Ako prvým sa nám dostala do rúk horúca novinka od nemeckého (a nami obľúbeného) Fun Factory. Na prvý pohľad je to netradičný vibrátor, ktorý ale svojou širokou hlavičkou napovedá, že nepôjde o rýdzo ženskú hračku.

Skôr by sme ho zaradili do sekcie „guybrátorov“ či vibračných pomôcok pre mužov (podobne ako Hot Octopuss či Cobra Libre). A prekvapivo nie je táto Manta merchandisingovým produktom filmu, ktorý práve prichádza do kín – Aquamana. Hoci presne takúto hračku by istotne používal…

Vzhľadovo je to druhá „trochu-realistická“ pomôcka – prvou myslím vibrátor Boss, ktorý vyzerá ako idealizovaný penis s výrazným žaluďom. Tento „guybrátor“ síce vyzerá ako podmorská manta (či raja), ale pri roztiahnutí krídeliek ako otvorená ženská štrbinka. Ale to už záleží len na vašej bujnej fantázii = moja je dosť divoká 🙂

Nadzemská Manta podrobená redakčnému testu

Materiálovo ide o známu klasiku – silikón lekárskej kvality, hypoalergénny a na dotyk príjemný materiál. Rukoväť je z ABS plastu, bezpečného a odolného materiálu. Farebne FF stavilo na neobvyklú petrolejovú (áno, naozaj je to farba a poznám ju aj ako chlap) a zelenomodrú (ktorá je podľa sexshopov modrá – no to fakt neviem).

V balení vás moc vecí neprekvapí – je vždy minimalistické, na úrovni a veľmi sparťanské. Očakávajte len hračku, nabíjací USB kábel (o ňom nižšie) a návod. Žiadne vzorky lubirkantov, púzdra, čističe, … len hračka pripravená na použitie.

Ovládanie tak, ako ho poznáme

Nové hračky FF sú vždy zablokované pre transport, takže stačí odblokovať dlhším stlačením Fun a pluska. Potom už nič nového nečakajte – 3 tlačidlá, jedno na zapnutie, dve na pridávanie/uberanie vibrácií a prepínanie režimov, ktoré sú za sebou.

Pár čísel

 • 6 vibrácií,
 • 6 vibračných režimov/rytmov,
 • 2-hodinová výdrž,
 • 5,2 cm – najširšie miesto,
 • 18 cm – dĺžka.

Nabíjanie, ktoré cvakne a už beží

Tu FF nijako neexperimentovalo a znovu použilo svoje osvedčené CNC (Click n Charge) nabíjanie. Čiže na tele vibrátora má 2 kovové body a protikus nabíjačky má rovnaké dva body ešte s magnetom. Takže stačí len priblížiť konce k sebe, svižne priskočí a hneď sa nabíja. Vibrátor vám to potvrdí pulzujúcim červeným svetielkom.

Jednoduché, čisté a zaisťujúce maximálnu vodotesnosť = za mňa ideál moderného nabíjania, ktoré podľa mňa nemá konkurenciu. Len ma mrzí, že tento štandard (podobne ako napr. rozširujúci sa UBS-C u smartphonov a počítačov) nepoužívajú aj ostatní výrobcovia. Hoci ide samozrejme o konkurenčnú výhodu FF – na licenčných poplatkoch určite zarobili dosť.

Oficiálne video

Ďalšie a ďalšie nabíjačky

Moc neoceňujem, že FF po krátkej „rozumnej“ dobe už zase pridáva ku všetkým svojim hračkám zas a znovu magnetickú nabíjačku. To robia aj výrobcovia telefónov a vďaka tomu máme všetci hromady rovnakých nabíjačiek (a povedzme aj slúchatiek), ktoré nikdy nepoužijeme.

Niektorí zákazníci by boli prekvapení, ale za mňa je to ekologické a rozumné riešenie. Stačí raz nabíjačku prikúpiť a máte hotovo aj na ďalšie FF hračky = a tých budete chcieť určite viac… Jeden guybrátor, vibrátor pre partnerku, hračku na klitoris, nejaký análny kolík… toho ale je. 🙂 Takže – s Mantou dostanete zase nabíjačku.

Vibrujúca Manta v akcii

Ale už dosť rozprávania okolo, erotická hračka nie je na pozeranie, ale používanie. A práve Mantra vás len tak nudiť nebude, pretože použitie nie je len pre pánov, ale aj v páre. Inšpirovaný produktovým videom od FF (je v článku) som začal s hlavičkou k sebe, kedy som priložil krídla na koreň penisu. Prekvapila ma sila vibrácií, pretože vibrátor to rozhodne nie je najväčší, ale napriek tomu silný.

S dostatočnou lubrikáciou (ktorá naozaj lepšie zostáva v drážkach) můžete Mantou honiť hore a dole, zrýchľovať ako sa vám zachce… Za mňa najlepšie bolo dostať sa celkom blízko k orgazmu a tesne pred ním priložiť krídelká tesne pod žaluď na uzdičku. To bola jazda zrovnateľná s Cobrou od rovnakej značky. Účinok vibrácií na penis bol dlho u hračiek opomínaný a až v posledných rokoch sa to dosť mení.

Robia vibrácie radosť každému?

Priateľka to už nevydržala a chcela sa na druhé kolo pridať – tvarovo Manta nie je robená na zavádzanie (do žiadnej z dierok), takže vibrácie si užila, povedzme, povrchovo. S pružnými krídelkami sa dá dobre pohybovať medzi pyskami a hľadať najvhodnejší uhol.

Ale nie je to dokonalé, tvarovo ide hračka „na ruku“ hlavne pánom. Partnerka si užije vibrácie hlavne sprostredkovane cez penis alebo pri prirážaní, pretože sa Manta skvelo pritisne na koreň penisu pri „koníčkovi“ či pri „doggie style“ (to máme ale v sexe zvieratstva, však?).

Záleží na fantázii… alebo návode?

Inšpirovaní návodom od FF (na prvýkrát sme si ho radi preleteli) sme vyskúšali kombináciu fajčenia a manty na koreni/pri semenníkoch. Už aj tak slastné fajčenie od šikovnej priateľky sa umocnilo vibráciami, ktoré akoby sa rozliali do celej oblasti a samozrejme mi príliš nepomohli vo výdrži. Takže som si príjemné jazýčkovanie od priateľky dlho neužil. Ale výstrek stál za to.

Čisto pri masturbácii som si obľúbil priloženie manty na koreň penisu a opretie jeho pätky o perinu, ktorou som bol „diskrétne“ prikrytý. Tu vás ale nenadchnú statické vibrácie (hoci veľmi silné už na prvom stupni), ale hlavne kĺzavé/stúpavé intervaly. Pokiaľ vás omrzí klasické „honenie“, skúste krídelkami manty podobrať semenníky zospodu a vibrácie vám budú príjemne dráždiť ako penis skrz guľky, tak aj hrádzu. Tú veľa mužov opomína (pretože je blízko zadku) a je to pre nich veľká škoda.

Ďalšie tipy

 • dostatok lubrikantu a prechádzanie cez uzdičku pri žaludi,
 • sprcha, čelom k stene, dostatok lubrikantu, ale pozor na pošmyknutie,
 • masáž, pri ktorej pritlačíte penis k bruchu a len prechádzate od žaluďa k semenníkom,
 • na všetkých 4, s dominantnejšou partnerkou, čo vám bude „dojiť“ penis a semenníky trápiť vibráciami,
 • ….

Resumé recenzie

Užíval by si Aquaman túto Mantu? Silná, plne vodotesná a ide presne za orgazmom muža = za mňa rozhodne áno. Je to určite skvelá hračka a aj vďaka príjemnejšej cene (na pomery FF), bude rozhodne bestsellerom – a právom.

Klady

 • Príjemný silikón

 • Očko na držanie

 • Pružné krídelká na dráždenie

 • Veľa, ale veľa pánskeho použitia

 • Aj pre zvedavé páry

Zápory

 • Nemá vlastný obal

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prohliadnite tu:

DO OBCHODU

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: