Na trhu je množstvo lubrikačných gélov. Ktorý je ale na čo vhodný a prečo? Poďme sa nato spoločne pozrieť.

Pre milovníkov erotických hračiek je lubrikačný gél takmer nevyhnutným pomocníkom. Pri radovánkach s vibrátorom alebo masturbátorom sa totiž na prirodzenom zvlhčovaní podieľa len jeden človek, a to nemusí byť vždy dostačujúce. Milostné hry sa tak môžu stať nepríjemnými alebo dokonca bolestivými.

Lubrikačné gély pod drobnohľadom našej redakcie

Aj pri sexe s prezervatívom je lubrikant dobrým parťákom. Niektoré kondómy sú síce lubrikované už od výrobcu, ale táto lubrikácia skôr uľahčuje ich nasadenie. Použitím gélu znižujete možnosť pretrhnutia a tým pádom aj úteku milióna potencionálnych detí. A to v tom lepšom prípade.

Pokiaľ práve neholdujete erotickým hračkám, môže byť lubrikačný gél zaujímavým spestrením sexuálnych radovánok. Zvlášť, ak zvolíte ochutený, hrejivý alebo chladivý.

Lubrikačný gél sa môže hodiť v prípadoch, keď nedochádza k dostatočnému prirodzenému zvlhčeniu pohlavných oragánov. Táto nepríjemnosť častejšie stretáva ženy. Príčinou môže byť únava, stres, hanba, nedostatočné vzrušenie alebo dlho trvajúci milostný akt. Preto nikdy nie je na škodu mať v nočnom stolíku alebo kabelke aspoň malú fľaštičku lubrikantu. Možno potom zistíte, že aj masturbácia s ním má trochu iný rozmer.

Lubrikačné gely na vodnej báze

Tieto gély patria k tým najčastejšie používaným. Sú vhodné pre cistlivejších jedincov, ale vsiakajú a vysušujú, a preto je potrebné v priebehu akcie z času na čas trošku pridať. Táto vlastnosť ale môže byť užitočná u tých hračiek, u ktorých treba, aby na chvíľu zostali tam, kam ich s pomocou gélu umiestnite. Medzi ne patria napríklad erekčné krúžky, venušine guľôčky a vibračné vajíčka..

Pokiaľ si kupujete lubrikačný gél na vodnej báze, odporúčam vybrať si variant s pumpičkou, ktorá bráni vzduchu dostať sa do nádoby. Spomalí to tak vysychanie, ktoré sa prejavuje predovšetkým hrudkovitosťou a lepivosťou gélu.

Lubrikačné gély na vodnom základe sú použiteľné na všetky druhy materiálov erotických hračiek. Tieto gély sú na organickej báze, a preto nie je vhodné používať ich po expirácii. Môže sa stať, že sa v nich po čase objavia baktérie alebo plesne.

Lubrikačné gély na silikónovej báze

Silikónové gély vzhľadom a vlastnosťami pripomínajú olej. Sú teda omnoho klzkejšie, než gély na vodnej báze. Na rozdiel od oleja ich ale môžete používať spolu s prezervatívom a s inými latexovými výrobkami. Vďaka ich vysokej klzkosti stačí kvapka a počas sexu sa už o gél starať nemusíte. Tento druh je vďaka svojim vlastnostiam vhodný aj na análny sex. Análny otvor sa totiž na rozdiel od genitálií nevie zvlhčovať sám, a preto je tu použitie lubrikantu úplne nevyhnutné.

Okrem iného vám tento gél dlho vydrží, pretože na dosiahnutie požadovaného efektu stačí fakt len kvapka. Navyše sa takmer nekazí (nie je organický).

Nemusíte sa teda báť, že ho nestihnete vypotrebovať včas. Tieto gély totiž často dobre poslúžia aj nejakú tú dobu po odporúčanom dátume spotreby.

Ich nevýhodou ale je, že sa zložitejšie umývajú. Pokiaľ sa chcete zbaviť mastného pocitu, nestačí sa len otrieť. je lepšie telesné partie umyť intímnym mydlom a hračku dezinfekciou na erotické pomôcky (to však odporúčam v každom prípade). Táto vlastnosť sa dá ale využiť aj vo váš prospech. Keďže gél len vodou neopláchnete, môžete si s jeho pomocou spestriť radovánky vo vode. Fantázii sa medze nekladú.

Silikónové lubrikačné gély tiež nie sú vhodné na použitie na niektoré druhy materiálov, ako je natural skin (napodobenina kože) alebo staršie silikónové hračky (u novších by o nemal byť problém.

A pokiaľ by vám silikónový gél nevyhovoval? Určite ho nevyhadzujte! Je to multifunkčný pomocník v domácnosti. Môžete ho používať na masáže alebo s ním napríklad leštiť a impregnovať kožené a koženkové topánky.

Ochutené, chladivé a hrejivé lubrikačné gély

Ochutené a voňavé lubrikanty sú vhodné pre spestrenie orálneho sexu. Vúčšinou bývajú na vodnej báze. Príchuť a parfumácia ale môžu robiť problémy osobám citlivejším na intímnu hygienu. Pokiaľ v tomto smere nemáte problémy, skúste pozvať partnera alebo partnerku na dezert s príchuťou jahody, čerešne, kokosu alebo manga. Špecialitami sú aj crème brûlée, vanilkový krém a ďalšie gurmánske lahôdky.

Výber je skutočne veľký a každý si určite nájde to svoje. Snáď len príchuť piva a klobásy zatiaľ nikde nedostať.

Spestrenie prežitku zaručujú taktiež chladivé a hrajivé lubrikačné gély. Hrejivé gély napomáhajú prekrveniu a preto zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov. Naopak chladivé gély mierne tlmia a tým odďalujú orgazmus. Skúste prekvapiť partnera alebo partnerku gélom s touto vlastnosťou a rozhodne vás čaká nezabudnuteľný zážitok.

Gély na oddialenie ejakulácie / urýchlenie orgazmu

V tejto oxymoronsky nazvanej kategórii sú skutočne dva odlišné produkty, ale nie sú také časté, tak sme im chceli venovať spoločný priestor. Tieto špeciálne gély spravidla ovplyvňujú citlivosť našej sliznice = a to ako žaluďa/penisu, tak vagíny. A každý inak. Tie, ktoré majú oddialiť výstrek u muža, spôsobujú „znecitlivenie“, takže sex trvá dlhšie.

Naopak, tie, ktoré majú urýchliť orgazmus (spravidla gély výlučne pre ženy) sa používajú na oblasť klitorisu a zvláštne ho dráždia (podľa našej testerky je to netradičný mix chladenia a hrejivosti) a tým zvyšuje prekrvenie a citeľne urýchlia nástup vyvrcholenia. Čiastočne účinok týchto gélov môže nahradiť zvlhčovadlá na anál/fisting (nižšie), prípadne hrejivé / chladivé, ale žiadne z nich nemajú taký silný účinok, ako špeciálne gély čisto na oddialenie alebo urýchlenie orgazmu.

Lubrikačné gély na fisting

Fisting je sexuálna praktika, pri ktorej sa do vagíny alebo análneho otvoru vkladá celá päsť (anglicky fist). Chce to ale trochu tréningu, ako zo strany „obeti“, tak zo strany „páchateľa“. Fistingové gély bývajú na silikónovom alebo kombinovanom (silikónovom a vodnom) základe.

Obvykle je v nich pridané aj malé množstvo znecitlivujúcej látky (prokaín, lidocain, mesocain alebo benzocaine). Tieto látky sa používajú aj v kondómoch napomáhajúcich oddialeniu ejakulácie.

Vďaka tejto vlastnosti a vďaka faktu, že sú to tie najkĺzavejšie gély na trhu, sa ich nebojím odporučiť ani ľuďom, ktorí si chcú vyskúšať análny sex, ale predsa len sa ešte trochu boja. Len pozor, kam si gél nanášate. Nie všetko chceme mať znecitlivené. Alebo snáď áno?

Lubrikačné gély na elektrostimuláciu

Chcete vyskúšať niečo naozaj šokujúce? Potom je elektrosex priamo pre vás. Pri tejto praktike sa dá priviesť svojho partnerka alebo partnerku na vrchol blaha pomocou erotických hračiek, ktoré vytvárajú viac či menej silné elektrické výboje. Môžete nato použiť špeciálne prispôsobené dildá, análne kolíky, malé vajíčka a mnoho iných hračiek.

Aj pre túto disciplínu sa dajú zohnať lubrikačné gély. Sú na vodnej báze a ich úlohou je zvýšiť vodivosť a tým aj prehĺbiť prežitok.

Nie je ani výnimkou, že obsahujú drobné plátky pravého zlata.

Fisting ani elektro sex nemusia byť aktivity pre každého, ale pre úplnosť článku sa mi zdalo nevyhnutné gély používané na tieto hry zmieniť.

Recenzované gély od nás

V redakcii sme recenzovali pár zvlhčujúcich gélikov, ktoré sa dajú používať pre erotické hračky, análny styk a paradoxne sme zabrúsili aj do segmentu urýchľovačov dámskych orgazmov 🙂 Chcete vedieť, ako jednotlivé gély dopadli? Viac v testoch::

Kde sa dajú kúpiť?

Pokiaľ už máte v lubrikačných géloch jasno, nezostáva nám nič iné, než sa pre ten svoj zvolený a vyvolený vydať do sveta. Gély dostať v lekárňach a drogériách (tam je samozrejme výrazne menší výber) alebo v sexshopoch, kde vám naopak bude zrak prechádzať nad množstvom ponúkaných lubrikantov.

 

Pokiaľ sa neodhodláte vydať do kamenného sexshopu, môžete si gél objednať z niektorého z internetových obchodov. Balíčky bývajú anonymného vzhľadu, a preto sa nemusíte báť, že každý hneď odhalí, že si domov nesiete malé intímne tajomstvo. Tu máte tip na overeného predajcu kvalitných gélov.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: