Pokračujeme v návode na podväzovanie penisu a semenníkov. V minulom dieli ste sa dozvedeli všetko o dôvodoch podväzovania a tiež aké povrázky/laná sú nato najlepšie. Dnes si povedzme ešte niečo málo k bezpečnosti, než prejdeme k samotnému návodu. 

Doba podviazania – ako dlho?

Samotné podviazanie semenníkov a penisu nie je nijako bolestivé, naozaj záleží len na sile utiahnutia a dĺžke obmotania. Semenníky/penis nemajte však nikdy podviazané dlhšie ako 20 minút, hrozí tu poškodenie napr. toporivých teliesok alebo iných miest genitálu.

Opakujem, veľmi tu záleží na sile utiahnutia, je to individuálne. Pokiaľ sa podviažete trochu viac či menej, ale len pre lepší prežitok z „urobenia sa“, nie je tu, podľa môjho názoru, potrebné prekračovať odporúčaný limit.

Sú ale aj páni, ktorí túto záležitosť verú viac kultúrne, teda skôr ako módny doplnok a radi si vyjdú do obľúbeného tematického podniku už podviazaní.

Tu je, samozrejme, dôležité zvoliť utiahnutie naozaj také, aby „spodná viazanka“ vyzerala síce skvelo, ale hlavne bola zásobená dostatkom čerstvej krvi s kyslíkom. Takí páni sa musia mať však stále na pozore a všímať si zmeny.

Pokiaľ semenníky  alebo penis nemení farbu do veľmi tmavej a neprichádza neprirodzená bolesť alebo pocity, malo by byť všetko v poriadku. Takéto, skôr teda estetické, podviazanie môže vydržať aj niekoľko hodín. Nie je ale určite na škodu z času na čas sa jednoducho previazať a mať istotu. Pokiaľ už cítite silnejší tlak v penise, pomáha jednoducho vrátiť nahromadenú krv naspať jeho stlačením.

Sila utiahnutia – nepreháňajte to

Páni a tiež dámy, ktorí ich budete prípadne podväzovať. Je dobré mať na pamäti, že pri tejto disciplíne je určite na mieste používať zdravý rozum. Genitálie sú síce veľmi odolný orgán, ale nevydržia všetko. Pokiaľ to máte radi „tvrdo“, tak určite neprekračujte odporučenú dobu. Pokiaľ páni máte radi výprask, cez guľky vážne opatrne, určite nepoužívajte tvrdé pomôcky.

Keď budete voliť silné utiahnutie a hodláte sa urobiť, tak sa nenechajte príliš uniesť. Môže tu totiž dôjsť k takzvanému suchéme výstreku. V dôsledku prerušenia trubice nedôjde k výstreku, avšak ejakulát nebude čakať, kým mu uvoľníte cestu. Nájde si inú cestu, napríklad do vášho močového mechúra, kde vzhľadom k inému zloženiu a pH môže napáchať galibu v podobe rôznych infekcií.

Druhým variantom je, že sa vráti späť k „výrobcovi“, teda do semenníkov, čo je dosť bolestivá záležitosť, sprevádzaná silným pálením, Pokiaľ sa vám toto stane, nemusíte ale hneď panikáriť. Keď to nie je často opakovaná záležitosť, malo by si s tým telo poradiť.

Nechávajte si rezervu

Pri častejšej praxi túto techniku už sami vyšperkujete k dokonalosti. Pre začiatočníkov však odporúčam nechávať si najprv trochu rezervu a povraz príliš neuťahovať.

Myslite na to, že pokiaľ si ho podväzujete v pozícii „napol žrde“ a až potom dôjde k stoporeniu, sila utiahnutia sa logicky zvýši.

Aj samotné semenníky majú svoju hlavu. Čím viac ich odťahujete, tým viac majú tendenciu stahovať sa späť. Tiež treba zmieniť, že na všetkých miestach by malo byť utiahnutie rovnaké. Keď začnete napr. uťahovať spočiatku viac, potom zase kúsok menej a nakoniec zase pritvrdíte, výsledok sa bude míňať správnemu účinku.

Ideálna poloha – v sede či v stoji?

Aby všetko viselo tak, ako má, je najlepšie vykonávať bondage v stoji. Skúsenejší alebo tí šikovnejší z nás bez problémov zvládajú techniku aj v sede. Seďte pritom ale na kraji napr. lavice tak, aby guľky viseli cez okraj dolu.

Hygiena predovšetkým!

Tak, ako by ste nikomu nepožičali svoju zubnú niť, tak ani táto „niť“ by sa nemala požíčiavať. 🙂 Pre domáce hranie je mať vlastnú šnúrku jasná vec, ale je to často zabúdaná vec pri návštevách BDSM podnikov. Predsa len ide o podväzovanie intímnej oblasti, kde hrozí riziko prenosu rôznych infekcií a chorôb. Takže na toto nezabúdať. Povrázok si tiež z času na čas hoďte do práčky.

Nabudúce už pre vás máme prvý diel praktickej časti nášho podväzovacieho návodu – máte sa na čo tešiť:)

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: