Prezervatív, iným názvom kondóm je okamžitá ochrana pred pohlavne prenosnými chorobami a nechceným otehotnením. Dá sa použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Ide o mužskú ochranu, kedy je kondóm nasadený na stoporený penis. Jeho spoľahlivosť sa pohybuje okolo 99%, avšak závisí to aj na jeho správnom použití.

Ako správne nasadiť kondóm / prezervatív?

Kondóm treba použiť ešte predtým, než dôjde k pohlavnému styku. Za ideálnu dobu na nasadenie kondómu považujeme čas bezprostredne po jeho stoporení, ešte než dôjde k prvému zasunutiu penisu do pošvy. Na penis, ktorý nedosiahol erekciu, nemôžeme kondóm navliecť. Pri príliš včasnom nasadení kondómu dôjde k zachyteniu aj predejakulačnej tekutiny, ktorá môže obsahovať spermie.

Kondómy / prezervatívy / šprcky / gumy sa predávajú v obchode, väčšinou balené v krabičke po 3 kusoch. Cena sa pohybuje medzi 30 – 100 korunami.

Známe značky kondómov (pánskych aj ženských):

Video-návod, ako ho navliecť na penis

Textový návod pre každého

Práca s kondómom na videu – tu máte slovenský prepis celého videa (pre tých, čo radšej čítajú, než by pozerali).

1) Po vybratí kondómu z krabičky zistíme, že samotný kondóm je chránený ešte obalom. Ten treba opatrne, najlepšie na jednej strane, roztrhnúť tak, aby nedošlo k porušeniu alebo natrhnutiu kondómu. Keď máme kondóm vybratý, treba zistiť, na akú stranu sa rozbaľuje.

2) Zasunieme preto prst dovnútra a zľahka kondóm prehmatáme v prstoch, pokiaľ sa rozbaľuje pri pohybe vnútorného prsta, máme ho správne. Pokiaľ nie, je nutné kondóm otočiť. Nikdy toto neskúšajte až na penise. Pokiaľ by totiž musel byť kondóm otočený, mohol by byť už pokrytý predejakulačnou tekutinou a po otočení by mohlo dôjsť k nákaze alebo otehotneniu.

3) Po kontrole rozbaľovania stlačíme prstami jednej ruky rezervoár (vrcholné miesto kondómu určené na ejakulát). Pokiaľ by v ňom ostal vzduch, mohlo by v priebehu pohlavného styku dôjsť k prasknutiu kondómu. Potom už nasadzujeme konóm na stoporený penis, pri nasadzovaní ešte stále držíme rezervoár.

4) Stiahneme si predkožku a vrchol kondómu (rezervoár) prikladáme k obnaženému žaluďu. Potom už stačí kondóm len zrolovať dole po celej dĺžke penisu. Kondóm nesťahujeme až úplne nadoraz, mohol by potom skĺzavať. Teraz už ste pripravení na samotný pohlavný styk.

5) Pokiaľ by došlo k ochabnutiu erekcie, je vhodné penis s kondómom z pošvy vytiahnuť – mohlo by dôjsť ku skĺznutiu kondómu.

6) Niekoľko sekúnd po ejakulácii dochádza k ochabnutiu penisu, preto je nevyhnutné ho hneď po ejakulácii vytiahnuť z pošvy a použitý kondóm z penisu sňať. Najskôr kondóm zhŕňame o koreňa k žaluďu. Od ½ penisu sa kondóm sťahuje za rezervoár, aby nedošlo k vyliatiu ejakulátu.

7) Kondóm zaviažeme na uzol alebo do niečoho zabalíme a vyhodíme ho. V priebehu manipulácie dbáme nato, aby bol rezervoár smerom dolu, a tým zabránime prípadnému vyliatiu ejakulátu.

A HLAVNE: použitý kondóm sa nesmie používať znovu. Čudovali by ste sa, ale naozaj to niekto skúša a potom je prekvapený z noviniek.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 1 názor

Chcem sa len spýtať, či je dobré vyskúšať clasicke balenie a potom to s hrubšou stenou. A mám otázku, ako ste napísali, že na anál existuje nejaký kondóm s lubrikantom, mohli by ste mi poradiť, čo mi poslať, ak pošlete odkaz. A potrebujete k nemu mazivo? Veľmi pekne vám ďakujem.

Prajem pekný deň,

naše odporúčané nájdete tu: http://www.lascivni.cz/kondomy-kategorie/ – stačí kliknúť na Durex – všetky kondómy sú v základe mierne lubrikované, extra lubrikované sú Feel Intimate a Emotions. Pri tradičnom sexe ho spravidla nepotrebujete, ale pri análnom určite áno, tam sa bez neho nezaobídete.

Spolupracujeme: