Na trhu ich existuje skutočne obrovské množstvo. Vibračné, nevibračné, rotačné, nafukovacie. Stačí si vybrať správnu veľkosť, tvar a farbu a hurá na vec.

Análny kolík

U análnych kolíkov je veľmi dôležité, že majú zarážku (pätku). Pokiaľ totiž dôjde ku vkĺznutiu nejakej hračky do análu, a hračka má ostré hrany na ovládači, alebo jej druhý koniec nie je úplne zahladený, tak táto hrubšia časť vyvolá v črevách kŕče, ktoré posunú hračku ešte hlbšie, a nie je možné ju prirodzene vytlačiť.

To potom už neostáva nič iné, než vyraziť k doktorovi a “hurá pod nôž”. TO je ale samozrejme extrém, pri aspoň trochu opatrnom análnom hraní sa vám nič nestane, stačí neblbnúť a riadiť sa naším návodom.

Pokiaľ ste začiatočník, mali by ste si vybrať prvý kolík skôr menších rozmerov a pomaly rozťahovať. Existujú aj možnosti celých sád, kde je hneď niekoľko kolíkov rôznych veľkostí a tvarov.

TIP: Rozhodne odporúčam prvú hračku bez akýchkoľvek výstupkov či dráždivých tvarov. Kolík by mal byť hladký a pomaly sa rozširovať.

 

Materiály sú u análnych hračiek dôležité

Mal by sa tiež vedieť prispôsobiť telu, najlepšie by mal byť z nejakého zdravotného silikónu. Pokiaľ ide o prvý kolík, vyberajte fakt starostlivo a dajte si pokojne načas. Potom vás s touto hračkou nebude čakať žiadna zlá skúsenosť, ktorá by vás odradila.

V prípade, že ste už “pokročilý užívateľ”, určite oceníte kolíky s rôznymi výstupkami, dráždivým tvarovaním a väčšími obvodmi. Existujú samozrejme aj rotačné kolíky s perličkami či nafukovacie kolíky. Viď naše recenzie análneho kolíčku.

Nafukovacie kolíky a balóniky

Tieto špeciálne hračky môžu zväčšovať svoj priemer – čo je veľmi lákavé ako pre začiatočníkov, tak pokročilých, pretože hračka sa zavádza vždy v menšom priemere, než je potom možné ho nafúknuť. Je to možné vďaka pružnému materiálu (spravidla latex) a vnútornému balóniku, ktorý ručne  nafukujete. Dokonca existuje aj elektronický variant, kde balónik nafukuje minatúrny generátor = zmestí sa krásne do dlane.

Tieto nafukovacie kúsky môžete samozrejme regulovať ako pri nafukovaní, tak aj rýchlo pri vyfukovaní – na tieto účely majú nafukovacie dildá rýchly ventil.

Tu je veľmi dôležité, aby hračku obsluhoval práve ten, čo ju má zavedenú. Nezabúdajme, že nič nesmie bolieť a nič nesmie byť nepríjemné. Rovnako ako u klasických kolíkov, aj tu je lepšie začať s menšími nafukovadlami. Ono aj malý balónik sa dá nafúknuť naozaj veľa. Viď naše recenzie nafukovacieho kolíka.

Rady pre análny sex s dildom/kolíkom

Tu je naozaj dôležité dbať na základné pravidlá používania týchto hračiek. Tieto rady platia predovšetkým pre kolíky, ktoré môžu zväčšovať svoj priemer, takže sú aj na zavádzanie aj samotné radovánky náročnejšie = nafukovacie dildá. V základe ale platia aj pre klasické sexuálne pomôcky určené pre zadoček – vždy s citom, pomaly a bez bolesti.

Pravidlá pre zavádzanie kolíka:

  1. zavádzať a vyberať vyfúknuté.
  2. nafukovať až po zavádzaní
  3. nafukovať by si mal ten, ktorý má hračku zavedenú,
  4. nesmie byť bolestivé,
  5. nesmie vkĺznuť,
  6. je veľmi nepravdepodobné, aby to niekomu „buchlo“ zavedené. Tieto hračky sa dajú naozaj VEĽMI nafúknuť.

U všetkých análnych hračiek nezabúdajte na lubrikáciu. Najlepšou voľbou sú priamo análne lubrikačné gély. Existujú ako na vodných bázach, tak aj na silikónových, takže môžete vyberať, čo hrdlo ráči. 😀

Kde ho kúpiť výhodne?