Na trhu ich existuje skutočne obrovské množstvo. Vibračné, nevibračné, rotačné, nafukovacie. Stačí si vybrať správnu veľkosť, tvar a farbu a hurá na vec.

Análny kolík

U análnych kolíkov je veľmi dôležité, že majú zarážku (pätku). Pokiaľ totiž dôjde ku vkĺznutiu nejakej hračky do análu, a hračka má ostré hrany na ovládači, alebo jej druhý koniec nie je úplne zahladený, tak táto hrubšia časť vyvolá v črevách kŕče, ktoré posunú hračku ešte hlbšie, a nie je možné ju prirodzene vytlačiť.

To potom už neostáva nič iné, než vyraziť k doktorovi a „hurá pod nôž“. TO je ale samozrejme extrém, pri aspoň trochu opatrnom análnom hraní sa vám nič nestane, stačí neblbnúť a riadiť sa naším návodom.

Pokiaľ ste začiatočník, mali by ste si vybrať prvý kolík skôr menších rozmerov a pomaly rozťahovať. Existujú aj možnosti celých sád, kde je hneď niekoľko kolíkov rôznych veľkostí a tvarov.

TIP: Rozhodne odporúčam prvú hračku bez akýchkoľvek výstupkov či dráždivých tvarov. Kolík by mal byť hladký a pomaly sa rozširovať.

 

Materiály sú u análnych hračiek dôležité

Mal by sa tiež vedieť prispôsobiť telu, najlepšie by mal byť z nejakého zdravotného silikónu. Pokiaľ ide o prvý kolík, vyberajte fakt starostlivo a dajte si pokojne načas. Potom vás s touto hračkou nebude čakať žiadna zlá skúsenosť, ktorá by vás odradila.

V prípade, že ste už „pokročilý užívateľ“, určite oceníte kolíky s rôznymi výstupkami, dráždivým tvarovaním a väčšími obvodmi. Existujú samozrejme aj rotačné kolíky s perličkami či nafukovacie kolíky. Viď naše recenzie análneho kolíčku.

Nafukovacie kolíky a balóniky

Tieto špeciálne hračky môžu zväčšovať svoj priemer – čo je veľmi lákavé ako pre začiatočníkov, tak pokročilých, pretože hračka sa zavádza vždy v menšom priemere, než je potom možné ho nafúknuť. Je to možné vďaka pružnému materiálu (spravidla latex) a vnútornému balóniku, ktorý ručne  nafukujete. Dokonca existuje aj elektronický variant, kde balónik nafukuje minatúrny generátor = zmestí sa krásne do dlane.

Tieto nafukovacie kúsky môžete samozrejme regulovať ako pri nafukovaní, tak aj rýchlo pri vyfukovaní – na tieto účely majú nafukovacie dildá rýchly ventil.

Tu je veľmi dôležité, aby hračku obsluhoval práve ten, čo ju má zavedenú. Nezabúdajme, že nič nesmie bolieť a nič nesmie byť nepríjemné. Rovnako ako u klasických kolíkov, aj tu je lepšie začať s menšími nafukovadlami. Ono aj malý balónik sa dá nafúknuť naozaj veľa. Viď naše recenzie nafukovacieho kolíka.

Rady pre análny sex s dildom/kolíkom

Tu je naozaj dôležité dbať na základné pravidlá používania týchto hračiek. Tieto rady platia predovšetkým pre kolíky, ktoré môžu zväčšovať svoj priemer, takže sú aj na zavádzanie aj samotné radovánky náročnejšie = nafukovacie dildá. V základe ale platia aj pre klasické sexuálne pomôcky určené pre zadoček – vždy s citom, pomaly a bez bolesti.

Pravidlá pre zavádzanie kolíka:

  1. zavádzať a vyberať vyfúknuté.
  2. nafukovať až po zavádzaní
  3. nafukovať by si mal ten, ktorý má hračku zavedenú,
  4. nesmie byť bolestivé,
  5. nesmie vkĺznuť,
  6. je veľmi nepravdepodobné, aby to niekomu „buchlo“ zavedené. Tieto hračky sa dajú naozaj VEĽMI nafúknuť.

U všetkých análnych hračiek nezabúdajte na lubrikáciu. Najlepšou voľbou sú priamo análne lubrikačné gély. Existujú ako na vodných bázach, tak aj na silikónových, takže môžete vyberať, čo hrdlo ráči. 😀

Kde ho kúpiť výhodne?

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 15 názorů

Vyberám análny kolík, môžete mi pomôcť? Mám skúsenosti s hraním s…

Ahoj, chci anální koliku pro svou partnerku, aby ji měla uvnitř, zatímco ji uspokojím ve své vagíně. Jaká velikost a materiál by byly nejvhodnější? Má ráda anální sex, ale není na big….

Dobrý deň,

V zásade by som si vybral len análne kolíky z lekárskeho silikónu – je mäkký, poloohybný a nie je zdraviu škodlivý – len na anál sa musí citlivejšie dezinfikovať a čistiť a to s gélovou hračkou nikdy nedosiahnete.

Veľkosť závisí od skúseností dámy. Ak jej chcete dopriať dvojitú penetráciu, odporúčam menšie, podlhovastejšie kúsky (skôr ako veľké bambuľky ako päsť.

Navyše, keď už ste pri tom, môžete si všimnúť niektoré výstupky, ktoré určite cítite cez napnutú vaginálnu/análnu stenu.

Odporúčam:

Dobrý deň, mám záujem o análne kolíky. Najmä akú veľkosť si vybrať a aby nestála príliš veľa.

Dobrý deň, veľkosť vyberajte podľa svojich skúseností s análnym sexom – pre začiatočníkov sú vhodné užšie kolíky s priemerom 2-3 cm a postupne sa zväčšujúci priemer (mal by byť teda dlhší, aby sa zadok postupne rozťahoval). Potom si môžete vybrať väčšie, napríklad nafukovacie kolíky sú ideálne na tréning.

Čo sa týka ceny – nie je vhodné šetriť na hračkách, ktoré do seba „vkladáme“, pretože tým ohrozujeme svoje zdravie – zabudnite na gélové vibrátory/kolíky, hľadajte silikónové – nie sú až také drahé – napríklad tu https://www.lascivne.sk/sexshop/ – v sekcii análny sex sú pevné kolíky od BOOM, Smile alebo Fun Factory od 409 Kč – na začiatok to nie je zlé.
Ak chcete ušetriť, môžete si prezrieť rôzne akcie, zľavy a výpredaje – napríklad tu https://www.lascivne.sk/vyprodej/ .

Prípadne tu: http://lascivne.cz/k/analni-koliky/ v pätičke môžete filtrovať špendlíky podľa ceny a sú tam aj lacnejšie. Zvyčajne sú však vyrobené z gélu alebo akrylu, čo nie sú najpríjemnejšie a najzdravšie materiály… Je to na vás.

Dobrý deň, rozmýšľam nad kúpou análneho dilda, ale nie som si istý, či do neho investovať, pretože môj anál pulzuje len keď som nadržaný a keď sa urobím, úplne to prejde a prestane pulzovať … Chcem sa opýtať, či viete, čo je to, čo zastavuje pulzovanie a či si myslíte, že sa oplatí investovať do dilda ? Alebo si chcete kúpiť umelú vagínu? Ďakujem za odpoveď.

Prajem pekný deň,

to, čo sa vám deje, je úplne normálne – keď sme vzrušení, zaujímajú nás iné veci ako uspokojenie. Takže určite nie ste sami, kto chce počas masturbácie vyskúšať análne hračky. Nie je na tom nič zlé, mozog vníma veci inak, keď je vzrušený. Takže môžete s čistým svedomím „investovať“ do análnej hračky.

Medzi modely, ktoré môžem odporučiť:

https://www.lascivne.sk/analni-koliky-kategorie/
https://www.lascivne.sk/analnivibratory/

Najmä tie, ktoré sú vyrobené z čistého silikónu – sú vhodné pre začiatočníkov.

Môžete mi pomôcť s análnymi korálkami? Ktoré si vybrať? Čomu sa vyhnúť? Osvedčené značky a materiály? Ďakujem… Ladislav

Z análnych pomôcok (najmä guličiek) mám dobré skúsenosti s hračkami Fun Factory – napríklad s modelmi BendyBeads z čistého mäkkého silikónu (v recenzii tu: https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/hracky-pro-nas-zadecek-od-fun-factory/ ), alebo s novými B-Balls…

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať môj priateľ túži po análnom sexe, súhlasila som s tým, je mi príjemné, keď ma dráždi prstami alebo keď sa dráždim prstami, ale problém nastáva, keď mi chce môj priateľ zaviesť svoj penis, je to pre mňa neznesiteľné, napriek bolesti to nie je možné, ale aj tak je to pre mňa veľmi bolestivé. Chcel by som mu urobiť radosť a zvládnuť to, pretože som tiež zvedavý, ale nie som oboznámený s hračkami tohto typu. Nafukovacie kolíky sa mi nepozdávajú, ale nejaké by sa asi hodili. Mohli by ste odporučiť nejaké kolíky pre úplných začiatočníkov s análnym sexom? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň, pri análnom sexe pre začiatočníkov je to vždy: pomaly, bez bolesti a s množstvom lubrikantu. Zadok nie je zvyknutý na uvoľnenie z nezvyčajnej strany (zvonka), takže to trvá dlhšie – pokojne to skúšajte týždeň po týždni viac a viac. Inak k hračkám: z testovaných kolíkov by som odporúčal Fun Factory Bootie (väčší Boosty je skôr pre skúsenejších). Paradoxne by som odporúčal o niečo väčší kolík, ale má krásne postupne sa zväčšujúci priemer a tiež neuveriteľne hladký povrch, ktorý uľahčuje vkladanie (doslova do vás vkĺzne s trochou lubrikantu) – je to Ceramix v jednom z najnovších testov.

Do konečníka si dávam kolíky už veľa rokov. Často je nutkanie také silné, že je nemožné mu nevyhovieť. Anus kričí, aby sa otvoril. Po otvorení prichádza sladké upokojenie, penis, ktorý zostáva ochabnutý, začne kvapkať semeno. Na začiatku som vkladal kolíky s priemerom 3 cm, potom som postupne pridával a v súčasnosti vkladám 8 cm. Túžim po ešte väčšom otvorení, ale to asi ešte nejaký čas potrvá. Nepoznám väčšiu telesnú lamelu, ako je široko otvorený análny otvor. Škoda, že neexistuje nejaký klub na výmenu skúseností. Dominik.

Rozkoš z análnych hračiek je dosť bežná – ale veľa ľudí nenájde odvahu začať, takže im je navždy odopretá. Možno by vám s novou skúsenosťou mohli pomôcť niektoré BDSM kluby alebo dominy – koniec koncov, análna hra je ich teritóriom.

Prajem pekný deň, nemusíte byť gay, aby ste si chceli vyskúšať dráždenie análom – je to v poriadku:) Odporúčam niektoré z menších análnych pomôcok.

Áno, vyskúšané – je to určite netradičná stimulácia, je potrebná určitá príprava (uvoľnenie, lubrikácia, dobrá nálada a atmosféra), ale nové zážitky stoja za to…

K tretej otázke: ide o tzv. strapon dildá – sú pripevnené remienkami (klasický typ) alebo si ho partnerka dá do kolien (kde dobre drží) a zrazu má v kolenách „penis/dildo“, ktorým vás môže análnym spôsobom dráždiť: https://www.lascivne.sk/tag/strap-on-dilda/

Dobrý deň, som chlap (nie som gay), ale chcel by som si dať niečo do zadku, prosím, poraďte. skúšali ste to niekedy? a niečo, aby ste mohli pripnúť svoju priateľku k sebe a strčiť ju do zadku, máte niečo také, prosím, poraďte?

Za to sa vôbec nemusíte hanbiť:) a už vôbec nie v „našej“ spoločnosti. Pri väčších veľkostiach bude problém, ak sú vyrobené z gélu – ideálny by bol nejaký elastický polymér (TPR).

Ale v českých sexshopoch toho veľa nenájdete, je to úzky segment – je to tak špecifický produkt, že ho chcú jednotlivci a nie masy, takže by sa im neoplatilo ho skladovať – možno len na dopyt by ho mohli dostať.

Čo sa týka ceny, je to pre nás príliš veľká hračka a vy ste prvý, kto sa pýta – ale odhad by mohol byť 2500 a viac – skôr ešte viac, ak je hračka taká veľká (a teda drahá na výrobu).

Prípadne by vás mohla zaujímať nafukovacia loď, ktorú si môžete zväčšiť podľa potreby – jej recenziu sme spomenuli v našom článku vyššie…

Prajem vám pekný večer,

Trochu sa hanbím, ale mám divné myšlienky o veľkých análnych hračkách. Už niekoľko rokov mám gumovú ruku – veľkú a dlhú. Nemám problém s veľkosťou, len nie je veľmi pevná – je ohybná a to mi veľmi nevyhovuje. Zaujímavý je pre mňa takzvaný obrovský popruh.

Odporučili by ste mi nejaké osvedčené? Aj s cenami?

Dobrý deň,
vyskúšali sme napríklad tieto:

Picobong Tano: https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/recenze-kolik-picobong-tano/

Skvelý na dráždenie a naťahovanie análneho otvoru je nafukovací vibračný kolík https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/test-nafukovaciho-analniho-koliku/

Ale čisto pre prostatu by som odporučil iný a myslím, že bol lacnejší.
https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/recenze-stimulator-prostaty-prock/. Tento je 865k a určite ho môžem odporučiť. Dobrý tvar, pekne sedí v zadku a vibrácie sú tiež slušné – ale len jedna intenzita. Materiál a tvar sú však ideálne na masáž prostaty.

Dobrý den jaký by jste mi poradil(a) Vibrator na masturbaci análu nebo prostaty.

Dobrý den,

určitě je nasnadě pokračovat pomalu, nejít přes bolest, pomalu uvolňovat zadeček – ten je velmi citlivý a pro mnohé páry to může být vítané oživení sexu.

O análním sexu a jeho začátcích jsme psali například v našem návodu: https://www.lascivne.sk/sex/jak-na-analni-sex-aneb-jak-roztahnout-prdelku/. Případně ohledně pánské varianty určené pro dráždění/stimulaci prostaty doplníme druhý článek: https://www.lascivne.sk/sex/drazdeni-masaz-prostaty/.

Ohledně výběru lubrikantů a hraček vám také mohu poradit. Lubrikant stačí klidně základní, ale existují i znecitlivující či dezinfekční (přeci jenom análek není nejsterilnější prostředí na světě). Například silikonové lubrikanty jsou vhodnější, protože mají větší kluznost. Ohledně hraček začněte vždy zlehka a s menšími průměry a pomalu roztahujte (není to otázka hodiny, ale třeba týdnů).

Testovali jsme jich pár (https://www.lascivne.sk/tag/analni-koliky/) a můžu vám doporučit třeba nafukovací kolík – zvětšuje průměr, takže je ideální pro začátečíky, tak pokročilé.

Dobry den s pritelkyni mame uzasny sex oba nas, ale laka vyzkouset i ten analni. Mluvili jsme spolu o tom i slovni skadleni probiga, kdyz ji na onom miste drazdim prstem hrozne se ji to libi po chvili jdr i prst zavest bez problemu tam i ven nakonec i 2 ale kdyz chceme vyzkouset zavest i penis tak nam to nejde zkousel jsem zavest ja i ona sama.

pouzivame lubrikant obycejny primeros ze supermarketu nevime cin to muze byt mozna nalo treninku nevime uz. Proto se zeptam na nejakou radu popripade lepsi lubrikant nebo vyzkouset analni kolik? Dekuji za odpoved

Spolupracujeme: