Človek by si povedal, že na tom nič nie je. Používanie robertkov väčších rozmerov nepredstavuje žiadny problém, ani žiadne iné hračky väčšieho typu. Samozrejme potom príde rad na ruku alebo päsť a je to v háji. Ako si s tým poradiť?

Aké je to si užívať si fistovanie?

Fisting je často mylne zaraďovaný do BDSM praktík už len kvôli svojmu názvu. Sama o sebe je však táto technika veľmi nežná a veľmi intímna. Predsa len to už chce dôveru a partnera, ktorý pozná telo toho druhého. Ide o praktiku, kedy sa do tela vkladá celá päsť – či už do vagíny, alebo do análu. Bežne sa fisting robí po zápästie (plytký fisting), skúsení jedinci zasúvajú ruku až po lakeť (hlboký fisting).

Samozrejme so skúsenosťami je potom možné robiť aj tzv. dvojitý fisting, kedy je jedna ruka zasunutá do vagíny a druhá do análu.

Fisting je aj análny

Na túto praktiku vrelo odporúčam latexové rukavice.Samozrejme nie je to podmienka, ale veľké odporúčanie. Rozhodne je dôležité dať si záležať na manikúre. Nechcete predsa partnerke ublížiť. A rozhodne si na fisting vezmite veľké množstvo lubrikačného gélu.

Pokiaľ ide o gél, dajú sa zohnať aj špeciálne lubrikačné gély (tu odporúčame také, ktoré mierne znecitlivia dané miesto) priamo na fisting. Sú omnoho klzkejšie a hlavne v nich bývajú obsiahnuté výťažky látok s uvoľňujúcim účinkom. Táto praktika je hlavne o dôvere. Partner preto, rovnako ako pri sadomasochistických radovánkach alebo análnom sexe, musí byť opatrný. Je dobré povedať si hranice a dohodnúť sa na varovnom signále.

Len pomaly, hrajte sa s telom svojho partnera. Počítajte s tým, že to nie je otázka niekoľkých minút, ale pokojne aj hodinky či dvoch. Začnite jedným prstom a potom pomaly prst za prstíkom pridávajte. Nič nesmie byť nepríjemne bolestivé.

Malé rady z mojej súkromnej praxe:

  1. Keď máte v partnerovi či partnerke všetky prsty, ale nemôžete sa dostať cez kĺby, zvýšte lubrikáciu a spomaľte tempo.
  2. Netočte rukou, môže a býva to bolestivé. Skôr jemne povoľte a pomaly postupujte vpred a vzad. Ale nikam sa násilím netlačťe.
  3. Snažte se spraviť ruku čo najmenšiu a tlačiť ju skôr smerom dolu a podvliecť ju pod lonovou kosťou.
  4. Pokiaľ sa vám podarí vkĺznuť dovnútra, zovrite ruku v päsť s palcom schovatým v dlani.
  5. Rukou nikdy neprirážajte silou!
  6. Pokiaľ by čokoľvek začalo bolieť, nesnažte sa ruku vytiahnuť násilím. Skôr ju úplne uvoľnite a nechajte, nech ju partnerka, poprípade partner, vytlačí.
  7. Rovnaký spôsob prirodzeného vykĺznutia odpoúčam aj po orgazme. Je to najpríjemnejší a najmenej násilný spôsob, ako ruku vybrať.
  8. Pokiaľ sa pre túto praktiku rozhodnete, je dobré si ujasniť jednu vec: „Prečo to robíte?“ Ide o to, že zo začiatku sa vám nebude dariť dostať celé zápästie dovnútra. A pritom vsúvanie jedného prstu za druhým (to samotné prepracovávanie sa dovnútra), je nesmierne príjemné. Nie je nutné sa tam hneď dostať. Môžete sa hrať už s procesom vsúvania. 🙂
  9. Už len pri snahe dostať celú ruku dovnútra môžete prežívať mnoho a mnoho nádherných orgazmov, aj keď sa vám hneď nepodarí dostať dovútra celú päsť.

Aké máte skúsenosti s fistingom vy? Chcete se o ne podeliť?