V nasledujúcich týždňoch sa budeme na Lascívku venovať tematike, ktorú by mnohí mohli poznať z pioniera/skauta – o zväzovaní a uzloch. Tentokrát ale pôjde o erotické využitie zväzovania – bondage.

Pripravujeme niekoľkodielny návod, ako začať s bondage a ako ju udržať bezpečnú pre zväzovaného. Návody na jednotlivé úväzy budú doplnené detailnými fotografiami (aj s našou krásnou figurantkou). Máte sa na čo tešiť…

Sprievodca zväzovaním od redakcie Lascívne.sk

Dnes začneme nultým dielom – o bezpečnosti, použití lán/pások a základných uzloch, ktoré môžete použiť pri bondage.

Bezpečnosť je pri erotickej bondáži kľúčová

Pri bondage musíte vždy myslieť na bezpečnosť zväzovanej. Väčšina bondage úväzov nie je vhodná na dlhšie uviazanie, pretože mierne škrtí a znemožňuje tak plné prekrvenie jednotlivých častí tela. Najnebezpečnejšie sú úväzy, ktoré idú okolo krku. Odporúčame vám, aby ste sa takýmto hrám vyhli (môžu mať rovnako fatálne konce ako erotická asfyxia).

Máme aj bezpečnostné odporúčanie od skúseného používateľa Knotties z Amatérov:

Jedným z hlavných rizík pri bondage (laná, povrazy, putá,potrav. fólia,…) je prerušenie krvného obehu. Nedostatočný krvný obeh v oblastiach hlavných artérií a kapilár môže viesť k vážnemu poškodeniu tkanív, vrátane odumretia tkaniva či trvalého porušenia nervových zakončení. K poškodeniu nervových zakončení môže dôjsť aj vo veľmi krátkej dobe, behom pár minút.

Príznaky prerušenia krvného obehu – bolesť, pocit pálenia, mravčenie, znecitlivenie daného miesta,zníženie teploty pokožky a zmena farby pokožky na bledo-šedú až bielu, alebo modrú až tmavofialovú. Ak zviazaný človek pociťuje ktorýkoľvek z príznakov, alebo keď zbadáte zmenu farby pokožky, okamžite odstráňte putá (povrazy) a postihnuté miesta masírujte, kým nezmiznú príznaky. Musíte podporiť krvný obeh.

Týmto rizikám sa pri bežnom zväzovaní dá predísť vhodnou technikou a bezpečnostnými opatreniami: Neuťahujte príliš silno putá, hlavne okolo kĺbov (členky, kolená, lakte a zápästia), krku a slabín – v týchto oblastiach sú tepny a žily tesne pod povrchom pokožky. Hlavne pozor na zväzovanie okolo krku – problémy s krvným obehom môžu prísť veľmi rýchlo a môžu nastať ďalšie zranenia v dôsledku možného odpadnutia zviazaného človeka. Nevzďalujte sa od zviazanej osoby a často ju kontrolujte.

Keď sa rozhodnete použiť roubik či kuklu, je dobré dohodnúť sa dopredu na nejakom spôsobe dorozumievania – v prípade, keby nastali vyššie zmienené problémy. Putá uťahujte tak, aby ste boli schopní dať pod ne 1-2 prsty. Medzi telo a povraz by ste mali tiež strčiť aspoň jeden prst. Nikoho nezavesujte bez vhodných znalostí, bezpečných pomôcok a dostatku kotviacich miest. Je vhodné, keď je v miestnosti s vami ešte jedna osoba, ktorá vám v prípade problémov môže pomôcť.

Znásobte počet bodov, kde bude tlak alebo natiahnutie pôsobiť, takto rozložíte váhu na väčšiu plochu. V prípade povrazov – viackrát ich obtočte okolo končatín a tela. Povrazové siete a rôzne druhy viazania doplňte o závesy kolien, lakťov, ramien, pásu a stehien. Čím viac rozložíte tlak, tým lepšie si to zväzovaná osoba užije a bude to aj bezpečnejšie.

Uistite sa, že viete, ako povrazy bezpečne uvolniť, v akom poradí. Používajte uzly, ktoré poznáte a majte vždy pripravené nožničky alebo nôž. Trvajte na tom, aby vás zviazaná osoba okamžite informovala o príznakoch a prebiehajúcich zmenách jeho tela (problém s tlakom, prípadné omdletie,…). Kontrolujte teplotu, prípadne farebnú zmenu pokožky v zaťažených miestach.

Povrazy odstraňujte opatrne, dávajte pozor na možné spáleniny. Ak je to nutné, použite radšej nôž, alebo nožničky – neberte ohľad na povraz. Po rozviazaní umožnite osobe pripažiť a postaviť sa na nohy, aby sa krvný obeh mohol upraviť.

V prvých okamihoch osoba nemusí byť schopná ovládať svoje končatiny a aj keď sa zdá, že sa už nemôže nič stať, môže nekontrolovateľne padnúť. Znecitlivené miesta masírujte a zabezpečte teplo k obnoveniu krvného obehu. Skôr než pristúpite k ďalším činnostiam, venujte dostatočne dlhý čas regenerácii.

Hlavne, ľudia, prosím vás, s rozumom – komunikujte neustále so zväzovanou osobou (u začiatočníkov sa tak dokážete vyhnúť možnému panickému záchvatu). Bondáž nemôže bolieť, tŕpnutie je neprípustné… Vám príjemnú zábavu! 🙂

Čo použiť na bondage?

Na erotické zväzovanie môžete použiť napríklad putá, opasky od nohavíc, šatky, šály, opasok na bondage alebo laná. Dominantnou pomôckou vo zväzovaní sú samozrejme laná a povrazy. Používajú sa bavlnené či syntetické o rôznych priemeroch. Ich použitie je najnáročnejšie, ale zato najintenzívnejšie a úväzy vyzerajú vždy lepšie než pri použití pút, šatiek či opaskov.

Putá

Použitie pút je jasné – na zápästia či členky. Ide skôr o znehybnenie, než o „pravú bondage“. Putá sa dajú využiť aj pri úväzoch s lanami. Napríklad pri hogtie, kedy sú zápästia aj členky spútané za chrbtom. Môžete ich jednoducho spojiť napríklad putami.

Dva typy pút sme recenzovali: Recenzia erotických pút – dvojitá recenzia.

Opasky, šatky, šály

Opasky od nohavíc využijete pravdepodobne len pri základnom znehybnení rúk a členkov. Šatky a šály taktiež.

Bondage pásky

Zaujímavou alternatívou k lanám a povrazom sú špeciálne pásky na bondage. Vyzerajú ako klasické lepiace pásky na roli, ale nemajú lepivú vrstvu. Páska drží, keď ju prekryjete ňou samotnou -priľne a pomerne dosť drží. Jej výhodou je, že keď ste opatrní, tak ju po skončení akcie môžete sňať (bez trhania chĺpkov) a ďalší raz znovu použiť.

Lana a povrazy

Laná sa používajú pre jednotlivé úväzy s rôznymi priemermi a dĺžkami. Rôzne ornamenty vzniknuté zviazaním vyniknú viac s hrubšími povrazmi, ale nemôžu byť príliš zložité, pretože zo zviazaného by sa stal veľký spletenec uzlov. Najtenšie povrázky s malým priemerom sa hodia na zintenzívnenie stiahnutia – pritiahnete si časť úväzu, ktorú potrebujete ešte viac stiahnuť a pri uväzovaní ste ju zanedbali.

Povrazy na bondage (spoločne s páskou) sme recenzovali nedávno: RECENZIA lán, povrazov a pásky na bondage. Bavlnené laná sme po mnohých dotazoch tiež podrobili testovaniu.

Základné uzly na bondage

Klasický uzol spájajúci dve laná vám pravdepodobne nemusíme ukazovať. Ide skrátka o jednoduchý uzol. U ambulančného uzlu to bude horšie. Nie každý ho totiž pozná. Tu máme pre vás video návod, ako ho urobiť. Podľa neho sa ho naučí každý:

Iné uzly v našom bondage návode používať nebudeme (už teraz vdím, ako ostrieľaní matadori, ktorí uzlia a viažu subinky každý deň, nadávajú), ale viac ich nevyužijeme.

Medzi najznámejších riggerov a riggerky v Česku a na Slovensku patria určite Joan von Brook a Edna Kinbaku.

Čo vás naučíme

V niekoľkodielnom návode na bondage sa budeme venovať úväzom predovšetkým lán a povrazov – raz použijeme aj bondage pásku. Pripravili sme pre vás jednotlivé diely, v ktorých sa naučíte viazať:

U väčšiny úväzov si vystačíme len so subinkou, povrazmi rôznych dĺžok a priemerov a bondage páskou. V poslednom návode vám ukážeme, ako sa dá použiť bondage na priviazanie a znehybnenie na kúsku nábytku. Máte sa rozhodne na čo tešiť!

Redakcia Lascívne.sk nezodpovedá za prípadné zdravotné následky, ktoré môžu vzniknúť nesprávnym postupom, nedodržaním bezpečnostných pravidiel a iných externalít.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 1 názor

Dobrý deň, máte tu nejaký návod na bonadage pre chlapa?

Dobrý deň – čisto nie – ale časť úväzu sa dá využiť aj pre mužov. Ohľadom treba podväzovanie penisu / semenníkov sme pripravili špecializovaný návod s fotkami a postupmi – https://www.lascivne.sk/navody/jak-spravne-podvazat-varlata-a-penis-navod-i/.

Spolupracujeme: