O existencii ženského bodu „G“ sa stále vedú debaty, hoci si ženy jeho dráždenie veľmi užívajú. Mužský bod „G“ je jasne preukázaný, ale venuje sa mu omnoho menej pozornosti a dôležitosti. A to je veľká škoda.

Mužským bodom „G“ býva nazývaná práve prostata. A jej masáž je pre muža nielen príjemná, ale aj zdraviu prospešná.

Masáž prostaty – načo vlastne slúži?

Prostata je súčasťou mužského pohlavného ústrojenstva, ktoré tvorí hlavnú časť ejakulátu. Prostata sa nachádza vo vnútri panvy a prilieha na spodnú časť močového mechúra. K prostate sa dá ľahko dostať cez análny otvor, a tu nastáva malý problém. Ešte stále veľké množstvo mužov má voči akýmkoľvek análnym praktikám predsudky.

TIP pre dámy: nikdy na partnera netlačte, skôr ho pomaly presvedčte príjemnými prežitkami.

Ako na takú masáž?

Rozhodne odporúčam začať pomaly zvonku a ešte lepšie začať napríklad orálnym sexom, ktorý partnera uvoľní a navnadí. Začnite napríklad hladením semenníkov a ďalej hrádze. Hrádza je označenie veľmi citlivého miesta medzi semenníkmi a análnym otvorom. A poctivou masážou sa ďalej prepracovávať k prostate.

Skôr, než sa začnete prepracovávať do partnerovho tela, je dobré použiť veľa lubrikačného gélu. Najlepším variantom by samozrejme bol análny lubrikačný gél. Hlavne sa nikam neponáhľať a na nič netlačiť.

TIP: opatrne aj na nechty a stvrdnutú kožu. Nechty ostrihať a zahladiť, stvrdnutú kožu odstrániť. Nech nedôjde k poraneniu.

Pár tipov z nášho hrania

  • Ideálna poloha je taká, aby bola pre partnera pohodlná a vám ľahko prístupná.
  • Akonáhle sa prepracujete dovnútra, na vnútornej strane smerom k bruchu začnite krúživými pohybmi pomaly masírovať.
  • Prostatu nájdete ľahko, ide o pevný gaštanovitý útvar, na ktorý bude váš partner nesmierne citlivý.
  • Na prostatu nikdy príliš netlačte.
  • Radšej zrýchľujte či spomaľujte pohyby, alebo meňte smer pohybu.

Okrem veľmi hlbokého erotického a vzrušujúceho zážitku má taká masáž ešte zdravotné účinky.

Vhodné pomôcky na túto masáž

Masáž ako takú nemusíte robiť „in natura“ svojou rúčkou (chránenou kondómom či rukavicou), ale môžete si vypomôcť nejakou hračkou.

Najvhodnejšie sú na to samozrejme erotické pomôcky priamo na masáž prostaty (napríklad Prock), prípadne dildá menšieho priemeru (ale vhodného tvaru), alebo análny kolík so zahnutým profilom. Možností je pomerne dosť a sú skvelo anatomicky tvarované práve pre prostatu.

Prevencia je dôležitá

Taká dôkladná a láskyplná masáž je účinnou prevenciou proti problémom s prostatou a rakovine prostaty. Takáto masáž tiež dokáže včas prezradiť problémy s prostatou. Pokiaľ je prostata znateľne väčšia, než je veľkosť gaštanu, je tvrdá, hrboľatá alebo sú na nej stvrdnuté miesta, je jasné, že všetko nie je úplne v poriadku. V takom prípade je načase zájsť k doktorovi.

A potom že análne radovánky nie sú zdraviu prospešné.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 5 názorů

Je potrebné pred análnym sexom vykonať klystír? Niekde hovoria áno, niekde nie, takže neviem, či zatiaľ trénujem len prstom, takže to asi nie je potrebné, ale ak chceme mať pohlavný styk?

Rozhodne je to lepšie, pretože anál je čistejší, ľahšie sa doň preniká a pre mnohých je to predpoklad plného využitia záberov. Ale samozrejme môžete preniknúť aj bez klystíru, len to nebude také „čisté“. Je to na zváženie – klystír si vyžaduje určitú prípravu a čas.

Co byste doporučili za gel? nejprve jsme měli nějaké z erotického města za 600, které smrdělo divně, a teď máme durex jahoda a to pálí mou přítelkyni

Určite odporúčam https://www.lascivne.sk/znacky/pjur/ – je tam aj odkaz na e-shop – čistejšie mazivo na trhu asi nenájdete, je to jedno z najlepších na svete a my osobne sme nikdy nemali žiadne alergie ani iné problémy. Majú tiež xx typov, veľkostí a použití pre rôzne situácie – orálne, análne, znecitlivujúce, s príchuťou, antibakteriálne, s vyšším sklzom… Na báze vody aj silikónu.

je možné začať s priemerom do 3 cm a potom kúpiť šesťcentimetrový, alebo existuje nejaká rada, ako ho zväčšiť, moje skúsenosti sú zatiaľ len s tromi prstami,

Ak sa priemer 6 cm postupne zväčšuje, je to možné. Spravidla – postupne, pomaly (expanzia netrvá dni, ale týždne), bez bolesti (neprechádzajte bolesťou) a veľa mazania.

Záleží na použití – kolík je ideálny na análne hrátky (má nožičku, takže sa nešmýka, a často aj vhodnejší tvar), vibrátor je skvelý na klasiku – na pysky, dráždenie klitorisu…

Pri vibrátoroch záleží aj na type – existujú aj vibrátory čisto na stimuláciu prostaty – napríklad Prock: https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/recenze-stimulator-prostaty-prock/.
Preto je vždy dobré vybrať si špecializovaný vibrátor na konkrétnu aktivitu/hru – masážnu hlavicu na masáž, klitorisový vibrátor na klitoris, análny vibrátor na zadok, vibrátor na prostatu na prostatu:)

Čo je podľa vás lepšie, análna kolika alebo vibrátor ?

Spolupracujeme: