Keď sa v minulosti ženy chceli pohrať medzi sebou, tak mali k dispozícii svoje pery, prstíky a nepreberné množstvo hračiek. Lenže po príchode strap-on pomôcok to už nebolo ono. Strap-on je pripínací penis (vibrátor), ktorý si žena pripne okolo pásu a napodobní tak muža s penisom.

Sprievodca:

Pripínacie dildo do každej rodiny

Ľudovo sa im hovorí pripínací penis alebo pripinák. Čo to je? Ide o dildo – náhradný penis, pre ženy, ktoré si chcú skúsiť, aké to je byť mužom. Existujú samozrejme aj duté strap-ony pre mužov. Ich funkcia je de facto rovnaká, až na miesto na mužovu pýchu.

Vďaka tomu môže žena partnerku ošu…ť, akoby bola muž. Tieto pripínaky sa predávajú v niekoľkých verziách (veľkostiach). Je totiž nutné, aby sadli veľkosťou ako „trápenému“ zadočku či vagínke, tak nositeľke strap-on pomôcky.

Niektoré dokonca majú vymeniteľné nástavce, či dokonca vnútorné výstupky, či dokonca dildá. Tieto vnútorné dildá môžu byť ako vaginálne, tak análne, a pri prírazoch do partnerky stimulujú aj tú ženu, ktorá priráža.

Nevýhodou mnohých pripínacích penisov je nedomyslenosť ich pripínania. Tie lacnejšie sú vyriešené drobnými páskami, ktoré však nedržia a „postroj“ je nutné si držať. Drahšie modely majú síce upevnenie lepšie, ale tiež to nie je ono. Najlepším riešením sa javí upevnenie pripináku na latexových nohavičkách, ktoré len tak neskĺznu.

Niektoré lesbičky môžu namietať, že nestoja o maskulínne hrátky s náhradou penisu. Ale zvyšok si rád užije hry so strap-on hračkami. Hračka je vhodná nielen pre lesbičky, ale aj pre heterosexuálne páry, ktoré majú chuť na experimentovanie. S týmto tiež súvisí pojem obrácenej roly.

Muži nemusia byť homosexuáli, aby to chceli do zadočku, ale pripadá im vzrušujúca predstava, že ich do zadočka opi…á vlastná partnerka.

Rozdelenie pripinákov podľa používania

Môžeme ich rozdeliť do 4 skupín:

Pasívne strapony

Pasívne – ide o dildo s popruhmi, ktoré má partnerka pripevnené na sebe, ale na rozdiel od iných hračiek, ako sú napríklad vibračné motýliky, nie je dildo orientované na ňu, ale tak, aby ním mohla obšťastňovať partnerku, prípadne partnerka. Sama aktívne uspokojovaná nie je, teda až na pocit zo skvelého uspokojenia svojej polovičky.

Aktívne strap-ony

Aktívne – tieto strap-ony sú už veľmi priaznivé aj pre nositeľku. Okrem trčiaceho penisu je možné na pás vedúci medzi nohami pripevniť jeden či dva nástavce. Vďaka aktívnym prírazom sa potom vnútorné dildá rôzne pohybujú a krútia. Uspokojovaná je vagínka aj zadoček (alebo len jedno) – podľa chuti). V súčasnej dobe sa vonkajšie dildá tvarujú tak, aby pri prírazoch tlačili na klitoris a možnosťou je aj pridané vibračné vajíčko.

Modernizované strapony, ktoré držia vnútri = vkladacie

Novinkou v pripinákoch sú vkladacie strap-ony. Telo dilda sa skladá z dvoch častí. Menšiu, ale macatejšiu guľovitú časť si vsunie nositeľka do tela a dlhšia penisovitá časť je pripravená na pasívneho partnera. Vďaka mierne kliešťovitému tvaru potom pri prírazoch dochádza ku zvieraniu a intenzívnemu dráždeniu klitorisu aj bodu G naraz. Najtypickejším predstaviteľom týchto strap-onov je firma Fun Factory so svojím radom Share.

A čo vlastne duté strapony?

Ako dutý pripínací penis sa označuje špeciálny dutý návlek, ktorý si môže muž navliecť na jeho postavený penis. Vďaka nemu si zväčší dĺžku a priemer, prípadne získa vďaka návleku aj dráždivé výstupky či vibrácie. Správne by sa táto erotická pomôcka mala počítať len do návlekov, ale vďaka svojej veľkosti a tiež vďaka popruhom, ktoré si muž musí zapnúť okolo bokov, patrí do pripinákov.

Testovali sme viac pripinákov

Neboli by sme príliš lascívna redakcia, keby sa naši pánski redaktori báli ponúknuť riťku na testovanie straponov. 🙂 Takže v sekcii nižšie máme naše redakčné recenzie pripínacích aj vkladacích dvojitých díld. A v testovaných boli ako hetero, tak homosexuálne páry, takže si na svoje prídu ako lesbičky aj zvedaví páni.

Kde kúpiť prvý pripinák

Pri kúpe sa môžete inšpirovať našimi recenziami vyššie alebo sa rovno prekliknúť na jeden zo sexshopov, ktorý ponúka práve tieto kúsky na dráždivé obrátenie rolí. Vybrali sme ten internetový obchod, ktorý mal dlhodobo najväčší výber značiek, veľkostí a tvarov pripinákov.

Obrátenie rolí vyrovná sily…

So svojou predajnou praxou musím uviesť, že zvláštnosťou je fakt, že s praktikou obrátených rolí majú skôr problém ženy než muži. Ženám to pripadá divné a nenormálne a muži si túto praktiku bez problémov užívajú.

Tak by ma zaujímalo, aký názor máte na obrátené roly vy.