Venušine guľôčky by sa v dnešnej dobe dali primárne zaradiť medzi zdravotné pomôcky. Veď sa už dajú kúpiť aj v drogérii – a za pár korún. Ale nájdu sa aj drahšie kúsky. Napríklad v štúdiu Anny Marešovej si môžete venušine guľôčky kúpiť za necelých dva a pol tisíc korún českých, tj. 100 eur. 

Video z rozbaľovania guľôčok WDD

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o prehnanú cenu. Preto sme sa na ne pozreli viackrát a dopodrobna. 🙂

Začneme nákupom

Ja som si pre tie svoje zašla priamo do ateliéru Whoop.de.doo (čo všetkým, ktorí by mali záujem, odporúčam, je to príjemný zážitok) – druhou možnosťou je kúpiť si ich v e-shope. Na výber som mala medzi ľahkou (41-gramovou) a ťažšou (65-gramovou) verziou. Oba varianty sú navyše ešte v bielom a červenom prevedení. Absolútne som netušila, ktoré si mám vybrať, pretože váhu guľôčok som nikdy predtým neriešila. Nakoniec som dala na radu Anny Marešovej a vzala si tie ťažšie.

Moje nadšenie z návštevy ateliéru ma neopustilo ani doma.Naopak. Prehĺbilo sa vo chvíli, keď som otvorila krabičku. To, že som tam mala guľôčky podľa svojho výberu, nikoho neprekvapí. U luxusnejších hračiek som zvyknutá aj na obal – v tomto prípade je ručne ušitý zo švajčiarskej bavlny. A ani návod na použitie by nebol neobvyklý.

To, čo vo mne prebudilo nadšenie, bola malá, na prvý pohľad nenápadná kartička, na ktorej bolo napísané:

„Druhá verze Whoop-de-doo Venušiných kuliček
No. 322“ a podpis Anny Marešovej.

Prvýkrát v živote som mala vec s konkrétnym číslom. Nebol to jeden anonymný kus z výroby. Mala som presne 322. kus z druhej verzie. Mala som svoj originálny kúsok.

Možno si poviete, že to znie hlúpo, ale v tej chvíli som sa cítila naozaj výnimočná. Venušine guľôčky Whoop.de.doo nie sú kúsok, ktorý by mala každá. Áno, je to malicherné, ale som proste žena. 😀

Čistota dizajnu víťazí

Keď som guľôčky rozbalila, fascinoval ma ich dizajn – taký jednoduchý, pritom premyslený. Ladné krivky bez zbytočných výčnelkov alebo pestrých farieb. A po chvíli som si všimla nápis Whoop.de.doo na jednej z guľôčok. Úžasné. Nemala som (a doteraz nemám) iných slov.

Guľôčky sú vyrobené z lekárskeho silikónu. Sú jemné a veľmi príjemné na dotyk. Pomerne rýchlo preberajú telesnú teplotu, takže sa nemôže stať, že by vás nepríjemne studenili. Navyše sú odhlučnené – priznám sa, že toho jediného som sa bála. Myslela som si, že keď guľôčku bude od steny oddeľovať ďalšia vrstva, nebude náraz taký silný a vibrácie nebudú citeľné.

A ideme skúšať

Musím priznať, že som najprv mala problém guľôčky do seba zaviesť – trochu to drhlo. Avšak nebola to vina materiálu. Prvýkrát od doby, čo používam antikoncepčný krúžok, som skúšala guľôčky.

Je pravdou, že krúžok nebráni v sexe ani v používaní iných hračiek, ale guľôčky majú trochu iný tvar – nevedela som, či ho neposuniem príliš hlboko, alebo či ho úplne nevyberiem. Inými slovami som sa nedokázala úplne uvoľniť. Pri ďalšom zavádzaní to šlo už dobre. Ako som sa už zmienila, obávala som sa tlmenia nárazov, preto som začala tým najvyšším kalibrom.

Začala som schodmi

Už po prvom schode som zistila, že odhlučnené neznamená menej vibrácií. Ale na schodoch je citeľné takmer všetko, takže som pokračovala behom a obyčajnou chôdzou.

Aj pri pomalej chôdzi som o nich vedela. Cítila som jemné veľmi príjemné pohyby. Do extázy vás to neprivedie, ale príjemne vás to uvoľní a navodí dobrú náladu (u citlivejších žien by to mohlo navodiť aj chuť na sex :-)).

Keď som guľôčky Whoop.de.doo skúšala, uvedomila som si, že si nedokážem spomenúť, aký pocit som mala, keď som skúšala iné. To znamenalo jediné – musela som vyskúšať iné.

Zaviesť šli ľahko, to bol asi jediný klad. Inak som v sebe mala nepríjemný chladný pocit, pri každom kroku som cítila vibrácie, ale mala som aj pocit, že tie údery musia počuť aj všetci v mojej blízkosti. Bola som z toho nervózna a popravde mi to nebolo vôbec príjemné.

Posilňujú guľôčky panvové dno?

Ja osobne nie som veľkým priaznivcom venušiných guľôčok – nevzrušia ma a nemám ani pocit, že by som vďaka nim posilňovala panvové dno. Ako môžu byť zdravotnou pomôckou, keď sa nemusím ani snažiť ich udržať v sebe?

Taký názor som dosiaľ zastávala. Ale Whoop.de.doo je úplne iná kategória venušiných guľôčok. Ľahko a veľmi pomaly kĺžu dole (neviem, ako je to s tým ľahším variantom), takže podvedome zatínate svaly. Je to úplne prirodzený proces.

Suma sumárum

Tieto Venušine guľôčky sú najlepšie z tých, ktoré som mala možnosť testovať. Je pravda, že sú aj najdrahšie (a to dosť zďaleka), ale patrím medzi ľudí, ktorí si radi priplatia za kvalitu a dobre vykonanú prácu. Na Whoop.de.doo je na prvý pohľad vidieť, že sa nad tou vecou niekto zamýšľal – dlho zamýšľal – a vyladil ten nápad do posledného detailu (a to nehovorím len o detailoch guľôčok).

Rozhodne to nie sú guľôčky pre každého. Rozhodne nejde o konkurenciu venušiných guľôčok z drogérie. Guľôčky Whoop.de.doo sú dizajnový kúsok, ktorý nemá obdoby. Sú jedinečné, funkčné a pritom naozaj nádherné.

Tým, ktorí si myslia, že je ich cena prehnaná, by som odporučila, aby si kúpili iné a lacnejšie. Ale tým, ktorí uvažujú o Whoop.de.doo, môžem povedať jediné: „Sú božské a za tú cenu rozhodne stoja!“

Ďalší bonus

Guľôčky Whoop.de.doo sú priamo od našich súsedov – rýdzo český výrobok (keď opomenieme ochranné vrecúško zo švajčiarskej bavlny – ale vzhľadom na to, že práve táto tkanina je považovaná za synonymum kvality, musíme Anne za jej výber poďakovať). Nejde o žiadnu masovú výrobu. Tu sa so svojimi výrobkami naozaj hrajú.

Samotné guľôčky sú vyrobené z českého lekárskeho silikónu, ktorému nemôžem nič vytknúť, ochranné vrecko je tiež šité v ČR – navyše ručne. Kvalita spracovania je veľmi pozorne kontrolovaná a vo chvíli, keď je objavený čo i len nepatrný kaz, môžete si byť istí, že taký výrobok sa vám do rúk nedostane. Všetko je zabalené v krásnom papierovom tubusovom obale, ktorý je tiež vyrábaný ručne.

Keď k tomu všetkému pripočítam servis – myslím tým pomoc Anny Marešovej s výberom a milý rozhovor s ňou (o tom, ako sa guľôčky vyrábajú a koľko energie do toho vkladajú) – hovorím si, že cena cca 88 eur je pomerne smiešna.

Klady

  • Precízne spracovanie

  • Čistý silikón

  • Dôraz na detail

  • Český pôvod

  • Rýdzo ženský prístup

Zápory

  • Nemám výhrady (snáď len, že na vynaloženú snahu sú lacné)

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

Whoopdedoo.cz