Ako lepšie uspokojiť partnerku? To si asi hovorí množstvo mužov – najviac tých, ktorí majú nejaký problém s výdržou pri sexe. Dennodenne ich trápi napríklad predčasná ejakulácia a veľmi nevedia, čo s tým. Dali sme v redakcii hlavy dohromady a máme pre vás pár praktických tipov, ktoré nám samotným vždy pomáhali (a stále pomáhajú) na sexuálnu výdrž.

Ako zlepšiť pánsku erekciu – podľa rád Lascívne.sk

Hlavne na túto tému máme podstatnú časť otázok v našej sexporadni a týmto článkom si ušetríme dobudúcna veľa času, pretože z neho chceme urobiť vyčerpávajúci zdroj informácií pre veľa nešťastných mužov.

Ktorí hlavne vytvárajú (a často zbytočne) aj nešťastné manželky, milenky a priateľky. K spísaniu nás dokopal dotaz z poslednej doby od návštevníka s príznačnou prezývkou „Hanblivý“.

Fyzické trénovanie erekcie

Budeme sa v tomto článku opakovať, pretože to isté tvrdíme roky, ale stále sa nájde veľa mužov, ktorí nám neveria (ich chyba)…

„Penis sa dá trénovať podobne ako ľudský sval.“

Nemôžeme síce penis považovať za sval ako taký (a vďaka tomu by nám naše prirovnanie krásne sedelo), ale tréning mu rozhodne nikdy neuškodí. Za nás pomôže každému veľa masturbácie, so súčasným uvedomením, ako rýchlo to na vás príde. Je to náročné, je to pomalé, chce to sústrediť sa, ale výsledky to má.

1. úroveň

 • Nájdite hranicu tesne pred vyvrcholením a potom prestaňte.
 • Počkajte, kým sa upokojíte.
 • A celé to znovu zopakujte.
 • A tak znovu a znovu a znovu, kým sa nezlepšíte.

2. úroveň

 • Postup je rovnaký, ale pridá sa k nemu ešte nejaká dráždivá pornosnímka.
 • A znovu pred vyvrcholenie…
 • A znovu upokojiť sa.
 • A zase znovu.

3. úroveň

 • Hľadanie hranice pred výstrekom a k tomu video a hlavne nejaká hračka.
 • Ideálne Fleshlight STU – tá je priamo robená na trénovanie rozkoše.
 • A znovu a znovu a znovu.

Čudovali by ste sa, ale takéto pravidelné trénovanie už pomohlo veľa mužom, ktorí ale vytrvali. Nesmiete to hneď vzdávať, pár mesiacov vám to zaberie – zato pomaly, ale isto uvidíte reakcie svojho tela na dráždenie a jasne spoznáte, kedy máte v sexe zvoľniť a kedy môžete zase pridať.

Pretože sex nie je len o zbesilom prirážaní v štýle „zbíjačky“, aj zvoľnenie a zmena polohy môže perfektne urobiť rovnakú službu. 🙂 I v tom je ukryté tajomstvo dlhého milovania – vedieť, kedy správne zvoľniť. A v tom okamihu môžete zapojiť svoje majstrovské umenie orálu, predsa len nevadí, keď sa dievča urobí viackrát než vy. Naopak 🙂

Kegelove cviky

Je to prekvapivé, ale pôvodne ženské cviky na posilnenie panvového dna sa dajú skvelo využiť aj pre muža s problémovou erekciou. Cvičenie na panvové dno či Kegelove cviky sme viac rozobrali v samostatnom článku, kde je aj tématická sekcia špeciálne pre mužov – bolo by zbytočné to znovu opakovať tu.

Psychické trénovanie penisu a hlavy

Ďalším dielikom do skladačky menom solídna a dlhá erekcia penisu je vaša hlava. Možno vás to prekvapí, ale trénovaná hlava vám pomôže sa dlhšie udržať v posteli (a hlavne „v pozore“). Základom toho je vedieť zvladnúť svoje telo – ako sme vás to učili v prvej časti o fyzickom trénovaní výdrže.

Druhým krokom je zvládnutie myslenia pri sexe na niečo, čo so sexom vôbec nesúvisí – púšť, ľadovec, mračná, lúka… znie to šialene, ale použite to ako záchrannú brzdu pre situácie, keď to fakt fyzicky nezvládate, ale chcete dať svojej partnerke ešte poriadne do tela… Efekt je silný a získate ďalšie desiatky sekúnd pred orgazmom.

Ktorý vďaka tomu, ako bude odďaľovaný, bude ešte silnejší = benefitujete na tom obaja:)

Pomôcky na predĺženie erekcie

Aké existujú pomôcky na zlepšenie kvality a dĺžky erekcie? Vyskúšali sme mnohé a tieto rozhodne fungujú.

Preberieme si ich jednotlivo, nech môžete pochopiť (prípadne oceniť) ich priamy dosah na dĺžku erekcie. A samozrejme nezabudneme doplniť aj objektívne klady a zápory každej metódy, nech si môžete urobiť vlastný obrázok o tom, aká pomôcka vám osobne najviac zlepší erekciu a zároveň vám nezníži prežitky zo sexu. Vždy je to totiž niečo za niečo a rýchle riešenia majú aj svoje negatíva.

Škrtiace / erekčné krúžky

Efekt na kvalitu a dĺžku erekcie je tu mechanický. Škrtiace alebo erekčné krúžky mechanicky (čiastočne) zabránia prúdeniu krvi z penisu späť do tela, takže ju držia v penise a tým predĺžia erekciu.

Samozrejme penis tieto krúžky škrtia len decentne, ale nesmiete ich mať nasadené napríklad dlhšie než 5-10 minút, pretože môžete riskovať odpadnutie údu 🙂 a to si asi nikto nepraje. Takže s vhodným výberom krúžku sa musíte trochu pohrať a nájsť vhodnú veľkosť a materiál, ktorý tiež robí dosť.

Znecitlivujúce gély a kondómy

Účinok je tu jasný – tieto gély, olejčeky a kondómy obsahujú určitú znecitlivujúcu látku, ktorá zmenší citlivosť penisu a ten vďaka tomu vydrží dlhšie a intenzívnejšie dráždenie. Býva to často napríklad lidokaín, ktorý sa používa aj v lekárstve.

Takže táto metóda na predĺženie erekcie rozhodne funguje (testované za vás), ale zaplatíte zato menším prežitkom pri sexe. Samozrejme urobíte sa, ale trvá vám to aj viac než 10 minút. Na druhej strane vám menej príjemných pocitov môže vynahradiť vaša partnerka pri „dohre“ – ideálne orálom. Ale najskôr si penis umyte od gélu/oleja, nech nemá aj ona znecitlivené ústa 🙂

Vákuové pumpy

Vplyv vákuových púmp na erekciu sa dlhodobo rieši. Aj my sme sa tomu venovali v našich recenziách týchto podtlakových hračiek. Naše stanovisko je také, že krátkodobo po pumpovaní penisu sa jeho dĺžka a priemer zväčší, ale po cca 10 minútach sa vráti späť na svoju štandardnú veľkosť. Takže účel tieto pumpy splnia, ale nie je to nastálo.

Trochu lepší efekt sme docielili u vodných podtlakových púmp typu Bathmate, ktorý pre väčší prekrvenie penisu nepoužíva podtlak vzduchu, ale vody. Tá nejakým spôsobom lepšie pôsobí, ale znovu je to krátkodobé zväčšenie a zlepšenie erekcie.

Návleky na penis

Ich účinok na erekciu je jasný – tieto návleky sú vlastne takým hrubším „kondómom“, ktorý prekryje celý penis. Takže citlivá pokožka nemá také trenie a vy vydržíte pri sexe dlhšie.

Plus mnohé návleky mají rôzne dráždiace výstupky, takže aj partnerka si sex viac užije. Ale… vy si ho užijete menej, pretože vaša citlivosť je ochromená návlekom. Je to niečo za niečo.

Prípravky na erekciu

V rámci testovania by sme sa mali pustiť aj do prípravkov, toboliek a podobných srandičiek na zlepšenie výdrže v sexe „zvnútra“, ale prirodzene pociťujeme k nim veľkú skepsu. Rôzne afrodiziaka, španielske mušky či konkrétne produkty ako tabletky na mužskú erekciu – pozri zoznam najpredávanejších nižšie – sme zatiaľ netestovali.

Takže vám nemôžeme aktuálne poreferovať o tom, aké konkrétne pozitívne účinky majú a aké sú naše dlhodobé skúsenosti s takými prípravkami pre dlhšie milovanie v posteli.

 

Najpredávanejšie prípravky na lepšiu erekciu v ĆR/SR

Vimax, Erexan, Zerex, Primulus, Clerex, Clavin, Arginmax Forte, Ejoy, Maxatin, Amante, Almea

A ako si vy pomáhate v posteli?

Máte nejaké tajné rady na dlhšiu výdrž v posteli? Nejaké alternatívne metódy typu tantra apod.? Napíšte nám svoje skúsenosti a praktické rady a tie najlepšie odmeníme.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 2 názory

Dobrý deň, mám niekoľko otázok, možno aj hlúpych, ale zaujímajú ma. Môj penis je zakrivený smerom nahor. Je to výhoda? Nedá sa to narovnať?

Ešte som nemal žiadny sex, bojím sa, že pri prvom sexe mi nebude tvrdý alebo predčasná ejakulácia, čo s tým? A na čo si dať pozor?

Chcel by som vyskúšať anál, samozrejme, s kondómom. Je to bezpečné a ako na to?

Obávam sa, že to dlho nevydržím.

A ešte jedna vec, je mi ľúto, ako si vybrať kondóm? Veľkosť a tenkosť s príchuťou ? Latex? Robím to prvýkrát. Máte nejaké tipy alebo odporúčania? Značka ? Obchod, kde kúpiť ? Farba alebo bez farby?

Prajem pekný deň,

paradoxne má tú výhodu, že svoju partnerku budete dráždiť inak/výraznejšie ako v iných „rovnakých“ polohách – v misionárskej polohe budete lepšie dráždiť jej g-bod, rovnako ako v každej inej sexuálnej polohe, keď ste „tvárou“ k sebe.

Predčasnej ejakulácii môžete predísť tréningom (napríklad sami so sebou alebo so sexuálnou hračkou, ako je Fleshlight STU: http://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/recenze-umela-vagina-fleshlight-stamina/. Ejakuláciu môžete ovplyvniť fyzicky stiahnutím svalov v podbrušku (to sa dá tiež vopred natrénovať), alebo aj psychicky, ale musíte poznať svoje telo a jeho reakcie pred orgazmom.

Je to bezpečné, určite odporúčam kondóm a je skvelé postupovať podľa nášho praktického a rokmi overeného návodu: http://www.lascivni.cz/sex/jak-na-analni-sex-aneb-jak-roztahnout-prdelku/.

Napísali sme samostatný foto-video návod, ako si ho vybrať a nasadiť: http://www.lascivni.cz/vztahy/jak-nasadit-kondom-navod/. Uvádza aj osvedčené značky, ktorým možno dôverovať. Mne osobne sa najviac páči Durex, hoci patrí k tým drahším. Typy závisia od vašich plánov – ochutený je vhodný na orálny sex, vylepšený na dlhšie trvajúci a bezpečnejší, extra lubrikovaný na análny, oslabený na viac zážitkov, oneskorená ejakulácia s trochou znecitlivujúceho gélu, …

Farby sú len zábavné, nie je v tom žiadny rozdiel, určite by som sa prvýkrát nepúšťala do farebných, pruhovaných alebo inak zábavných. Stačí základný kondóm (klasický, základný a podobné typy).

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či záleží na veľkosti penisu ? Je masturbácia škodlivá ? Ako zvýšiť výdrž pri sexe ? Vopred vám ďakujeme.

Prajem pekný deň,

ak ho nemáte 5 cm veľký, keď je opuchnutý, nie je to problém – český priemer je asi 13 cm. Spravidla nezáleží na veľkosti alebo dĺžke, ale počas sexu je cítiť priemer. S dĺžkou, veľkosťou alebo hrúbkou prirodzene nič neurobíte.

Určite to nie je na škodu – práve naopak. Prečisťuje telo, prebúdza metabolizmus a pomáha vám pri vytrvalostnom tréningu.

Kľúčom k vytrvalostnému tréningu v sexe je = trénovať, trénovať a trénovať (presne ako píšeme v článku, ktorý ste komentovali). Masturbácia, sex, zariadenia typu Fleshlight – http://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/recenze-umela-vagina-fleshlight-stamina/ – tento je zameraný výlučne na tréning výdrže.

Spolupracujeme: