Snáď každý, kto má so sexom dobré skúsenosti, ho miluje. A preto v januári 2010 vznikol projekt Lascivní.cz, neskôr Lascívne.sk. Aby inšpiroval, navnadil a vyburcoval vašu fantáziu. A vy ste si mohli o to viac užiť milovanie s vaším partnerom či partnerkou.

Prečo práve Lascívne?

Prečo sme náš spoločný magazín nazvali tak, ako sme to urobili? Prečo máme v názve to tajomné slovíčko lascívne, ktoré veľa Slovákov a Čechov stále nepozná? Chceli sme sa odlíšiť, chceli sme provokovať a pre tých, ktorí poznajú toto slovíčko, sme chceli byť, naopak, priehľadní a jasní.

Význam slova lascívny:

necudný chlípny smilný neslušný zvrhlý nemravný klzký a my pridáme aj provokujúci.

Čo si u nás prečítate

Rubriky ako Sex či Vzťahy sú pomerne obvyklé, pretože k sebe obe patria. Vzťah bez sexu je ako jedlo bez chuti. Nie nadarmo sa hovorí, že sex je korením života. Tieto dve rubriky vás majú inšpirovať, či napovedať, ako urobiť vašej polovičke radosť, či telesné blaho.
Reálne recenzie erotických hračiek

Ale rubriku Recenzie erotických hračiek nenájdete bežne na českom internete. Tu sú rôzne erotické hračky recenzované, aby ste pred prípadnou kúpou vedeli, do čoho idete. Veď každý chce svoje peniaze utratiť za kvalitný tovar a erotické hračky určite nie sú výnimkou.

Ďalšou rubrikou sú Tipy a reportáže – nechceli sme sa zostať pri zemi, takže sme vyrazili na rôzne akcie, alebo vám odporúčame inšpiratívne knižky a filmy. Ak sa neorientujete v termínoch používaných v sexualite (a pornografii), preleťte si náš pravidelne aktualizovaný Slovník erotických pojmov.

Sexuálna osveta na Slovensku

Druhým dôvodom na vznik Lascívne.sk je to, že na Slovensku je sex zbytočne tabuizovaný. Je to tak, hoci sex a milovanie sú prirodzenosťou každého z nás. Napriek tomu sa na verejnosti o ňom veľmi nehovorí a okolo tohto problému ľudia radšej chodia po špičkách, aby náhodou nevytŕčali z davu.

Nevidíme dôvod, prečo by sex a milovanie malo mať takúto nálepku, preto sme sa rozhodli pomôcť ku zmene. Samozrejme, nekričíme tu názory ako „sex do ulíc!“, ale nevidíme dôvod, prečo by milovanie dvoch ľudí malo byť také ukrývané a pri ukázaní nahej časti tela v médiách by mal byť rozruch.

Ak teda zdieľate náš názor, tak šírte odkazy na články, alebo sa staňte fanúšikom našej Facebook stránky, aby ste tým vyjadrili svoj nesúhlas so súčasným stavom diania. Naše recenzie hračiek môžete v podobe videí sledovať aj na Youtube.

O obsah sa stará niekoľko redaktorov (Petr, Natálie, Tereza, Veronika, Agrrr a ďalší), takže články ponúkajú pohľad z oboch barikád. Na Lascívne.sk sa nezameriavame na erotické radovánky či sexuálne pomôcky len z pohľadu žien, ale aj mužov.

Celá redakcia

 1. Petr – šéfredaktor a zakladateľ
 2. Natálie – redaktorka a recenzentka erotických hračiek
 3. Tereza – redaktorka
 4. Veronika – redaktorka
 5. Agrrr – redaktorka a recenzentka erotických hračiek
 6. Aneta – redaktorka
 7. Afrodita – recenzentka erotických hračiek
 8. Aly – editorka a recenzentka erotických hračiek
 9. Michaela – recenzentka erotických hračiek
 10. Bára – recenzentka erotických hračiek
 11. Terika – redaktorka
 12. Krest – redaktor so zameraním na rozhovory a reportáže
 13. Karel – recenzent erotických hračiek
 14. Historička – slovenská recenzentka erotických hračiek
 15. Talya – recenzentka erotických hračiek
 16. MiNi – recenzent erotických hračiek
 17. Geralt – recenzent erotických hračiek

Kontakt

Kontaktovať nás môžete cez sekciu Kontakt.

Spolupracujeme: