Dámy zaplesajú, pretože dnes máme recenziu na výlučne ženskú hračku. Takú, ktorú ocenia pri posilňovaní panvového dna – venušine guľôčky. Pár kúskov sme už recenzovali  (Teneo Duo, Smartballs, Desi Pink) a dnes budeme pokračovať. Tentokrát tu máme inovovaný model Smartballs německé značky Fun Factory.

Začneme porovnaním s minulou generáciou. Tá predošlá ponúkala termoplastický elastomer, ktorý bol neskôr u modelu Teneo nahradený silikónom a ABS plastom. Nevýhody elastomeru nebudem vymenovávať (pár ich bolo), takže je skvelé, že FF použilo osvedčený silikón ABS. Teda najlepšie materiály, ktoré nevyvolávajú alergické reakcie a ľahko sa čistia. Nie je im čo vytknúť.

Venušine guľôčky Smartballs vo videu

Nové Smartballs pripomínajú tvarom guľôčky, ktoré prešly aerodynamickým tunelom. Povrch je vyhladený, pretiahnutý a veľmi jemný. Okrem dvoch výstupkov z ružového plastu na každej guľôčke sú hladké. To oceníme predovšetkým pri zavádzaní, ktoré je ešte jednoduchšie.

Guľôčky sú spolu spojené hrubšou silikónovou stopkou. Nerozoberala som ich nožom, takže neviem, či sú vnútri tejto stopky spojené napríklad ešte oceľovým lankom, aby sa maximálne zaistilo neoddelenie guľôčky.

Užitočný žliabok Easy In na konci druhej guľôčky sa asi osvedčil, takže ho tu máme. Slúži na ľahké zavedenie guľôčky pomocou jedného prstu.

Vnútri guľôčok na posilnenie dna sú klasické oceľové guľôčky, ktoré pri akomkoľvek pohybe narážajú do strán a vytvárajú vibrácie. V ponuke sú klasicky verzie DUO a UNO – buď dvojité alebo “jednoguľôčkové”.

Výraznejšou zmenou okrem dizajnu je veľkosť jednotlivých guľôčok – prvá na rade, ktorá sa hneď zavádza, je menšia než druhá guľôčka. Priemery sú nasledovné:

  • Prvá guľôčka – 3,2 cm
  • Druhá guľôčka – 3,6 cm

Venušine guľôčky – použitie

Guľôčky sa jednoducho zavádzajú a aj intenzita vibrácií je rozielnejšia a citeľnejšia. Na začiatok odporúčam pri vzrušení vyskúšať guľôčky v pokoji domova. Len sa prejsť po miestnosti… U mňa mali guľôčky výrazný vplyv na moje kroky. Vrnenie nie je práve slabé. Keď si na ne trochu zvyknete, skúste napríklad niečo uvariť, alebo kratšiu prechádzku… Odrazu všetky pohyby dostávajú nový rozmer. 🙂

Nové guľôčky Smartballs ponúkajú oproti minulým generáciám výrazné zmeny – iná veľkosť, lepší materiál a jednoduchšie zavádzanie. Za seba už neviem, ako ich ešte viac vylepšiť. Aby som nebola len nadšená, tak zmienim jednu nevýhodu, ktorá súvisí so silikónom, z ktorého sú guľôčky.

Na tento materiál nie je vhodné používať silikónové oleje na lubrikáciu. Takže lubrikujte (pokiaľ nie ste samy dostatočne vzrušené) gélmi na vodnej báze. Ale to je jediná výhrada – guľôčky rozhodne odporúčam.

Klady

  • Silné vibrácie

  • Jednoduché zavádzanie

  • Jemnejší tvar

Zápory

  • Len gély na vodnej báze

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 1 názor

dobra hracka pro damy. pekne. to by nemuselo byt spatne. to by bylo zapotrebi vyzkouset a pak posoudit…

Spolupracujeme: