Chceme vám poradiť… Nezáleží na tom, či ide o inšpiráciu na nové erotické hry v posteli (alebo kdekoľvek inde), skvelé sexuálne hračky, ktoré vás vynesú do výšin, alebo len o niekoľko potrebných rád o všetkom “sexy”.

Sex poradenstvo

Sexuálna poradňa pre mužov a ženy je pripravená na vaše otázky. Má jednoduchú štruktúru, anonymné otázky pre každého a rýchly formulár – svoju otázku môžete odoslať v priebehu niekoľkých okamihov.

Neváhajte a pred odoslaním svojho dotazu vyhľadajte dôležité kľúčové slová z vášho dotazu v našom vyhľadávaní v tejto sekcii sexuálnych poradní a v ďalších komentároch na stránke (možno sme sa už danej problematike venovali a dostanete sa okamžite k príslušnej rade).

Hledejte
Rubriky
Recenzie erotických pomôcok
Návody na sexuálne hry
Sexuálne praktiky a ako na ne
Recenzia slovenských sexshopov
Rozhovory nielen o sexe
Tipy a reportáže z erotických akcí
Značky erotických hraček
Slovník erotických pojmů

Hledané: velikost penisuvýběr hračekvýdrž v sexu

Napíšte svoj sexuálny dotaz

Napíšte nám anonymne svoj intímny problém (sexuálny aj vzťahový) a my sa vám budeme snažiť čo najrýchlejšie (a dúfajme, že výborne) odpovedať.

5/5 - (1 vote)
Comments
 1. Jaroslav

  Dobrý deň, už dlhší čas sa veľmi zaujímam o ball busting a chcel by som sa tomuto cvičeniu venovať a postupne sa trénovať.
  Máte nejaké rady a skúsenosti, ako najlepšie (ako úplný začiatočník) začať a ako sa to naučiť?
  Vopred ďakujem za odpoveď

  Jarda, 32 rokov

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   V rámci ballbustingu (a podobne náročných, bolestivých a nebezpečných praktík) je najlepšie zveriť sa do rúk skúsenej dominy, ktorá už má skúsenosti. Nie je to prax, ktorú môžete podrobne preskúmať sami, ale so skúsenejším partnerom. Pri súkromných hrách si určite môžete pomôcť rôznymi hračkami/pomôckami na trestanie (pozri tipy v článku).

 2. anonym

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa opýtať na erotickú masáž…
  Našla som salón a chcela by som tam ísť so svojím partnerom. Ale neviem, aký druh masáže a ako to všetko funguje…
  Má s tým niekto nejaké skúsenosti?
  Ďakujem

  • Petr

   Dobrý deň, vždy bude záležať na ponuke konkrétneho erotického masážneho salónu – my máme skvelú skúsenosť s pražským MataHari – ktorý ponúka aj partnerské masáže. Zvyčajne sa dohodnete na termíne, vyberiete si najzaujímavejšiu z dám/mužov a zvolíte si formu masáže – olejovú, nuru gélovú, tantrickú, … Potom prídete v daný čas, zvyčajne sa pred masážou vyzlečiete a osprchujete s partnerom a potom prídu masérky a dostanú vás do blaženosti 🙂

 3. Pavel

  Som muž a cítim sa byť ženou a bola som zamilovaná do muža a bolo pekné byť ženou

  • Petr

   Dobrý deň, ďakujeme vám za otvorené priznanie – určite sa poraďte so sexuológom/psychológom – môžu pre vás nájsť spôsob, ako si splniť svoj sen.

 4. Kája

  Ahoj, som veľmi submisívny muž a s partnerkou používame strapon, jediný problém je, že sa zastaví v určitom bode a nejde hlbšie… Čo robiť?

  • Petr

   Pekný deň, veľmi záleží na vašom uvoľnení, čistení, lubrikácii, veľkosti a dĺžke strap-on – je veľa premenných, ktoré to ovplyvňujú.

 5. Jindra

  Dobrý deň, mám 65 rokov a mám problém skôr s ejakuláciou ako s vlastnou erekciou, hoci ani v tomto ohľade to nie je to, čo bývalo. Keď masturbujem sám, podarí sa mi ejakulovať po dlhom čase (doslova, aby som ho vykrútil, a nie vždy úspešne), ale keď mám vaginálny sex so ženou, ani zďaleka, a to isté sa stane, keď ma masturbuje. Je to vždy veľmi dlhý beh bez dosiahnutia cieľa. Skúšala som aj profesionálne ženy, ale vždy to bolo rovnaké. Tak neviem, či je to mojím nezaslúženým vekom, tabletkami na vysoký krvný tlak alebo nejakým stresom – prosím, poraďte, čo sa s tým dá robiť.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   nemať problémy s erekciou v tomto veku je dar od Boha. Vo vašom prípade ide skutočne o kombináciu nervov (ktoré sa môžu zhoršovať a zhoršujú, pretože neprichádzate rýchlejšie – je to začarovaný kruh) a tabletiek – pozrite si konkrétny príbalový leták (alebo sa poraďte s lekárom, ktorý vám ich predpísal).

   Som si istý, že nepomôžu amatéri ani profesionáli, jadro problému bude čisto medicínske s menším presahom na psychiku. Je však ťažké poradiť na diaľku, preto by sme odporúčali konzultovať to s lekárom, bohužiaľ, často existuje dosť kontraindikácií a negatívnych účinkov liekov. V každom prípade vám prajeme, aby vám erekcia naďalej slúžila, je naozaj vzácna a mnohí vám ju môžu závidieť!

 6. petr

  Dobrý deň, mám problém. Po masturbácii necítim žiadne uspokojenie

  • Petr

   Dobrý deň, a ako dlho už masturbujete? Bolo to prvýkrát, alebo ste sa celý život tešili a zrazu sa to takto zmenilo?

 7. Unavená

  Dobrý deň, prosím vás, potrebovala by som poradiť. neviem si celkom rady. mám 58 rokov , som športový typ a milujem svoj život. milujem svojho manžela, poznáme sa už dlho a je nám spolu dobre. len začínam mať nejaké problémy. Môj manžel už nemá tú správnu erekciu, pokiaľ neberie povzbudzujúce lieky( na ktoré má predpis , poraďte sa s lekárom). takže náš milostný život už ani nemôže byť taký, ako býval.( ako pred 4 rokmi). Problém je však v tom, že keď sa s manželom chvíľu bozkávame, hladím ho, bozkávam ho po celom tele, on ma prestane hladiť a hneď prejde na priame orálne milovanie, ja to v tej chvíli akosi nie som schopná prijať, nie som na to ešte pripravená, nevidím ho, lebo je tam akýsi náznak polohy 69. Vtedy mu odolávam, nie som uvoľnená, nevadí mi zapnutý televízor a hlava s ním bojuje……už sme sa o tom rozprávali, že potrebujem, iné maznanie, bozkávanie, pokojnú atmosféru……posledy to bolo dosť nešťastné, snažila som sa vypnúť televízor, manžel to cítil, tak prestal, bolo mi to ľúto.

  • Petr

   Prajem pekný deň, nejako vám chýba priestor bez všetkých rušivých vplyvov, len aby ste mohli vnímať sami seba… Nie nadarmo sa televízia nazýva zabijakom romantiky – so zapnutou televíziou na pozadí sa nedá veľa vyčarovať.
   Vy ako žena potrebujete pomalší začiatok, viac nežnosti (hoci je to subjektívne)… urobte si pekný večer, dobré jedlo, sviečky, vyhraďte si čas len pre seba (bez televízie), aby ste sa mohli venovať jeden druhému.

   • Unavená

    že ma môže priviesť k vyvrcholeniu, potom ho to naladí a môže do mňa vniknúť a dosiahnuť svoje vyvrcholenie.Len sa mi nepáči, že sa ma nedotýka po celom tele.

    • Petr

     Ak ste hovorili o tom, že potrebujete viac starostlivosti a dotykov po celom svete, je ťažké poradiť, keď o tom vie a stále vám nechce vyhovieť.

     • Unavená

      Manžela milujem, inak je skvelý, ale nejako stratil záujem o každý centimeter môjho tela, inak máme veľmi uvoľnený vzťah, len sa bojím, že sa tomuto druhu milovania nejako vyhnem, a to je začiatok konca. už som mu pekne povedala, že netúžim po fyzickom orgazme, ale po psychickom v kombinácii s fyzickým…… problém je v tom, že mám orgazmy, ale nejako ich neprežívam…..určite to bolo iné, keď sa mi po našom milovaní točila hlava a pocit šťastia a lásky bol ohromujúci.nejako si nepripúšťam svoj vek…..Viem, že sú problémy s vlhčením pošvy, kúpili sme si perfektný lubrikant, ale manžela to ruší a zase ho to obťažuje. robím to nenápadne už predtým,

     • Petr

      Celkovo vám chýba porozumenie, ktoré ste pravdepodobne mali predtým. Bohužiaľ, kompromis v sexe často ovplyvní jedného z dvojice natoľko, že si sex neužíva tak ako bez neho. Že by stratil záujem o vaše telo, si nemyslím, len to už pre neho nemusí byť stereotypné (muži to majú nastavené inak). Čo tak oživiť mu to nejakou krajšou spodnou bielizňou, než máte zvyčajne? Alebo to inak okoreniť, aby sa mal opäť na čo tešiť ako predtým?

     • Unavená

      tak ako ďalej?????tak nejako ma nechce počúvať, že najprv musím mať milovanie v hlave a potom ho môžem donútiť ku všetkému…..stále píše, píše, ale ešte som sa nikde nedočítala, ako sa milujúľudia v mojom veku…

     • Petr

      Máte úplnú pravdu, že o sexe sa píše a píše, ale nie v pokročilom veku – nie ste prvý, kto nám o tom píše, ale máme problém nájsť niekoho, kto by na základe svojich skúseností ukázal, ako si ľudia môžu užívať aj vo vyššom veku. Radi by sme takýto obsah publikovali, ale je to problém.

     • Unavená

      Nebojte sa , aj ja si oblečiem pekné spodné prádlo, len pocit, že to bude rovnaký postup z jeho strany, ma trochu odrádza…..

     • Petr

      Podľa mňa si urobte večer len pre seba, vyskúšajte si peknú spodnú bielizeň, strávte čas len spolu – ale samozrejme, musíte to byť vy dvaja, nie len vtedy, keď sa vám chce. Asi by som sa nenechal odradiť, už teraz odsudzujete celú snahu na zánik.

     • Unavená

      a už najmenej pol roka sa mu nenápadne vyhýbam….
      Áno, počas dňa ho jemne bozkávam, kde sa mi zachce, možno mu jemne prekáža, aby ma pobozkal, robí to rád a ja tiež…. sa držíme za ruky, keď ideme spolu von , a chodíme často, kúpi mi malý darček, chodíme spolu na výlety, možno na motorke, v aute, myslím na neho počas dňa, píšeme si krátke výstižné správy, len aby vedel, že na seba počas dňa myslíme. Obaja máme veľa práce a nie je možné si zavolať. vždy si odpovieme, potom sa večer spolu rozprávame, nielen o chode domácnosti, čo sa stalo, počúvame sa, všetko si zdieľame, Rostin – môj manžel nikdy nezabudne, ja tiež….je fyzicky krásny 197 cm, ja som štíhla 168 cm, veselá, športová, viem, že ma tiež miluje, ale naše milovanie stratilo lesk radosti ….
      no , a ako sa z toho dostať?????? keď som si ho brala, vedela som, že je dno, jeho prsia ma vôbec nezaujímajú, ale netušila som, že to môže byť v jeho neskorších rokoch také naozaj jednostranné…..
      Tiež viem, že sa mu nepáčia veľké prsia, mám podľa neho krásne….ale stále ho nezaujímajú…..Stále mám takú nežnú predstavu o milovaní….nebojte sa, môj manžel je nežný v kolenách… ale stále mi moja malá hlavička hovorí, že to tak nechcem…..Chcela by som, aby to bolo inak. …..Už som rozmýšľala nad tým, že mu zviažem ruky šatkou a prevezmem prvotnú iniciatívu…..ale nejako sa mi to nedarí….to sa mi zdá ako predposledný nápad… a potom rezignujem, aj keď viem, že do konca nášho manželského milostného života je to pasca……

     • Petr

      Na verejnosti sa krásne rozdávate – o to viac vás prekvapí, že v posteli chce mať všetko v malíčku a nevenuje vám pozornosť (alebo vás nepočúva) tak, ako by ste chceli.

      Budem znieť ako kolotočár, ale predsa len by som sa snažila vytvoriť si priestor pre seba bez rušivých vplyvov, s príjemnou atmosférou, spodným prádlom, a ak vás to láka, pokojne si to spestrite zaviazaním očí (aby ste sa mohli spoznať aj so zaviazanými očami, čo je úplne nový svet a neuveriteľné vnímanie) alebo zviazaním šatkou. Osobne si myslím, že máte s partnerom závideniahodný vzťah, ktorý mnoho ľudí nemá.

     • Unavenka

      A viete čo mi nedávno povedal, asi som divná, lebo si myslí a je presvedčený, že po tých iných ženách ( ktoré mal) túžil!!!je to možné?????Nepamätá si ako to bolo , bol to krátkodobý vzťah a určite tam bola chémia mladých tiel…..
      Teraz sa milujeme raz alebo dvakrát týždenne…..Chcem sa túliť, hladiť, objímať… spíme v jednej spálni….
      Ja by som za neho dala život, zatiaľ som presvedčená, že aj on…..ale…..ako sa bojím, že ak bude naše nedorozumenie pokračovať, tak sa dostaneme do domu milovania NIKAM……takže som skončila…ďakujem za tvoj mužský pohľad…..a len tak zo zvedavosti sa môžem spýtať na tvoj vek……ak viem, na ktorej životnej línii muža sa nachádzaš a či sa tvoje odpovede dajú považovať za dôveryhodné a z tvojho života!!!!!dakujem SY
      môj manžel je s chlapcami na futbalovom zápase…… takže pokoj, zdravý rozum a pokoj na vypisovanie

     • Petr

      Okolo 30 🙂 Uistite sa, že ste pokojní a máte nohy v teple, nie na všetko pomáha rozčuľovanie.

 8. Martin

  Dobrý deň,mám veľmi peknú zrelú priateľku,ktorá má 46 rokov a vyzerá mladšie,ja mám 43 rokov,máme sa veľmi radi a často sa milujeme,veľmi ma vzrušuje,keď mi jemne hladí,masíruje a saje penis-mám plnú erekciu,ale po chvíli klesne a už sa do nej nedostanem,ale stále trením penisu o kundičku má partnerka orgazmus,ale nie vždy a niekedy sa do neho dostanem,ale aj tam niekedy ochabne. Nestresujem sa,ale pred sexom som úplne uvoľnený.Ale v poslednej dobe beriem tabletky na vysoký krvný tlak – ráno a večer.Nie je to dôvod na tabletky?Nie je to vždy,ale stáva sa to.A ak ma donúti spraviť sa rukou-tak to nie je problém a pekne sa spravím,Môžete mi poradiť? Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

  • Petr

   Dobrý deň, áno, môžu to robiť aj tabletky – v príbalovom letáku môžu byť uvedené kontraindikácie a negatívne účinky. Najmä skutočnosť, že sa už s niečím liečite, môže byť zbytočne stresujúca – a stres má veľký vplyv na našu sexualitu a výkonnosť. Nezaznamenali ste tieto problémy práve od chvíle, keď ste začali užívať tabletky?

   • Martin

    Dobrý deň,chcel by som sa opýtať,ak užívam tabletky na vysoký krvný tlak,či by som mohol vyskúšať viagru,aby moja partnerka mohla mať viac orgazmov za sebou,pretože má veľmi rada sex,ako mi povedala,chcel by som jej v tom vyhovieť.Ďakujem za odpoveď.

    • Petr

     Dobrý deň, kombináciu predpísaných liekov s prípravkami na podporu erekcie (či už voľnopredajnými alebo predpísanými lekárom) musíte určite konzultovať so svojím lekárom – je to uvedené aj v príbalovom letáku každého z týchto prípravkov. Bohužiaľ, nie ste zdravý, takže je dôležité byť veľmi opatrný, niektoré prípravky môžu mať ako kontraindikáciu práve vysoký krvný tlak atď., takže opatrnosť je na mieste.

 9. Jaroslav

  Dobrý deň,moja priateľka mi zakazuje vyvrcholiť a inak neviem ako to napísať,vyvrcholil som naposledy 2 júla a dnes pri jemnej masturbácii som to trochu prehnal a vyšla mi nejaká hustá hmota keď som si ju dal do úst tak bola veľmi hustá a len mokrá ale tvrdá dilda mal som trochu semena a dnes mi ledva vyšla z penisu ako bola hustá.neviete čo to je?

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Áno, edging mužského orgazmu (alias edging/mluvenie) má významný vplyv na hustotu spermií. Čím častejšie ejakulujete, tým je semeno tekutejšie a samozrejme po dlhšom čase je to naopak a množstvo semena je tiež ovplyvnené (pozitívne).

 10. Karel

  Mám 60 rokov a mám 30-ročného partnera, hoci striedame rôzne polohy, orálny, vaginálny a análny sex, mám problémy s vyvrcholením – pol hodiny alebo viac. Neberiem žiadne lieky. Môže to súvisieť s vekom?

  • Petr

   Dobrý deň, určite – s vekom sa telo a sexuálna aktivita výrazne mení, čo môže samozrejme spôsobiť problémy s ejakuláciou. Takže väčšinou je to naopak, že je problém otehotnieť v takom vysokom veku. Berte to ako veľkú výhodu, pokiaľ vám to nie je nepríjemné.

 11. Alex

  Ahoj, potrebovala by som poradiť. Mám 31-ročného priateľa a máme veľmi pekný vzťah, ale keď príde na sex, je to trochu škaredé. Môj priateľ pracuje ako manažér a má pod sebou 40 ľudí a je pod veľkým stresom a unavený. Sex máme každý deň, ale môj priateľ nevydrží viac ako minútu, keď je hore. Je mu to nepríjemné. Vyskúšal všetky druhy tabletiek na erekciu, ale bez odozvy. Niekedy pozerá aj porno, takže ho to môže ovplyvniť. Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

  • Petr

   Dobrý deň, mali ste pred jeho súčasnou prácou problémy s výdržou v posteli? Môže to byť spôsobené stresom a únavou z práce a netreba to podceňovať – sklamanie v posteli to všetko ešte znásobí a môže mať veľmi negatívny vplyv na jeho zdravie (ak sa tak už nestalo). Tabletky to nevyriešia, len zakryjú príčinu problému a všetko akoby fungovalo normálne, ale bez vyriešenia základného problému – tipla by som, že sú to len nervy z práce – je to krátkodobé a možno nefunkčné riešenie.

   Ak ho nepozerá vo dne v noci, nie je to porno – jeho občasné sledovanie je naopak prospešné ako podnet pre fantáziu a dobrá príležitosť na tréning posteľnej výdrže – pozri príručku.

 12. Lenka

  Dobrý deň, mám veľký problém, mám priateľa, sme spolu 4 mesiace a on stratil chuť na sex, nevie, čím to je, čo máme robiť?

  • Petr

   Dobrý deň, základom riešenia akéhokoľvek problému je komunikácia – má problémy v práci, so zdravím, s rodinou? Ak za tým nie je milenec, môže to byť spôsobené niektorými z vecí, ktoré som vymenoval – sú to v podstate jemné, ale plíživé účinky, ktoré môžu zničiť aj tú najlepšiu hru v posteli a náladu.

   Skúste sa na to pozrieť spoločne – to, že sa to snaží riešiť, je dobré znamenie!

 13. Lupe

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, či je bezpečné používať silikónové erotické pomôcky v mori – nepoškodí slaná voda silikón?
  Ďakujem za odpoveď 🙂 .

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   hneď na začiatku priznávame, že sme sa s tým nikdy nestretli. Logicky by sme sa však o hračku nemuseli obávať, pretože silikónu nevadí varenie vo vode, je odolný voči slnečnému žiareniu a škodia mu len silikónové oleje. Takže ak je hračka vodotesná, nerobil by som si s ňou starosti.

   Trochu by som sa však obával o zdravie vášho kolena, pretože vkladáte prístroj, ktorý prichádza do kontaktu s morskou vodou – je v nej nielen soľ, ale aj rôzne chemikálie, výkaly iných živočíchov a ľudí… = rozhodne to nie je sterilné prostredie. V tom by som videl hlavný problém.

 14. Lucie

  Dobrý deň,
  Mám problém s túžbou po sexe… Len v tom nič nevidím. Neviem, ako to opísať. Ale… čo z toho má každý? Počas sexu mám len klitorálne orgazmy… ako fajn, ale čo z toho? Môj priateľ miluje sex, a tak to robím pre neho… väčšinou mám orgazmus… a tak sa tvárim, že ma to vzrušuje, ale v skutočnosti to veľmi neprežívam. Možno je to vo veku 20 rokov nezvyčajné, ale v mojej hlave sa to nedá nijako zmeniť. Myslím, že s tým veľa súvisí aj to, že som išiel študovať medicínu. Nie je to môj prvý partner.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   v podstate sme všetci originálni a nie všetci nutne (akoby na príkaz spoločnosti alebo partnerov) milujeme sex a orgazmus. Aj keď je to nezvyčajné, ani by som to nespájala s vaším vekom, ale každý môže mať svoj vlastný prístup a prežívanie sexu.

   Dôležité je len, aby to nenarušilo váš vzťah – čo určite môže, ak je priateľ vášnivý v sexe a pôžitku a vy to robíte len pre neho, nerovnováha celému vzťahu neprospieva.

   Bokom: A čo ty a masturbácia so sebou? Tiež sa vám to, v úvodzovkách, nepáči?

 15. Lucka Veselá

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať – chodila som s priateľom, žila som s ním, ale po rozchode, kedy sa ku mne nesprával veľmi milo, som už nejaký čas sama (konečne si užívam slobodu a koníčky) a kúpila som si 3 vibrátory (rôzne veľkosti, materiály a tvary). Problém je v tom, že keď nie som doma a v kabelke mám väčšinou len ten najmenší vibrátor, nikdy neviem, na čo niekedy dostanem chuť, preto sa chcem spýtať, či máte v ponuke nejaké vibrátory, ktoré by sa dali rôzne upraviť (mohli by sa na ne pridať rôzne výstupky, alebo by sa dali stočiť do rôznych tvarov), aby vyzerali vždy inak? Takže namiesto 3 vibrátorov, ktoré by som mohol používať, je tu jeden, ktorý by som si mohol vždy prispôsobiť podľa svojho vkusu a potrieb? Ďakujem a ospravedlňujem sa za možno hlúpu otázku (ale nikde som taký vibrátor nenašla, tak sa snažím spýtať priamo vás). Lucka Veselá

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Samozrejme, že to nie je hlúpa otázka 🙂 Naopak, je to veľmi zaujímavé a sami sme niečo podobné hľadali. A našli sme ho, ale na českom trhu zatiaľ nie je veľa takýchto kusov. V základni majú vymeniteľnú pätku, kde sú batérie a motor a na ne sa nasadzujú jednotlivé nástavce danej značky. Je to však len jeden vibrátor a vymeniteľná hlavica má podobu masážnej hlavice = takže to ešte nie je presne to, čo by ste hľadali, ale blížime sa k tomu…

   Alternatívou by mohli byť návleky na penis, ktoré by ste mohli nasadiť na svoj existujúci vibrátor, ak by ste mali chuť, a tak zmeniť jeho tvar/povrch a užiť si ho opäť trochu iným spôsobom – ale je to bohužiaľ provizórium.

   Navyše Dodil The Shapable dildo sa už predáva v Českej republike, ale je bez vibrácií

 16. Stydlo

  Dobrý deň. S priateľom máme problém.Je dosť “väčší” ako ja a párkrát sme mali sex.Skúšali sme lubrikačný gél, ale nebol dostatočne tvrdý a tak to nefungovalo.Má psychický blok.Bojí sa ďalšieho sklamania.Tak by som sa ho chcela spýtať, ako sa toho bloku zbaviť…Alebo len nejakú radu, aby to fungovalo.Ďakujem 🙂

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   môžete nám povedať, o koľko sú “väčšie”? Problém s prietokom krvi je aj u úplne VEĽKÝCH, ale táto situácia je častejšia u černochov ako u úplne veľkých Čechov. Lubrikant by som nevidel ako pomocníka, pomôže pri zvlhčovaní, ale neovplyvní silu erekcie.

   V podstate by som asi natiahla predohru, uvoľnila ho masážou, nešla hneď do sexu, kde by ho to mohlo prekvapiť/vyplašiť a zablokovať. Ak “s ním” nepohnete, odporúčam návštevu odborníka – andrológa (podobne ako gynekológ – riešil by situáciu, ak má zdravotné problémy súvisiace s cievnym systémom = nedostatočné prekrvenie), prípadne psychológa (problémy s psychikou, sexualitou, …). Obe návštevy by boli určite prospešné, ale chápem, že nie je príjemné zveriť sa s týmto problémom niekomu inému. Ale rozhodne to nie je hanba, lekári majú plnú diskrétnosť.

   • Stydlo

    Dobrý deň.Ide o psychologický problém.Povedal, že sa mu nikdy nič také nestalo.Naozaj nepoznám rozmery, ale čo sa týka černochov a podobne… nie je to také vážne… Povedala by som, že rozmerovo… 4-4,5 na šírku, povedala by som… No, nechce ísť k psychológovi, je v rozpakoch. A nemáme predohru “zívaj zívaj”. Obaja sme na bdsm veci… Takže to je všetko.A to je zvyčajne tak hodinu predtým.A ako normálne nemá problém s erekciou, ale je uvoľnený a tak, ale akonáhle príde na sex… Jednoducho spadne 🙁

    • Petr

     Bdsm je aj náš obľúbený, takže si viem predstaviť, že to nie je veľká predohra 🙂 Ale bohužiaľ, z mojej pozície vám neviem viac poradiť, ak ide naozaj o psychický problém, môžete ho zvládnuť buď sami s trpezlivosťou, alebo s pomocou odborníka “zvonka”. Osobne by som radšej niekam išiel a mohol si takéto hry užiť, ako z toho nič nemať a len sa trápiť.

 17. Kateřina

  Užívam Lindynette 20. Som na nej len krátko a mám len prvú sedemdňovú prestávku. Na internete som sa dočítala, že počas tejto prestávky je možné mať pohlavný styk. Nie však počas prvej sedemdňovej prestávky (pokiaľ žena nechce otehotnieť). Pohlavný styk je možné mať po viacerých sedemdňových prestávkach. Je to pravda? Ak áno, po koľkých sedemdňových prestávkach môžem mať v týchto dňoch pohlavný styk? A platí to pre akúkoľvek antikoncepciu? Čo je na tom pravdy? Ďakujem za odpoveď.

  • Petr

   Dobrý deň, je mi ľúto, ale na túto otázku vám lepšie odpovie váš gynekológ, ktorý vám tieto tabletky predpísal. Pre istotu ho kontaktujte.

 18. Maruška

  Dobrý večer. Mám partnera, ktorý so mnou nemá sex a ja ho o to musím stále žiadať, sme spolu už 4 roky a už ma to prestáva baviť. Vopred vám ďakujem za odpoveď.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   a musela si ho na začiatku vzťahu požiadať o sex, alebo sa to od tej udalosti zmenilo? Sťahovanie (sused), stres z práce, vaše tehotenstvo/porod, …?

   Nakoniec, každý z nás je iný a svojím spôsobom originálny, a rovnako má každý z nás iné požiadavky na sex – jeho formu a frekvenciu. Takže za tým nemusí byť nič nekalé, ak to tak mal vždy pred vami s inými partnerkami.

 19. Tomáš

  Anál je skvelý, ale aj po dôkladnom klystíriu sa pri dráždení cítim, “akoby som potreboval veľkú”. Niekedy je toto nutkanie zvláštne, inokedy bohužiaľ nie… Ako sa čo najrýchlejšie a najspoľahlivejšie očistiť pre hlbší prienik?

  • Petr

   Na to by sme odporúčali viac menších klystírov (tento dobre meria) v priebehu niekoľkých hodín – očista je postupná aj pri väčšom klystíriu a pocit je naozaj spôsobený “vracajúcou sa” očistnou vodou, takže obavy nie sú neopodstatnené. klystír je všeobecne náročný na čas a je dôležité vyskúšať si na sebe, koľko vody konkrétne potrebujete, v akom čase… je to skúška a test, každý to vnímame a prežívame inak.

 20. Jiří

  Dobrý deň,
  Mám rád anál, ale nemám rád chlapcov, ale dievčatá.
  Zvyčajne si do zadku strčím 2 alebo 4 prsty. Mám aj vibrátor a to je lahôdka.
  Mal som sex s dievčaťom, ale nebolo to také dobré ako masturbácia a vibrátor v zadku.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   nie je na tom nič zvláštne, určite nie ste homosexuál len preto, že si radi dráždite análny otvor a prostatu, ktoré sú veľmi citlivé a mnohí muži ich na svoju hanbu zanedbávajú. Držte sa a užívajte si to 🙂

 21. Kuba

  Ahoj, mám otázku, keď sa uspokojujem sám, mám skvelú erekciu, ale keď som so svojím partnerom, mám problém s erekciou, mám 27 rokov a
  Pohlavie. Mal som niekoľko partnerov, ale vždy sa mi postaví, čo mám robiť?? Mám použiť nejaké lieky alebo??

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Po prvé, čo to znamená, že stál zle? Nebola dostatočne pevná na prepravu? Netrvalo to tak dlho? Striedalo sa státie s ochabnutím?

   V základe môže ísť o psychický problém, ale aj cievne problémy môžu mať výrazný vplyv na erekciu – bez ďalších indikácií by som vám odporúčal (aj v mladom veku) navštíviť lekára, ktorý vám poskytne ďalšie poradenstvo. Určite by som neskúšal rôzne prípravky na erekciu bez lekárskeho dohľadu, neviete, aký je problém a tieto prípravky vám nemusia presne pomôcť.

 22. Jitka

  Mám staršieho manžela, ktorý má problém s erekciou. Kúpil som Zerex, ale bojím sa mu ho dať.
  Má miernu cukrovku a vysoký krvný tlak kompenzovaný liekmi. Nemôžem ho dostať k sexuológovi. Prosím,
  poradiť, či mu Zerex neublíži (možno len polovica tablety?).
  Ďakujeme vám za váš čas.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   toto je naozaj na lekársku konzultáciu, mohli by ste mu ublížiť, ak nie je 100% zdravý. Výsledok rozhodne nestojí za námahu. Bohužiaľ, skúste byť trpezliví a pomaly, ale isto ho nasmerujte k lekárovi – on jediný môže pomôcť vyriešiť základný zdravotný problém a nie len zakryť príznaky – ako to robia rôzne tabletky.

  • Jan

   Dobrý deň. Som 60, mám diabetes.2 liečený typ, vysoký krvný tlak liečený a rovnaký problém s erekciou. Urológ mi predpísal Modrasil, len 1/2 tablety a všetko je v poriadku, erekcia sa zlepšila, dokonca aj problém s predčasnou ejakuláciou sa vyriešil. O lekára sa nebojte.

   • Petr

    Ďakujeme za skvelú spätnú väzbu – súhlasíme s vami. Lekári vás nepohryzú!

 23. Richard

  Dobrý deň. Mám problémy s udržaním erekcie počas milovania. Začiatok je skvelý, ale po chvíli ochabnem. Stáva sa to aj s mojím súčasným partnerom. Nikdy predtým som tento problém nemal.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   a sú vaše myšlienky rušené čímkoľvek okolo vás? Niečo, čo vás otravuje alebo rozptyľuje? Alebo máte v práci nervy? Ak je to len problém s vašou súčasnou partnerkou, možno ste ju neprestali priťahovať, alebo robí niečo, čo vás pri sexe odpudzuje?

 24. Dex

  Dobrý deň, mám otázku, môj priateľ má problém, že mu veľmi rýchlo stvrdne a nevie, čo s tým, skúšal rôzne spreje, gély a zatiaľ mu nič nepomohlo, neviete niečo? Prosím, rád by som mu pomohol

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Zlepšenie dĺžky sexu je psychická a fyzická záležitosť – tabletky a gély často neriešia ani krátkodobú pomoc, pre tieto prípady sme napísali pomerne rozsiahly článok o dlhšej výdrži v sexe. Začnite tam – vydržte, nevzdávajte sa. Navyše môžete vyhľadať pomoc odborníka, napríklad sexuológa.

 25. Tomáš

  Dobrý deň, som čoskoro vzrušený, a keď začnem mať sex so ženou, mám orgazmus veľmi rýchlo a sex je veľmi krátky, takže neuspokojím svoju partnerku.Prosím, poraďte mi, ďakujem Tomáš.

 26. Dobrý deň, mám 45 rokov a mám problém s opakovaným zlyhaním erekcie.A sexuológovia si objednávajú príliš dlho.Neviem, či by som to mal vyriešiť tabletkami?

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Určite odporúčam sexuológa (ide o zdravie, oplatí sa počkať na odborníka a neverte reklamám na zázračné tabletky na tvrdú erekciu) – tabletky nepomáhajú, často pôsobia negatívne a účinok nie je dlhodobý. Musíte sa zaoberať príčinou zlyhania, kde vzniklo, prečo a potom ho odstrániť.

 27. Jan

  Dobrý deň,

  moja manželka (stále ma priťahuje) a ja sme spolu už 18 rokov (45/40 rokov) a mám pocit, že sa núti do sexu. Myslím, že sa bojí, že ma stratí. Nechcem, aby to bolo vynútené, a rád by som jej to povedal, až keď bude chcieť. Aj keď je to raz za rok. No, potom by som sa uspokojil sám, ale ani to sa tým ženám nepáči.

  Pravdepodobne to považujú za svoje osobné zlyhanie a neschopnosť. Keby to bolo naopak, nevadilo by mi, že sa jej darí a predstavuje si, že to robí niekto iný. Dôležité je, aby sme sa mali radi a cítili sa spolu dobre.

  Takže dámy, komunikujte so svojím a nezľaknite sa, ak ho prichytíte s rukou v nohaviciach na dráždivom videu. A aj keď by si to s tou babou vo videu rád rozdal, je to len fantázia. Máte radi svoje? Potom, ak ste v pohode, zapojte sa do hry a nechajte ho pozerať, môžete mu pomôcť rukou alebo slovne, fantázii sa medze nekladú :-). Správny chlap vás nikdy neopustí a chce vás uspokojiť po všetkých stránkach, ale nie nútiť vás robiť niečo, čo nechcete.

  • Aly

   Dobrý deň,

   ďakujem za váš komentár. Napísal si to perfektne 🙂

 28. Annys

  Ako môžem partnera naladiť na sex…chce sex často, ale niekedy som unavená z práce a niekedy sa mu nechce…chcem na ňom skúsiť niečo nové, ale stačí mu 15 minút, niekedy ani to nie a je spokojný.
  Ďakujeme…A.

  • Aly

   Dobrý deň,

   ak sa obávate, že nevydrží dostatočne dlho, venujte mu viac pozornosti – urobte mu erotickú masáž alebo orálny sex. Aj keď je unavený, neodmietne. Skúste aj nové veci, ktoré vás napadnú… postupne vydrží dlhšie a dlhšie.

 29. Martin

  Ahoj, moja priateľka má len vaginálne orgazmy a len pre hobby. Je fakt, že sa dokáže vyvrcholiť trikrát za sebou a to za pár minút, ale zaujímalo by ma, ako dosiahnuť orgazmus dráždením klitorisu. S iným partnerom som nemal problém ani s prstami, ani s ústami. Ani ona si to neurobí. Rozmýšľal som, či by mi pomohol sukničkár. Máte nejaké ďalšie rady?

  • Petr

   Dobrý deň,

   ak práve prežíva vaginálne vyvrcholenie, pomôžete si dráždením jej klitorisu, ale stále to bude to, ktoré vznikne podráždením klasickým prírazom. Väčšina žien sa vzrušuje predovšetkým cez vagínu, takže vás môže prekvapiť, že váš súčasný partner je iný ako vaši predchádzajúci partneri.

   Určite jej s tým pomôže Womanizer, pretože má cielené dráždenie (a citlivosť – čo sa nedá povedať o jeho konkurentoch, ktorí lákajú na nižšiu cenu) vagíny – podobne pomôže aj klasický vibrátor na klitoris, ale tam by som sa obával, že budete mať dosť veľký problém dosiahnuť orgazmus, pretože by to trvalo oveľa dlhšie ako s Womanizerom. Prípadne môže byť partner zabavený hračkou na bod G, ktorá dráždi podobným spôsobom, ako ste na koníčku – teda na vnútornej stene pošvy – bližšie k vagíne.

 30. Honza

  Dobrý deň,
  Mám 38 rokov a o šesť rokov mladšiu manželku. Máme spolu dve krásne deti. Stále sa milujeme a náš vzťah je harmonický, ale aj napriek tomu mám už rok problém s príliš rýchlou ejakuláciou počas sexu. Moja žena je stále vzrušená a keď si ho vyhoním, je to ako príkaz. Vyskúšali sme znecitlivujúce gély, ale pocit je rovnaký ako bez nich. Prerušovaný sex nám tiež veľmi nefungoval, potom je to manželka, ktorá má problém. Môžete mi poradiť nejaký produkt na ďalšiu erekciu a oddialenie vyvrcholenia.
  Vďaka

  • Petr

   Dobrý deň, podľa našich skúseností je najlepšou metódou na predĺženie erekcie a oddialenie ejakulácie tréning výdrže – naše skúsenosti a rady sme zhrnuli do pomerne obsiahleho článku s všeobecným názvom Ako vydržať dlhšie v posteli. Skúste začať a postupne sa prepracovať k lepšej výdrži = tieto tipy nám pomohli a myslím, že sú ľahko prenosné.

 31. Petr

  Dobrý deň.
  Mám 30 rokov a nikdy som nemal priateľku. Od detstva som sa nikdy nezaujímal o dievčatá. Nemyslím tým, že sa mi páčia chlapci. Len nechcem nikoho, len chcem niekedy vyskúšať sex s dievčaťom, neviem, aké to je. V mojom veku ho malo veľa mojich priateľov. So svojou sesternicou sa rozprávam o mnohých veciach, problémoch a životných situáciách, pretože je najlepším človekom v našej veľkej rodine, len neviem, či by som sa s ňou niekedy dokázala porozprávať o tomto. Mám z toho obavy.
  Chcel by som sa spýtať, či je dobré zveriť sa s týmto problémom niekomu z rodiny alebo vyhľadať poradňu? Ďakujem Peter

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   vždy je lepšie hovoriť o svojich vnútorných problémoch s niekým blízkym a o poradenstve alebo odborníkovi by som uvažovala až v krajnom prípade. Ak jej dôverujete, zverte sa jej a uvidíte, že sa to zmierni a možno vám dá dobrú radu. Je to predsa len dievča, takže vám poskytne iný pohľad na vec a som si istá, že bude mať viac pochopenia ako vy sama. Nemusíte si s tým robiť starosti, nemáte čo stratiť.

 32. Mirek

  Ahoj, mám 50 rokov a našiel som si ženu vo veku 63. Má orgazmus každý deň, čomu nerozumiem, a chce súložiť stále.Je to normálne?

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   áno, je to normálne – prečo by nemalo byť? Miluje sex a je skvelé, že si zachovala nadšenie aj v takom vysokom veku – je jednoducho dobré držať s ňou krok a robiť jej radosť.

 33. Jiří

  Dobrý deň. Mám na vás otázku, moja priateľka si nepýta sex často ako ja, stačilo by jej to raz za mesiac a ja neviem, čo s tým mám robiť milujem ju, ale nemám rád odmietanie a výhovorky sme spolu už 6 rokov a nechcem ísť hľadať sex niekde inde bol by nejaký spôsob, ako ju trochu postrčiť?

  • Aly

   Prajem pekný deň,

   V prvom rade je dôležité, aby ste sa zamysleli nad tým, či to nikdy nevyžadovala tak často, alebo či došlo k prelomu.

   Ak mala predtým väčšiu chuť na sex, môže byť teraz viac fyzicky alebo psychicky unavená, môže to byť hormonálna nerovnováha (napríklad z novej antikoncepcie), môže byť fyzicky uspokojená napríklad z cvičenia… Toto je len niekoľko možností (v žiadnom prípade nie všetky).

   Na druhej strane môže patriť k ľuďom, ktorí sex nevyhľadávajú ani nepotrebujú a bohato im stačí raz za mesiac.

   Porozprávajte sa s partnerkou a nepovažujte jej dôvody len za výhovorky.

 34. Alois

  Dobrý deň,
  Moja priateľka a ja máme problém so sexom, je nám spolu dobre, ale nemôžeme mať dobrý, neznámy sex a je to pre nás oboch veľmi nepríjemné.
  Veľmi ju milujem a nechcem to ukončiť, ale zároveň sa bojím, že je niekde problém a ja neviem kde.
  Ide o to, že mám trochu silnejší penis a ona má úzku vagínu, keď sa snažíme preniknúť do jej vagíny, tak to bolí.
  a nie je to tým, že by nebola dostatočne mokrá, aj keby nebola mokrá, používame lubrikant, takže by to malo byť eliminované.
  Chcem sa opýtať, či niekto vie, v čom je problém alebo ako ho odstrániť.
  Vopred vám veľmi pekne ďakujem

  • Aly

   Dobrý deň,

   môžete skúsiť roztiahnuť prsty svojej priateľky – začnite s jedným a postupne pridávajte ďalšie, ale len do takej miery, aby to bolo vašej priateľke príjemné – je to dlhší proces, ale môže to pomôcť.

   Druhou možnosťou je navštíviť sexuológa, ktorému by sa váš partner mal so všetkým zveriť, aby získal komplexnejší pohľad. To vám možno poskytne lepšie rady.

 35. risa

  Dobrý deň, mám žiadosť,
  Milujem análnu hru, mám veľa pomôcok, teraz som si kúpil dildo 46/4 cm, ako môžem vložiť dildo hlboko do špičky, po väčšine je to dosť bolestivé, môžem ho vložiť až do konca? Ďakujem

  • Petr

   Ahoj, to je dosť prehnaná mačka, čo sa týka dĺžky – nesnažil by som sa s ňou ísť tak hlboko, je to dosť za hranou. V základni by ste nikdy nemali prekročiť bolesť, takže by som nešiel ďalej a užíval si existujúci úsek a vťahovanie…

 36. Saník

  Dobrý deň,
  môj priateľ mi chce kúpiť hračku, pretože sa nestretávame často, ale ja som často nadržaná. Vybral si však sklo a ja sa v skle veľmi nevyznám, preto by som vás rada kontaktovala. Vybral pre mňa sklenené dildo Arts Clair Bleu a chcela by som poznať váš názor na tento kúsok a na to, ako ho čistiť, skladovať a podobne. Vopred vám ďakujem za odpoveď
  Sanik

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   sklo je skvelý materiál pre sexuálne hračky (vyskúšali sme niekoľko sklenených hračiek a boli sme nadšení).

   Všetky kusy skla sa v podstate ľahko čistia, pretože tento materiál nemá póry ako iné materiály. Stačí ho vyčistiť tečúcou vodou z vodovodu a na záver ho vyčistiť nealkoholovým čistiacim prostriedkom na hračky.

   To je všetko – je to nenáročný a veľmi odolný materiál, pretože borosilikátové sklo, z ktorého sú tieto vibrátory vyrobené, je veľmi odolné.

   Takže sa nemusíte starať ani o skladovanie, stačí základňa a obal, v ktorom ju dostanete, alebo sa predávajú podlhovasté textilné tašky priamo na pomôcky. Alebo ju môžete smelo vystaviť na poličke – na sklenené pomôcky je krásny pohľad a je škoda ich schovávať 🙂

   Užite si to!

 37. Zdeněk

  Dobrý deň; mám problém. Nemôžem skončiť s mojou priateľkou, ktorá ma veľmi vzrušuje, ale môj penis je tvrdý, ale ako som povedal, nemám žiadne eraxsi, môžete mi poradiť, čo mám robiť

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   po rozlúštení vašej otázky: nemôžete sa urobiť so svojou priateľkou, hoci vás veľmi vzrušuje, máte erekciu, ale nemáte ejakuláciu. Máte pomerne špecifický problém, ktorý sa líši od väčšiny Čechov – tí majú naopak problémy s predčasnou ejakuláciou.

   1) Po prvé – mali ste problém s vyvrcholením počas sexu so všetkými partnermi alebo len s týmto?

   2) Pri akom druhu dráždenia sa nevyčerpáte? Keď masturbujete sami, počas bežného sexu? Ústne? Honenie si ruky od partnera?

   2) Odporúčam vám zmeniť spôsob dráždenia – každý muž je originál a má inak citlivé erotogénne zóny. Niektorých ľudí vzrušuje dráždenie žaluďov, iných semenníkov, iní sa rýchlejšie urobia pri dráždení prostaty, … Skúste experimentovať a hľadajte, čo vám funguje najlepšie a najrýchlejšie.

 38. Marian

  Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, s manželkou sme hovorili o trojke s inou ženou, zatiaľ to vždy zostalo len pri rozhovore. Chcel som to urobiť s našou kamarátkou, pretože ju poznáme a vieme, že je zdravá, a moja manželka by chcela mať úplne cudziu ženu a myslím si, že je to problém už len kvôli riziku chorôb a nehovoriac o tom, že nájsť takúto ženu je problém. Ale najhoršie je, že moja žena to skúsila s naším priateľom. Je normálne, že sa nehnevám preto, že to skúsila, ale preto, že to urobila bezo mňa? Ako jej mám povedať, že to chcem tiež, aby sa nehnevala? Ďakujem

  • Aly

   Dobrý deň,

   Väčšina žien sa bojí mať trojku s kamarátkou – boja sa, že by to mohlo nenávratne zničiť vzťah, a jednoducho nechcú prísť o kamarátku alebo sa v jej prítomnosti cítiť zle. Ale vzhľadom na to, že vaša žena to už s týmto priateľom skúsila, môže mať iný dôvod, prečo to nechce zopakovať… možno sa bojí, že vás tento priateľ príliš priťahuje a prípadná trojka by sa mohla zmeniť na niečo iné.

   V prvom rade by som vám odporučila zistiť, prečo nechce mať trojku s vaším priateľom. Pre vás to môže byť banálny dôvod, ale ona to môže pociťovať ako neprekonateľnú prekážku, preto sa snažte rešpektovať jej rozhodnutie a nenúťte ju do toho.

   A čo sa týka tvojho rozrušenia – zjavne ťa tá myšlienka veľmi vzrušuje, takže je normálne, že si sklamaný, že to žena urobila bez teba. Skúste svoju ženu poriadne vytočiť a potom jej povedzte, že vás vzrušuje predstava, že ju vidíte s inou ženou, a že by ste boli radi, keby to urobila znova. Ak sa vám podarí dotiahnuť škádlenie do úspešného konca, nebude sa hnevať 🙂

 39. Dobrý deň, prosím o radu. Mám úžasnú rodinu, manželku a deti, ktoré milujem nadovšetko. S bývalou priateľkou mám dlhodobý problém, ktorý trvá dodnes. Vždy som mal problém s flirtovaním so ženami a nemohol som si pomôcť. Aj keď svoju ženu milujem a neviem si bez nej predstaviť život, stále mám problém a náš spoločný priateľ mi to oplatil a vždy sa dotýkame a hladíme, keď máme chvíľu čas osamote. Oboch nás to vzrušuje, ale okrem bozku medzi nami k ničomu nedošlo, aj keď po tom veľmi túžim. Veľa ľudí si pravdepodobne bude myslieť, že som hrozný bastard, ale neviem, čo mám robiť. Môžem s tým niečo urobiť? Hypnóza alebo niečo podobné? Som normálny? Ďakujem za odpoveď.

  • Aly

   Prajem pekný deň,

   ak sa pýtate, či je normálne, že vás priťahuje iná žena, tak áno, je to úplne normálne. Hypnóza ani nič podobné vám bohužiaľ nepomôže. Ak nechcete podviesť ženu so svojou známou, musíte sa prestať nechať ovládať inštinktmi a začať uvažovať racionálne – napríklad sa vyhýbať tomu, aby ste boli so svojou známou sami, alebo ak sa s ňou opäť ocitnete sami, snažte sa jej nedotýkať. Bude to ťažké, ale závisí to od vašich schopností.

   • Marek

    Máte pravdu, asi to bude príliš ťažké, ale skúsim to. Vďaka za rady, ste skvelí.

    • Aly

     Ďakujeme a prajeme vám veľa úspechov v tomto ťažkom boji 🙂

 40. Veronika

  Dobrý deň. Mám otázku týkajúcu sa mojej mamy, ktorá je chorá, berie veľa tabletiek na systémový lupus atď. a bolo jej povedané, že užívanie liekov jej spôsobí stratu libida. Nemá absolútne žiadnu chuť na sex, nič ju nedokáže vzrušiť,čo je teraz hlavný problém v jej manželstve, takže by som sa chcel spýtať, či existuje niečo, čo by v nej tú chuť prebudilo. Niečo na stimuláciu… ako španielske mušky? Alebo možno niečo iné? Vopred ďakujem za odpoveď.

  • Aly

   Prajem pekný deň,

   Obávam sa, že štandardné afrodiziaká nebudú mať na mamičku žiadny účinok, a ak áno, tak minimálny. Na jej mieste by som navštívila sexuológa, ktorý by jej mohol predpísať lieky, ktoré by jej mohli pomôcť a ktoré by mohla užívať spolu s tými, ktoré užíva teraz. Vzhľadom na jej zdravotný stav a kontraindikácie by som si nedovolil odporúčať nič konkrétne. Bohužiaľ, v tomto prípade vám môže pomôcť len lekár.

 41. Vlastik

  Máme 62 a 60 rokov.Chodíme spolu štyri mesiace a máme sa veľmi radi.Zo začiatku sex fungoval dobre,ale časom sa partnerke dostatočne nezvlhčila pošva a hlavne sa vôbec neotvára.No a s mojou erekciou to už nie je také skvelé,takže pohlavný styk už niekoľko týždňov nie je možný,aj keď po ňom obaja túžime.Sme relatívne zdraví.Obaja berieme tabletky na krvný tlak,ja na dnu a partnerka na vyššiu srdcovú frekvenciu.
  Vopred vám ďakujeme za váš názor.

  • Aly

   Dobrý deň,

   vyskúšajte dlhú predohru pred sexom, pri ktorej sa môžete navzájom uspokojiť rukami. Vaše prsty jej pomôžu uvoľniť sa. Začnite jedným prstom, potom môžete pridať druhý a tretí. Ak na to nie je dostatočne vlhká, použite lubrikant.

   A ak máte problémy s tradičným sexom, môžete vyskúšať orálny sex. Takto nebudete v strese z toho, že chcete sex a nedostávate ho. Stres môže byť dôvodom, prečo to nefunguje.

 42. Vorelík

  Ahoj. mám otázku a prosbu. s priateľkou sa už nejaký čas snažíme o dieťa, ale nejako nám to nevychádza. a začínam o sebe pochybovať ( 1 môj penis nie je dosť dlhý na to, aby sa dostal tak ďaleko a to ma trochu desí ). (2 môj penis je dlhý menej ako 15 cm a nemyslím si, že sa môžem dostať dosť ďaleko) (3 po skončení milovania s mojou priateľkou, keď ho vytiahnem, vidím, že takmer všetko semeno vychádza namiesto toho, aby prešlo na druhú stranu, vyzerá to, akoby ho vagína tlačila von) Môžete mi dať nejakú radu ?
  moja priateľka bola u gynekológa a všetko je v poriadku a ja som bol na spermografe a ok

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   15 centimetrov je národný priemer, takže sa nemusíte obávať – nemá to vplyv na počatie, prísun spermií je zabezpečený výtokom spermií pri orgazme, nie dĺžkou alebo veľkosťou penisu. A vôbec, nemusíte sa obávať, že spermie nepôjdu tam, kam majú – je prirodzené, že vyjdú, čo ide dovnútra, musí vyjsť von – aj tak by mohli ísť do maternice. Prípadne si môžete pomôcť vhodnými polohami na počatie, dajú sa vysledovať.

   Ak lekári povedia, že ste obaja zdraví, je to len otázka času a menej nervov – veľa párov príliš tlačilo na pílu a podarilo sa im to až vtedy, keď sa prestali trápiť a nechali tomu voľný priebeh. Nech sa vám to podarí – len nebuďte nervózni!

 43. Marie

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je normálne, ak si môj priateľ chce kúpiť realistickú silikónovú bábiku, sme spolu už 9 rokov, takže si myslím, že ma už nepriťahuje a má všetko, čo chce, len ja mám malé prsia, a tak si myslím, že to je ten problém. Trápi ma to, ale jemu je to jedno. Každý deň je na pornografických stránkach a stránkach so sexuálnymi bábikami. Takže neviem, čo si mám myslieť.

  • Aly

   Dobrý deň,

   Nevidím na tom nič nenormálne.) Nemyslím si, že je to tým, že vás váš partner nepriťahuje, skôr si myslím, že chce skúsiť niečo iné. Je to ako zakázané ovocie, je aj najchutnejšie.

 44. Martin

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako môžem urýchliť ejakuláciu a zvýšiť množstvo semena a mať ejakuláciu ako v porno videu erekcia počas niekoľkých minút max 2 min. Už neviem, čo mám robiť, a moja priateľka sa urazí po každom, keď môžeme mať sex hodinu rovno a ejakulácia sa nestane a iné veci, ako napríklad orálny sex, môžu trvať pol hodiny a nič a samotná masturbácia trvá 18 minút a nemám ejakuláciu, ale len pár kvapiek.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Objem môžete ovplyvniť len frekvenciou ejakulácie – ak chcete viac semena, má zmysel ejakulovať možno dvakrát za mesiac, ale ak ho nebudete mať dostatok, veľa sexu si neužijete.

   Zrýchlenie je iná vec, máte dosť neobvyklý problém, väčšina populácie sa zaoberá presným opakom, a to je predčasná ejakulácia. Zmenil by som polohu, spôsob dráždenia, prípadne ho zrýchlil a výrazne môže masírovať prostatu – čo pridá vášmu orgazmu netušené príjemné pocity 🙂

 45. Jana

  Dobrý deň,chcela by som sa vás opýtať Som teraz tehotná a s partnerom máme normálny sex.Ale v poslednej dobe vyhľadáva na internete stránky so sexuálnou tematikou.Veľa nahých modeliek celebrít.Tak neviem, či mu nestačím, alebo je to normálne.Ďakujem

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   je to normálne – aj spokojní (sexuálne) muži hľadajú nové pocity pre nové vzrušenie. Je možné, že keď ste tehotná, vaša postava sa prirodzene mení a jemu chýba tá pôvodná, takže okrem uspokojivého sexu s vami hľadá aj ďalšie vzrušenie na internete.

   Je to v poriadku, netrápte sa tým a užívajte si svoj požehnaný stav – keď si stále užívate sex, nie všetky ženy to robia.

 46. Martin

  Dobrý deň,chcela by som sa vás opýtať,veľmi sa mi páčia ženy, či už sú mladšie okolo 20 rokov alebo staršie okolo 40 rokov a nesmierne ma vzrušujú, keď majú prirodzene bujné, veľké prsia, napríklad štyri alebo viac.Mala som ich osem a boli najväčšie, aké som mala v ruke. Tiež sa mi veľmi páči, keď majú dlhé vlasy, ani boubelaté, ani chudé s pekným zadkom a vzrušuje ma, keď je krásne namaľovaný, riasy tiene pery maľované dlhé nechty atď.Absolútne zbožňujem takéto ženy.Mám obrázky takýchto žien po celý čas a premýšľam, či je to pre mňa normálne.Som 42 a slobodný.Ďakujem za vašu odpoveď.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   vieš, že si normálny, keď sa ti páčia krásne, upravené a prsnaté ženy 🙂 Nie je na tom nič zvláštne, veľké prsia vždy v minulosti znamenali vysokú plodnosť, a teda väčšiu príťažlivosť (to je aj historický základ toho, prečo si ženy zväčšujú prsia). Podobne aj maľovanie očí prispieva k príťažlivosti.

   Užívajte si takéto ženy a vyhľadávajte ich! Nebudete sami 🙂

 47. Martin

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa vás opýtať, vždy ma po sexe bolí hlava, aj niekoľko dní po ňom, a tiež ma bolí hlava, keď mám veľkú námahu (napr. keď idem na bicykel, behám atď.).
  Chcel by som sa opýtať, ako sa to dá vyriešiť. Ďakujem Martin 21 rokov

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   ak je to mimo sexu, môže ísť o rozsiahlejšie zdravotné problémy, ktoré by ste mali prediskutovať so svojím lekárom – najmä ak sa stres a problémy opakujú už dlhší čas.

 48. Marek

  Chcel by som trochu oživiť manželský sexuálny život a hľadám dotazník, ktorý by partneri mohli vyplniť, ukázať si ho, aby uviedli svoje túžby a inšpirovali svojho partnera. Máte niečo podobné k dispozícii? Pred časom som to niekde videl (na vašej stránke?) a nemôžem to nájsť…. Ďakujeme vám za pomoc.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   trafili ste sa nám do vkusu – nemáme ho, ale už ho pripravujeme, pretože nie ste jediní, koho to zaujíma – Darkmine pripravila niečo podobné na svojom sexblogu.

   Zaujímali by vás klasické postupy alebo len tieto netradičné/ťažšie? Možno aj túžby, pokiaľ ide o pozície, miesta, počet partnerov atď.?

   • Marek

    Klasičtější, ale nejen o svíčkách a vaně s pěnou, ale i odvážnější, jako je trojka, jiný pár atd. Ať je možnost volby a prostor pro stanovení hranic 🙂 BDSM je již na temné straně, jak píšete. Děkuji a držím palce s webem.

    • Petr

     Ďakujem veľmi pekne za spätnú väzbu, nejako to skombinujeme, ale dá to viac práce, aby to malo hlavu a pätu 🙂

 49. Majda

  Hej. Hej,
  Mám 30 rokov, môj partner má 27 rokov, máme dve malé dievčatá vo veku 8 a 2 roky. Pred rokom sme sa presťahovali do malého domčeka na dedine a odvtedy o mňa môj priateľ stratil záujem… Stále vyzerám rovnako ako pred piatimi rokmi, keď sme začínali, všetku prácu robím doma a veľa času musím venovať deťom… ale večer mi ešte zostáva energia na život… Nemyslím si, že sex raz za mesiac je výhra a strašne mi chýba, som z toho čoraz viac vystresovaná a neviem, čo môže byť dôvodom, že so mnou nechce spať … jediná odpoveď, ktorú som od neho dostala, keď sme sa o tejto téme rozprávali, je, že to nepotrebuje . Neviem, čo mám robiť … skúsila som už všetko od erotickej bielizne (ktorú komentoval, že je skôr na leto ako na zimu) až po prosenie, ignorovanie, vydieranie … nič nezaberá … viete mi poradiť, v čom by mohol byť problém ? Ďakujem

  • Aly

   Prajem pekný deň,

   existuje veľa dôvodov, prečo váš partner nepotrebuje sex – môže to byť únava, stres, problémy v práci,… a mohol by som pokračovať ďalej a ďalej. Skúste sa s priateľom porozprávať, či ho niečo netrápi, alebo sa ho spýtajte, či má nejaké sexuálne fantázie, ktoré by chcel vyskúšať. Skúste mu to vyhovoriť.

   Prípadne (ak ho tam môžete dostať) navštívte sexuológa alebo sexuálneho terapeuta. Obaja vás vypočujú a stanovia lepšiu “diagnózu”.

 50. Petr

  Ahoj
  Chcela by som sa opýtať, ktorý z bičov by ste odporučili na malé maznanie. Pozerám sa na 38 cm Bad Kitty Dutky alebo na 9 chvostovú mačku? Ďakujeme za odpoveď a prajeme pekný deň. Obrázok Peter

   

  • Petr

   Ahoj, tie Zlé mačičky zo Sexshopu sú určite na maznanie – trochu ma odrádza spôsob spracovania kože, ale to je čisto subjektívne. Z kožených hračiek sa nám páčia hlavne hračky značky Rimba (ako napríklad táto z recenzie jamy), alebo ručne vyrábané od českých remeselníkov.

 51. Lukáš Konvička

  Dobrý deň,
  S priateľkou si občas užívame jej zadok, bez zjavných problémov, ale “záver” dobrého prirážania ku koreňu a zrýchlenia sa jej veľmi nepáči. Koniec koncov je to len bezdomovec. Hovorí, že sa jej najviac páči príprava a postupné prenikanie. Na vašej stránke istá žena opísala pomôcku Zizi Hole Tunnel, ktorá ma spočiatku nadchla. Užili by sme si “prípravu” a na konci by som použil túto elegantnú pomôcku a zasunul ju bez toho, aby som “preťažil” jej zvierač:-D Predovšetkým sa mi však zdá, že aj veľkosť S je pre ňu dosť objemná a navyše neviem, či by som cez túto pomôcku prestrčil svoj penis. Viete o niečom vhodnejšom pre naše chvíle? Ďakujeme. S komplimentom na vašej stránke Luke

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   …pri ťahoch cez koreň vždy záleží na voľnosti partnera, vašej dĺžke a priemere. Tieto tri premenné spolu nie sú vždy príjemné 🙂

   Každopádne análny tunel, ktorý spomínate pomôže vám pri počiatočnom rozťahovaní zadku a udrží ho otvorený. Neobával by som sa ani veľkosti S, skúste si ho zmerať na sucho, najmä anál tesne za zvieračom je výrazne širší ako priemer samotného zovretého konečníka. Aj v tomto prípade záleží na vašich proporciách – ale tieto zátky/tunely sú vyrobené z mäkšieho silikónu/gélu, takže aj vy s dostatočným množstvom gélu by ste sa do nich mohli vtesnať.

   Neviem si predstaviť vhodnejšiu hračku ako je táto, okrem toho, že jej pomaly a citlivo trénujete zadoček, alebo jej dráždite pysky prstami (alebo vibráciami) pri hlbokom prieniku, to dokáže prekonať všetky ťažkosti :))

 52. Michal

  Dobrý deň, mám 39 rokov, som ženatý 18 rokov a mám veľké deti 2. Život s nami nie je ničím výnimočným, okrem toho, že moja manželka sa pomaly unavuje zo sexu. Pred 2 mesiacmi sme mali sex po 2 rokoch a zase nič.skúšal som všetko.kúpil som jej pekné spodné prádlo aby som jej navodil atmosféru a nič.nechce ísť na diskotéku,nechce ísť na zábavu,navrhol som aj krytý bazén.skúšal som sa zmeniť a venovať jej viac pozornosti,ale keď je to z jednej strany tak to chvíľu trvá a potom to zamrzí keď je to len z jednej strany. Večer, keď si ľahneme, začnem sa jej dotýkať, tak povie, že nie, že nás deti počujú, takže naozaj neviem.Keď sme doma, väčšinou ide k susedom, aby sme sa o niečom porozprávali, a ja sedím doma.Inak spolu vychádzame dobre.Myslím, že jej vyhovuje takýto život.Ja nikam nechodím, len do práce a z práce.Je to bolesť hlavy. Ďakujeme za radu.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   pretože keď jedna osoba nespolupracuje, úsilie jednej osoby to zvyčajne nevyrieši. Porozprávajte sa o tom, prečo všetko odmieta, prečo nechce rozvíjať váš vzťah (sexuálne), či ju niečo trápi v hlave alebo fyzicky, čo ju odrádza od sexu. Bez spoločnej komunikácie sa vám to nepodarí. Je zaujímavé, že stále chodí k susedom, akoby s vami nechcela tráviť čas? Prečo je to tak? Začalo to nejakým incidentom? Niečo sa u vás zmenilo? Skúste sa na to pozrieť. Nech sa vám darí!

 53. jan

  Dobrý deň, mám 29 rokov a mám problém, že sa vyvrcholím asi po 3 minútach sexu… niekedy ani to nie. Chcem sa spýtať, ako to vyriešiť ? Moja priateľka ma neuveriteľne priťahuje a chcem, aby bola spokojná. nejaké tabletky alebo gély, ktoré by mohli pomôcť ?

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   pre tieto prípady sme pripravili článok o najdlhšie trvajúcom sexe, vyskúšajte tipy z neho. Inak podľa mojich skúseností pomáha dlhšia príprava, pri ktorej partnerku viac vzrušíte, takže je bližšie k orgazmu ako bez nej, alebo zmena polohy. Tabletky by som neodporúčal, väčšinou sú to predražené blbosti, gély môžu pomôcť, ale v prvom rade treba pracovať na hlave a jej súhre s telom = tam sa skrýva predovšetkým dlhá výdrž v sexe.

   Navyše nie vždy je hodina užívania plusom, dôležitejší je často zážitok a ten sa dá dosiahnuť za pár minút – orálny sex a celkové vaginálne dráždenie je na to ideálne 😉

   Prípadne ju môžete vždy spoilovať a odmeniť erotickou masážou, potom bude vždy spokojná = pre vás vyskúšané 🙂

 54. Verča

  Dobrý deň.
  Mám 23 rokov a mám problém s chuťou na sex. Väčšinu času sa mi vôbec nechce. Príležitostne ma môj priateľ prehovorí (keď sa tam dole hrá) a potom sa mi to páči a sex si väčšinou užívam, ale spočiatku sa mi nechce. Čo môžem urobiť, aby som mal/a väčšiu chuť na sex? Mám to tak raz za 14 dní maximálne.
  Vopred vám ďakujem za radu.

  • Petr

   Prajem vám pekný deň, môže to ovplyvniť veľa vecí – hormóny, stres, únava, … skúste niečo zmeniť vo svojom súčasnom živote, aby ste si viac oddýchli a mali čistejšiu hlavu na hru. Nezačala vaša nechuť v určitom bode vášho života? Nový priateľ, škola, práca? Asi by som začala tam, si ešte mladá, chute by mali byť hojné 😉

 55. Nedám

  Majú ženy rady malé penisy?

  • Petr

   Tiež – veľa záleží na jeho priemere a tiež na šikovnosti jeho majiteľa – dĺžka nie je vždy výhrou, veľa čiernych by mohlo rozprávať.

   Malý je skvelý napríklad na análny sex alebo na naozaj hlboký orál – dokonca aj na hlboký orál, boli by ste prekvapení, ako veľmi miluje, keď je jeho partnerka celá v ňom.

 56. Libor

  dobrý večer
  Mám tento problém so sexom. Počas pohlavného styku sa moje stehno vysunie a vkĺzne do análneho otvoru. S partnerom sme vyskúšali niekoľko polôh a sem-tam sa to stane. Môj partner aj ja sme veľmi nahnevaní. Môžete mi, prosím, poradiť niečo, čo by tomu zabránilo? Ďakujem.

  • Petr

   Dobrý večer, sondoval som v redakcii a stáva sa to (nám pánom) zriedkavo a vždy najviac ovplyvnené nevhodným umiestnením alebo nepozornosťou pri príliš nadšených príchodoch. Ak je to tu a tam, skúste si na to dať pozor (áno, je hlúpe rozdeliť pozornosť práve pri takej intenzívnej zábave), ale z času na čas sa nám to môže stať. Alebo to berte ako predohru k novej skúsenosti – análnemu sexu 😉

 57. Petr

  Dobrý deň, mám slušnú erekciu, ale keď sa milujem so ženou, nemôžem dosiahnuť vyvrcholenie. Odmieta akékoľvek zmeny počas sexu, len klasickú polohu, existuje na to niečo iné(doplnok stravy, bylinky atď.) ako len rady o milovaní? Mám 43 rokov a sme spolu 17 rokov. Ďakujem za odpoveď.

  • Petr

   Prajem pekný deň, keď žena odmieta akékoľvek zmeny okrem klasiky, je to ťažká práca. Začal by som hľadať dôvod, prečo odmieta zmenu? Výchova, hanba? Začal by som na tom pracovať, inak chápem, že je to vždy stereotypné, že máte problém niečo urobiť. Doplnky stravy ani bylinky vám podľa môjho názoru nepomôžu, pomôže len trpezlivosť s partnerom.

 58. Simča

  Dobrý večer, chcela som sa vás opýtať. Som s priateľom už 4 roky, ale vidíme sa len cez víkendy, pretože on je cez týždeň preč, a preto máme sex len cez víkendy. Ale keď sa chystáme na druhý alebo tretí raz, moja kundička ma bolí okolo vchodu a chcela som požiadať o radu. Ďakujem

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   Napadá ma len slabé zvlhčovanie, takže môžete mať vaginálny vchod precitlivený a prekrvený z prvého sexu. Skúste možno dlhšiu predohru na zahriatie a uvoľnenie alebo lubrikant.

 59. Kroutil l

  Dobrý deň,syn má 2 roky a od pôrodu sme s manželkou spali raz.snažím sa pomáhať v domácnosti so všetkým,aby manželka nebola unavená.nepotrebujem sex dvakrát denne,ale aspoň raz za mesiac.skúšal som už všetko(romantické výlety a pod.).máme cez 30 rokov,takže to nie je koniec.nerozumiem.ďakujem za radu.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   v 30 rokoch a 1 synovi by sex rozhodne nemal skončiť… Opatrovanie starými rodičmi nám najlepšie vyhovuje, keď sme doma sami. Možno padáme únavou, pretože sa nemusíme starať o svoje ratolesti, ale aj tak sa spolu výborne zabavíme. Preto nám vyhovuje mať priestor len pre nás bez rozptyľovania a potom dokážeme prekonať aj tú najväčšiu únavu.

   Inak som si istá, že ide o komunikáciu – z akého dôvodu vás partner odmieta? Alebo vám to vôbec nepovie? Tu pomôže len citlivá komunikácia a odhalenie problému. Možno sa po pôrode nemá rada a ešte sa s tým nezmierila… Dôvodov na odmietnutie sexu by mohlo byť viac.

   • Kroutil l

    Dobrý deň,opatrovanie u babičiek tiež takto nefunguje.citlivé už nie je možné.odpovedá mi, že by sa rada mazlila, ale vždy je tam nejaké ale.3granddaughter má všetky vyšetrenia v poriadku,postava ako lusk

    • Petr

     Potom je to už len otázka trpezlivosti… Nenapadajú ma žiadne ďalšie prístupy k riešeniu, pretože nemôžete tlačiť, inak nedôjde ani k maznaniu.

 60. Dobrý deň, existuje prosím vibrátor na penis? alebo priamo na žaluď, ďakujem.

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   určite – v zahraničí sa označujú ako guybratory a my sme testovali Manta od FF a Hot Octopuss Solo z tejto rady pánskych hračiek – obe sú veľmi pevné a silné hračky = ideálne na žaluď 🙂

 61. Garn

  môj penis meria 14 cm je to dosť a môžem s ním mať sex vďaka za odpoveď som plachý

  • Peter

   V Slovenskej republike je to nadpriemer :))), takže vám to môže napovedať, že sa za to nemusíte hanbiť.

  • Ged

   Nie je. Nestačí to a nemá zmysel s tým sexovať, pretože namiesto veľkého divadla budete hrať len trápnu tragikomédiu. Neverte kecom, ktoré píšu chlapi s malými deťmi, aby si dodali sebavedomie, ktoré aj tak nikdy nebudú mať.

   • Petr

    To sú solídne kecy od pomýleného jedinca, ktorý si myslí, že s raketou medzi nohami obšťastní všetky ženy na svete a donúti ich k mdlobám :))) Tak jasné… Stále si stojíme za tým, že dôležitá je zručnosť s ním, nie to, ako je veľký 😉

 62. Luky

  Ahoj, mám náladu na sex, ale nie presne skym, aj keď viem, že to bude dobré. . Nikdy jej to nedovolím. Čo je to za stimul?

  • Peter

   Dobrý deň,

   to je ťažké – budete sa musieť naučiť ovládať sa a nechať sa naplno ovládnuť svojou žiadostivosťou a sexuálnym apetítom, alebo sa naučiť mať väčšiu výdrž – inú cestu nevidíme.

 63. Pavel

  Som muž a cítim sa ako žena – rada?

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   v tejto situácii vám nemôžeme poradiť cez internet – musíte navštíviť odborníka, sexuológa, ktorý vám môže byť vo vašej situácii veľmi nápomocný. Naozaj vám odporúčam, aby ste sa nehanbili a išli za niekým takým, kto je vyškolený, aby vám pomohol.

 64. Martin

  Dobrý deň.
  Na Vianoce som plánoval kúpiť manželke WOMANIZER za W500. Potom som na internete našla ďalší podobný produkt, LELO SONA. Som na vážkach, ktorý z nich si kúpiť. Máte s nimi nejaké skúsenosti? Cítia to isté k mojej manželke? Fungujú na rovnakom princípe? Ďakujem Martin

  • Petr

   Prajem pekný deň,

   LELO Sona sme mali možnosť vidieť na jej prezentácii v Berlíne (koncom októbra tohto roku viď naša správa) a na Slovensko sa zatiaľ nedostalo veľa kusov, takže sme ich netestovali. Bohužiaľ, historicky sme vždy zistili, že hračky prvej generácie z nových oblastí (ako je tento konkrétny stimulátor klitorisu) majú u spoločnosti LELO tendenciu byť stávkou do lotérie.

   Netestovali ho do hĺbky a zatiaľ nikdy neprekonal originál (ako ich línia Tiani, ktorá bola určite založená na partnerskom vibrátore We-Vibe). V tomto prípade je originálom (dokonca aj pre Satisfyer, ktorý sa mu tiež nedokázal vyrovnať alebo ho prekonať) nemecký Womanizer. A ten ktorý sme testovali, a môžeme dať ruku do ohňa, že s ním bude moja žena spokojná.

   • Martin

    Ďakujem za odpoveď. Škoda, že ste ešte nevyskúšali LELO. Láka ma odolnosť voči vode. Radi si užívame v sprche. No, uvidíme, je krátko pred Vianocami a ja sa musím rozhodnúť.

    • Petr

     Aj my by sme chceli, ale distribútori sa so spoločnosťou LELO príliš neponáhľajú – je v tom viac, ako bežný človek vidí – spoločnosť LELO stanovila tvrdé ceny u všetkých predajcov (inak by sa nepredávala) a nastavila ich tak vysoko, že nie je veľmi konkurencieschopná. To je dôvod, prečo sa LELO nepredáva toľko a predajcovia nie sú nútení tlačiť ho dopredu toľko + pre nás, veľa LELO (príliš veľa) bolo viac experimentom ako skutočným produktom, za ktorý by mal niekto pýtať peniaze… bohužiaľ pre nás, z x testov to vyšlo takto.

     • Martin

      Womanizer si môžete kúpiť za 3799,- a LELO za 3395,-
      Myslím, že sa začínam prikláňať k Womanizerovi.

     • Petr

      To je už dobrá cena za PRO verziu Womanizéra, keď sme si ho brali na test, bola výrazne nad 5k 🙂

 65. andy obsivanova

  dobrý deň Mám problém, ktorý nedokážem vyriešiť sám. Chcel by som vašu radu a pomoc. Rád sa maznám a mám rád sex, ale už rok sa nútim do sexu bez toho, aby som mal chuť. Mám manžela, ktorý to chce ráno a večer a ja mu nedokážem vyhovieť. Neviem, čo s tým mám robiť. Inak sa bojím, že sa so mnou rozvedie alebo si nájde priateľku bokom, prosím, poraďte mi, čo mám robiť a na koho sa obrátiť, pomohlo by mi to, prosím, odpovedzte mi, ďakujem s pozdravom andy

  • Petr

   Dobrý deň, ak nepoznáte dôvody, prečo nemáte chuť na sex, odporúčam vám navštíviť sexuológa a prediskutovať vašu situáciu – nemyslím si, že vám pomôžu nejaké komerčne dostupné produkty alebo doplnky, skôr bude dôvod vašej nechuti vo vašej hlave, vo vzťahu s partnerom. Skúste sa preto so svojím problémom podeliť s niekým, kto sa v ňom dokáže zorientovať a ukázať vám najlepšie východisko.

Submit a Comment

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov