Množia sa nám v komentároch pod recenziami otázky, na ktoré by sme vám radi odpovedali. A to na jednom mieste, sústredene a zrozumiteľne. Do tohto článku budeme pravidelne pridávať vaše ďalšie a ďalšie otázky ohľadom nášho testovania pomôcok, ktorému sa venujeme už od roka 2010. Nielen rukami nám prešlo už viac ako 300 pomôcok, takže už je na rade osvetliť, ako k tomuto špecifickému odboru pristupuje naša redakcia s viac než 15 členmi.

Ako získávame hračky?

Na túto otázku sme už odpovedali v jednom z dielov nášho miniseriálu o fungovaní celého serveru Lascívne.sk. Netreba sa teda opakovať a všetko o zdrojoch pomôcok na recenzie sa dozviete v danom článku.

Ako hračky vyberáme?

Snažíme sa nájsť najzaujímavejšie / inovatívne kúsky (predsa len sme už za tie roky dosť rozmaznaní a testovať dvadsiatydruhýkrát klasický vibrátor nás nebaví) a tie, ktoré môžu byť bestsellery a dostanú sa vďaka tomu k čo najväčšiemu počtu zákazníkov = majú najväčší dosah.

Plus radi zabrúsime do BDSM pomôcok, ktoré síce nie sú masové, ale v posledných rokoch nás fetiše, bondage, D/s hry dosť bavia a tým sa prirodzene upravuje výber hračiek do recenzií.

Vo výbere hrá rolu aj značkovosť – paradoxne nás viac bavia hračky, ktoré sú od neznačkových alebo skôr neznámych výrobcov. Často môžu nájsť zaujímavý prienik funkčnosti, materiálov, tvaru, … a je to zábava preskúmavať. Ale je u nich samozrejme horšia konzistentnosť kvality a často nemajú viac než pár pekných druhov hračiek.

Ako hračky rozdeľujeme?

Hračky si jednotliví redaktori rozoberajú v našom uzavretom „stĺpčekovom“ systéme. Odkazy na jednotlivé hračky dávame vo várkach do ľavého stĺpčeka, z ktorého si ich redaktori premiestňujú do svojho stĺpca a tým potvrdzujú svoj záujem. Keď sa rozoberie väčšie množstvo hračiek, tak ich postupne zabalíme a odošleme priamo k testerom domov.

Ako testujeme?

Hračky variabilne posudzujeme podľa:

 • balenia,
 • materiálu,
 • vône,
 • funkcie,
 • možností nabíjania,
 • výdrže na nabitie,
 • použitia v páre, pri predohre, pri samotnej masturbácii, …
 • a nakoniec aj podľa ceny, ktorá je pre mnohých tiež dôležitá.

Hľadáme nielen klady, ale aj zápory – už sa nám moc nestáva, že by sa do finálnej recenzie dostala len dokonalá hračka. Vždy sa dá niečo nájsť.

Každý tester je originál, takže si misku váh upravuje podľa svojich preferencií, preto u niektorých hračiek máme k dispozícii aj viac recenzií, aby si náš čitateľ mohol urobiť čo najlepší obrázok o pomôcke.

Čo u ero-hračiek konkrétne hodnotíme?

 1. Análne kolíky – materiál, spracovanie, pre začiatočníkov, pre pokročilých, dráždenie prostaty, vibrácie, vlastný obal, nevykĺzavanie, dostatočná pätka.
 2. Ben Wa balls – materiál, spracovanie, váha, náročnosť udržiavania, vlastný obal.
 3. Dezinfekcia – zloženie, sila čistenia, výdrž, dávkovanie, vône.
 4. Dilatátory – materiál, spracovanie, náročnosť zasunutia, výstupky, dutosť, pohodlnosť po aplikácii, vlastný obal.
 5. Dilda – materiál, spracovanie, prísavka, výstupky, pre začiatočníkov/pokročilých, vlastný obal.
 6. Trestačky – materiál, spracovanie, intenzita úderu.
 7. Dvojité dildá – materiál, spracovanie, pružnosť, vlastný obal.
 8. Elektrosex – materiál, spracovanie, sila impulzov, jednoduchosť ovládania, nabíjanie.
 9. Erotické stolové hry – spracovanie, počet hráčov, zábavnosť opätovného hrania.
 10. Lubrikačné gély – klzkosť, zloženie, dávkovanie, konzistencia, prateľnosť, výdrž, chuť, vôňa, ďalšie vlastnosti – znecitlivenie, dezinfekcia, … .
 11. Klystír – materiály, spracovanie, príjemnosť aplikácie, objem, viacero nadstavcov, čistenie, vlastný obal.
 12. Masážne / vibračné hlavice – materiál, spracovanie, sila vibrácií, doplňujúce nadstavce, napájanie, vlastný obal.
 13. Masážne sviečky – zloženie, spracovanie, dĺžka horenia, dávkovanie, vône, roztierateľnosť.
 14. Návleky na prsty / penis – materiál, spracovanie, vibrácie, zväčšenie penisu, výstupky, využitie pri masturbácii.
 15. Pásy cudnosti – materiál, spracovanie, náročnosť nasadenia, nemožnosť masturbácie, nemožnosť sa dostať von, náročnosť nosenia, váha, napojenie ďalších dráždiacich prvkov.
 16. Putá – materiál, spracovanie, nemožnosť sa uvoľniť, nepríjemnosť nosenia, odolnosť voči poškodeniu.
 17. Pulzátory – materiál, spracovanie, počet pulzácií, sila/intenzita, vodotesnosť, stimulácia bodu G, tichosť, nabíjanie, vlastný obal.
 18. Náhubky – materiál, spracovanie, náročnosť nosenia, umožňuje orál, možnosť dostať sa z neho, slintavosť, poníženie.
 19. Škrtiace / erekčné krúžky – materiál, spracovanie, sila zaškrtenia, pohodlnosť nosenia, jednoduchosť nasadenia, vibrácie, funkcie navyše.
 20. Strap-on dildá – materiál, spracovanie, potešenie nositeľky, pevnosť pripevnenia, možnosť vymeniť dildo, čistenie, vibrácie, vlastný obal.
 21. Svorky – materiál, spracovanie, pevnosť zovretia, jednoduchá regulácia, plocha stlačenia.
 22. Umelé vagíny – materiál, spracovanie, sila dráždenia, čistenie, vibrácie, údržba, príslušenstvo navyše, vlastný obal.
 23. Vákuové pumpy – materiál, spracovanie, sila podtlaku, vibrácie, efekt na erekciu/bradavky/rozkrok, náročnosť vytvárania podtlaku.
 24. Venušine guľôčky – materiál, spracovanie, sila vibrovania, jednoduchosť zavedenia, čistenie, tichosť, vlastný obal.
 25. Vibračné motýliky – materiál, spracovanie, sila vibrácií, počet režimov, nabíjanie, tichosť, pohodlnosť nosenia, čistenie, vlastný obal.
 26. Vibračné vajíčka – materiál, spracovanie, sila vibrácií, tichosť, počet režimov, nabíjanie, čistenie, dosah ovládania, vlastný obal.
 27. Vibrátory – materiál, spracovanie, sila vibrácií, počet režimov, vodotesnosť, nabíjanie, tichosť, čistenie, vlastný obal.
 28. Womanizéry – materiál, spracovanie, orgazmus, vodotesnosť, nabíjanie, pohodlnosť nadstavca, vymeniteľnosť nadstavca, viac veľkostí nadstavca, tichosť, čistenie, vlastný obal.

Ako dlho recenzujeme?

Spravidla máme na recenzie cca 1 mesiac, u drahších kúskov, ktoré sú povedzme aj zaujímavejšie vďaka funkčnosti si dávame na čas, takže čo moja pamäť siaha, tak napríklad We-Vibe 4 sme testovali štvrť roka, aby sme mali skvelú a relevantnú recenziu. Ďalším náročným testom prešiel napríklad prémiový vibrátor od českej značky Whoop.de.doo.

Koľko ľudí spravidla testuje?

Sem sa dosť prelína život samotného testera/testerky. Väčšina hračiek sa dá využiť pri partnerských radovánkach, predohre, takže keď majú v čase testu partnera, zdieľajú hračku s ním, hľadajú na nej pozitíva aj negatíva, skúšajú čo najviac využití.

Z toho sú najhlbšie a najprínosnejšie recenzie, pretože sa do nich premietajú skúsenosti hneď dvoch osôb. Vo väčšine prípadov to tak u našich recenzentov naozaj je, takže sa držia skôr v pároch a vďaka tomu prinášajú veľmi záživné a detailné testy.

Spolupracujeme: