Venušine guľôčky sú rýdzo ženské pomôcky, takže tento pravidelne aktualizovaný rebríček dávali dohromady len dámske zástupkyne našej testerskej redakcie. Klasické venušine guľôčky sú väčšinou 2 väčšie spojené guľôčky, ktoré sú duté a v ich vnútri sa voľne pohybujú ďalšie guľôčky. Vďaka pohybom tela (po zavedení) vytvárajú príjemné vibrácie. Iným ariantom je len 1 guľôčka na zavedenie.

Čo sa môže počítať aj medzi guľôčky bohyne Venuše?

Existujú aj rôzne varianty na tieto guľôčky – napríklad análne kolíky B-Balls s rotujúcimi guľôčkami vo vnútri, alebo vibračné vajíčka, ktoré môžu tiež posilniť panvové dno. Alternatívou sú vaginálne činky citeľnejšie zlepšujúce stav svalov v lone (tie ochabujú hlavne vekom a pôrodom, takže pre dospelé ženy je dôležité ich pravidelne cvičiť).

Silné svaly v tejto oblasti ovplyvňujú aj prežitky zo sexu, takže to nie je len zdravotný prínos, ale aj ten, ktorý si my ženy rady užívame nadovšetko.

Je to pre nezasväteného možno mätúce, ale existuje ešte statický/nevibračný variant guľôčok, tzv. Ben Wa Balls. Sú to jednoduché plné guľôčky väčších priemerov, ktoré sa vkladajú do vagíny a cieľom nositeľky je udržať v sebe čo najdlhšie zovretím svalov rozkroku. Materiálom môže byť nerezová oceľ, borosilikátové (nerozbitné) sklo, drevo, silikón, ABS plast, …

Tiež je dobré zmieniť, že sa rôznia pohľady nato, či sú tieto guľôčky vôbec erotickými pomôckami. V základe majú zdravotný efekt, predávajú sa napríklad aj v drogériách a mnohí gynekológovia ich odporúčajú svojim pacientkam.

Prečo vlastne veriť nášmu rebríčku

Sme už viac než 8 rokov objektívny a nezávislý web s redakciou testujúcou sexuálne pomôcky. Slečny z našej redakcie venovali tomuto rebríčku niekoľko mesiacov, aby našli tie najvhodnejšie guľôčky pre naše čitateľky. Existujú aj iné rebríčky s najlepšími guľôčkami pre ženy, ale autori si ich jednoducho vycucali z prsta. Tie hračky nikdy ani nevideli – my áno, testovali sme ich na vlastnom tele, fotili a natáčali = reálne ich vlastníme a vieme, čo je dobré.

Čo ovplyvnilo najpredávanejšie venušine guľôčky pre rok 2024?

Prím hrajú hlavne zdravé materiály, jednoduché tvary a tiež príslušenstvo, medzi ktorým môžu byť obaly na guľôčky, vyňateľné varianty guľôčok a ďalšie zaujímavé kúsky.

Čo sme hodnotili pri výbere guľôčok:

 1. materiál (zdravotná nezávadnosť, jednoduchosť čistenie, …),
 2. funkcia (čo dokážu iné než konkurenti, …),
 3. silu posilnenia panvového dna (či ako veľmi ovplyvňujú panvové svalstvo),
 4. cenu (je len jedným z parametrov a nie je pre nás najdôležitejšia)
 5. a zábavnosť (či si túto hračku obľúbite a nebude vám len ležať v šuplíku).

U tejto porovnávacej recenzie sme povolili hranice, takže tu nájdete aj zástupcov elektronických guľôčok aj statických. je to z toho dôvodu, že jednotlivé guľôčky (vzhľadom na ich prapôvod) nie je ako ďalej funkčne rozvíjať a chceli sme čitateľkám ukázať ďalšie metódy posilňovania panvových svalov.

Tabuľka najlepších venušiných guľôčok

PoradieTypČo dokážeMateriálRecenzieKde kúpiť
1.Venušine gule Whoop.de.dooJednoduché, ale funkčné - odporúčajú ich aj gynekológovia na posilnenie panvového dnaSilikónRecenzia
2.Fun Factory Smartballs NEWDômyselné - dlhšie očko na vybratie, priehlbina na vloženieSilikón, ABS plast Recenzia
3.Cvičiteľ panvového dna BOOM HiBallElektrický trenažér panvového dna s minihrami pre mobilný telefón - vibrácie na plnenie úloh a lepšie posilňovanie svalov.Silikón Recenzia
4.BOOM Mini BO statické loptičkyUmožňujú striedanie rôznych hmotností loptičiek, ktoré sú súčasťou balenia, vďaka čomu si každá žena môže vytvoriť svoju vlastnú ideálnu sadu.Silikón Recenzia
5.Romant YoYo 2v1Jednoduché, menšie rozmery, ale hlavne, v jednom balení máte 2 - jednoduchú jednu guľôčku a klasickú.Silikón Recenzia

TOP 5 najobľúbenejších venušiných guľôčok našej redakcie

Tu už je 5 našich najhodnotenejších guľôčok, ktoré poslúžia nielen na posilnenie oslabeného panvového dna, ale na erotickú rozkoš.

Whoop.de.doo Venušiny guľôčky

Za nás absolútna špičla – dotyk ženskej ruky v podobe českej designérky Anny Marešovej je cítiť na každom mieste. Na čistom bielom silikóne, ladných ženských krivkách guľôčok samotných a tiež na jednoduchom obale.

Tvar a váhu guľôčok Anna konzultovala aj s gynekológmi a za nás sú to právom najlepšie venušine guľôčky na našom trhu. Svoju vysokú cenu vyrovnajú vysokou užitnou hodnotou – skrátka krásne sadnú do rozkroku, pri pohybe jemne vrnia a celú dobu máte pocit, akoby ste bola rozmaznávaná luxusom. Za nás jasný víťaz.

Klady

 •  

  Precízna výroba

 •  

  Čistý silikón

 •  

  Dôraz na detail

 •  

  Český pôvod

 •  

  Rýdzo ženský prístup

Zápory

 •  

  Nemám výhrady (snáď len, že na tú vynaloženú námahu sú lacné)

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Fun Factory Smartballs NEW

Druhým v našom guľôčkovom rebríčku sú SmartBalls z novej generácie – oproti tej predošlej majú jednoduchší tvar, mierne zašpicatený smerom dopredu, minimum výstupkov a krásne matný silikón. Ten je samozrejme lekárskej kvality a hypoalergénny = nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Guľôčky majú tiež jednoduché putko, s ktorým sa dajú dobre vyťahovať a iež prehlbeň na spodnej strane druhej guľôčky, vďaka ktorej sa zase dobre zavádzajú. Palec hore!

Klady

 •  

  Silné vibrácie

 •  

  Jednoduché zavádzanie

 •  

  Jemnejší tvar

Zápory

 •  

  Len gély na vodnej báze

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Posilňovač panvového dna BOOM HiBall

Nie sú to čisto venušine guľôčky, ale tvarovo a účinkom na ne plne odkazujú. Tieto plne elektrické guľôčky sú posilňovačom panvového svalstva. Vo vnútri sú veľmi citlivé snímače tlaku a vibračné motorčeky.

Po spojení s chytrým telefónom vás aplikácia nabáda k prvotnému stlačeniu guľôčok pre zhodnotenie vášho stavu a potom vám postupne dáva úlohy. Plníte ich formou hier, pričóm podľa rytmu či grafiky zatínate a povoľujete svaly. Vďaka tomu pomerne zábavne a efektívne posilňujete panvové dno a zato si zaslúžia krásne tretie miesto.

Klady

 •  

  silné vibrácie

 •  

  skvelá aplikácia

 •  

  inovatívna pomôcka

Zápory

 •  

  cena

 •  

  nedokonalá vodotesnosť

 •  

  starší typ nabíjania

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite u:

DO OBCHODU

BOOM Mini BO statické guľôčky

Jednoduchosť sama, ktorá patrí k tým najlacnejším kúskom v našom rebríčku a možno celkovo z našich testovaných pomôcok. Sú na pohľad jednoduché, ale v reále premyslené, pretože jednotlivé guľôčky sa dajú vymeniť za ťažšie, ktoré máte tiež v balení.

Každá žena si tam môže namixovať presne tú správnu váhu, s ktorou potom bude posilnovať panvové svaly. Podobných variácií na trhu neponúka veľa guľôčok, preto sme ich zaradili do nášho rebríčka -hoci nevrní ako bežné guľôčky od Venuše. A nesmieme zabudnúť – sú z bezpečného silikónu.

 

Klady

 •  

  Vzhľad po všetkých stránkach

 •  

  Rôzne hmotnosti guľôčok

 •  

  Ľahké čistenie

Zápory

 •  

  Žiadna z nás na ne neprišla

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Romant YoYo 2v1

Veľká sila týchto guľôčok je ako ich menší rozmer, takže sadne aj začiatočníkom, ale tiež dostanete v balení hneď dvoje. Jedny dvojité a druhé jedno-guľôčkové. Takže si každá žena sama zvolí, ktoré na daný okamih najlepšie využije. Tvarovo sú tiež zaujímavé, tupé špičky majú na sebe jednoduché závity, ktoré môžu pomôcť so zavádzaním… ale sú skôr len designovým prvkom. Prím tu hrá, ako aj u ostatných, čistý silikón, takže hypoalergénny materiál, ktorý krásne prijíma ľudské telo. Dá sa skvelo čistiť a je jemnučký na dotyk.

Klady

 •  

  Nehlučné

 •  

  Dve za dobrú cenu

 •  

  Dobre sa udržuje čistota

 •  

  Hebučké a odolné

Zápory

 •  

  Necítim vnútornú guličku

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

A aké máte skúsenosti s guľôčkami vy?

Máte nejaké svoje obľúbené, ktoré vás ešte nikdy nesklamali a chýbajú vám v našom TOP  rebríčku? Máte nejakú otázku ohľadom týchto božských guľôčok? Napíšte nám svoje skúsenosti a rady do komentárov.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: