O existencii ženského bodu „G“ sa stále vedú debaty, hoci si ženy jeho dráždenie veľmi užívajú. Mužský bod „G“ je jasne preukázaný, ale venuje sa mu omnoho menej pozornosti a dôležitosti. A to je veľká škoda.

Mužským bodom „G“ býva nazývaná práve prostata. A jej masáž je pre muža nielen príjemná, ale aj zdraviu prospešná.

Masáž prostaty – načo vlastne slúži?

Prostata je súčasťou mužského pohlavného ústrojenstva, ktoré tvorí hlavnú časť ejakulátu. Prostata sa nachádza vo vnútri panvy a prilieha na spodnú časť močového mechúra. K prostate sa dá ľahko dostať cez análny otvor, a tu nastáva malý problém. Ešte stále veľké množstvo mužov má voči akýmkoľvek análnym praktikám predsudky.

TIP pre dámy: nikdy na partnera netlačte, skôr ho pomaly presvedčte príjemnými prežitkami.

Ako na takú masáž?

Rozhodne odporúčam začať pomaly zvonku a ešte lepšie začať napríklad orálnym sexom, ktorý partnera uvoľní a navnadí. Začnite napríklad hladením semenníkov a ďalej hrádze. Hrádza je označenie veľmi citlivého miesta medzi semenníkmi a análnym otvorom. A poctivou masážou sa ďalej prepracovávať k prostate.

Skôr, než sa začnete prepracovávať do partnerovho tela, je dobré použiť veľa lubrikačného gélu. Najlepším variantom by samozrejme bol análny lubrikačný gél. Hlavne sa nikam neponáhľať a na nič netlačiť.

TIP: opatrne aj na nechty a stvrdnutú kožu. Nechty ostrihať a zahladiť, stvrdnutú kožu odstrániť. Nech nedôjde k poraneniu.

Pár tipov z nášho hrania

  • Ideálna poloha je taká, aby bola pre partnera pohodlná a vám ľahko prístupná.
  • Akonáhle sa prepracujete dovnútra, na vnútornej strane smerom k bruchu začnite krúživými pohybmi pomaly masírovať.
  • Prostatu nájdete ľahko, ide o pevný gaštanovitý útvar, na ktorý bude váš partner nesmierne citlivý.
  • Na prostatu nikdy príliš netlačte.
  • Radšej zrýchľujte či spomaľujte pohyby, alebo meňte smer pohybu.

Okrem veľmi hlbokého erotického a vzrušujúceho zážitku má taká masáž ešte zdravotné účinky.

Vhodné pomôcky na túto masáž

Masáž ako takú nemusíte robiť „in natura“ svojou rúčkou (chránenou kondómom či rukavicou), ale môžete si vypomôcť nejakou hračkou.

Najvhodnejšie sú na to samozrejme erotické pomôcky priamo na masáž prostaty (napríklad Prock), prípadne dildá menšieho priemeru (ale vhodného tvaru), alebo análny kolík so zahnutým profilom. Možností je pomerne dosť a sú skvelo anatomicky tvarované práve pre prostatu.

Prevencia je dôležitá

Taká dôkladná a láskyplná masáž je účinnou prevenciou proti problémom s prostatou a rakovine prostaty. Takáto masáž tiež dokáže včas prezradiť problémy s prostatou. Pokiaľ je prostata znateľne väčšia, než je veľkosť gaštanu, je tvrdá, hrboľatá alebo sú na nej stvrdnuté miesta, je jasné, že všetko nie je úplne v poriadku. V takom prípade je načase zájsť k doktorovi.

A potom že análne radovánky nie sú zdraviu prospešné.