Keď sa v minulosti ženy chceli pohrať medzi sebou, tak mali k dispozícii svoje pery, prstíky a nepreberné množstvo hračiek. Lenže po príchode strap-on pomôcok to už nebolo ono. Strap-on je pripínací penis (vibrátor), ktorý si žena pripne okolo pásu a napodobní tak muža s penisom.

Sprievodca:

Pripínacie dildo do každej rodiny

Ľudovo sa im hovorí pripínací penis alebo pripinák. Čo to je? Ide o dildo – náhradný penis, pre ženy, ktoré si chcú skúsiť, aké to je byť mužom. Existujú samozrejme aj duté strap-ony pre mužov. Ich funkcia je de facto rovnaká, až na miesto na mužovu pýchu.

Vďaka tomu môže žena partnerku ošu…ť, akoby bola muž. Tieto pripínaky sa predávajú v niekoľkých verziách (veľkostiach). Je totiž nutné, aby sadli veľkosťou ako „trápenému“ zadočku či vagínke, tak nositeľke strap-on pomôcky.

Niektoré dokonca majú vymeniteľné nástavce, či dokonca vnútorné výstupky, či dokonca dildá. Tieto vnútorné dildá môžu byť ako vaginálne, tak análne, a pri prírazoch do partnerky stimulujú aj tú ženu, ktorá priráža.

Nevýhodou mnohých pripínacích penisov je nedomyslenosť ich pripínania. Tie lacnejšie sú vyriešené drobnými páskami, ktoré však nedržia a „postroj“ je nutné si držať. Drahšie modely majú síce upevnenie lepšie, ale tiež to nie je ono. Najlepším riešením sa javí upevnenie pripináku na latexových nohavičkách, ktoré len tak neskĺznu.

Niektoré lesbičky môžu namietať, že nestoja o maskulínne hrátky s náhradou penisu. Ale zvyšok si rád užije hry so strap-on hračkami. Hračka je vhodná nielen pre lesbičky, ale aj pre heterosexuálne páry, ktoré majú chuť na experimentovanie. S týmto tiež súvisí pojem obrácenej roly.

Muži nemusia byť homosexuáli, aby to chceli do zadočku, ale pripadá im vzrušujúca predstava, že ich do zadočka opi…á vlastná partnerka.

Rozdelenie pripinákov podľa používania

Môžeme ich rozdeliť do 4 skupín:

Pasívne strapony

Pasívne – ide o dildo s popruhmi, ktoré má partnerka pripevnené na sebe, ale na rozdiel od iných hračiek, ako sú napríklad vibračné motýliky, nie je dildo orientované na ňu, ale tak, aby ním mohla obšťastňovať partnerku, prípadne partnerka. Sama aktívne uspokojovaná nie je, teda až na pocit zo skvelého uspokojenia svojej polovičky.

Aktívne strap-ony

Aktívne – tieto strap-ony sú už veľmi priaznivé aj pre nositeľku. Okrem trčiaceho penisu je možné na pás vedúci medzi nohami pripevniť jeden či dva nástavce. Vďaka aktívnym prírazom sa potom vnútorné dildá rôzne pohybujú a krútia. Uspokojovaná je vagínka aj zadoček (alebo len jedno) – podľa chuti). V súčasnej dobe sa vonkajšie dildá tvarujú tak, aby pri prírazoch tlačili na klitoris a možnosťou je aj pridané vibračné vajíčko.

Modernizované strapony, ktoré držia vnútri = vkladacie

Novinkou v pripinákoch sú vkladacie strap-ony. Telo dilda sa skladá z dvoch častí. Menšiu, ale macatejšiu guľovitú časť si vsunie nositeľka do tela a dlhšia penisovitá časť je pripravená na pasívneho partnera. Vďaka mierne kliešťovitému tvaru potom pri prírazoch dochádza ku zvieraniu a intenzívnemu dráždeniu klitorisu aj bodu G naraz. Najtypickejším predstaviteľom týchto strap-onov je firma Fun Factory so svojím radom Share.

A čo vlastne duté strapony?

Ako dutý pripínací penis sa označuje špeciálny dutý návlek, ktorý si môže muž navliecť na jeho postavený penis. Vďaka nemu si zväčší dĺžku a priemer, prípadne získa vďaka návleku aj dráždivé výstupky či vibrácie. Správne by sa táto erotická pomôcka mala počítať len do návlekov, ale vďaka svojej veľkosti a tiež vďaka popruhom, ktoré si muž musí zapnúť okolo bokov, patrí do pripinákov.

Testovali sme viac pripinákov

Neboli by sme príliš lascívna redakcia, keby sa naši pánski redaktori báli ponúknuť riťku na testovanie straponov. 🙂 Takže v sekcii nižšie máme naše redakčné recenzie pripínacích aj vkladacích dvojitých díld. A v testovaných boli ako hetero, tak homosexuálne páry, takže si na svoje prídu ako lesbičky aj zvedaví páni.

Kde kúpiť prvý pripinák

Pri kúpe sa môžete inšpirovať našimi recenziami vyššie alebo sa rovno prekliknúť na jeden zo sexshopov, ktorý ponúka práve tieto kúsky na dráždivé obrátenie rolí. Vybrali sme ten internetový obchod, ktorý mal dlhodobo najväčší výber značiek, veľkostí a tvarov pripinákov.

Obrátenie rolí vyrovná sily…

So svojou predajnou praxou musím uviesť, že zvláštnosťou je fakt, že s praktikou obrátených rolí majú skôr problém ženy než muži. Ženám to pripadá divné a nenormálne a muži si túto praktiku bez problémov užívajú.

Tak by ma zaujímalo, aký názor máte na obrátené roly vy.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Vaše názory 20 názorů

Ahoj, chcem sa opýtať… Moja priateľka a ja sme sa rozhodli vyskúšať strap on, ale ani jeden z nás to ešte nerobil a ja neviem, ako začať, môžete mi dať nejakú radu?

Prajem pekný deň,

určite budeme radi – v základni si budete musieť vybrať, aký typ remienka chcete – sú vhodné pre dievčatá:

  1. strap-on dildo s popruhmi/pančuškami,
  2. skladacie dildo (bez pásu),

1) Prvý typ sme testovali niekoľkokrát a zvyčajne ide o dildo falického tvaru pripojené k tesnejším nohavičkám, ktoré si aktívna partnerka oblieka a upevňuje na bokoch a zadku pomocou popruhov. silikónové dildo Smile bolo solídne, ale podľa testujúcich Better King Cock S vyzeralo veľmi realisticky (ale to sa vám nemusí páčiť). Každopádne, druhé dildo je tvarované oveľa zaujímavejšie v penetrácii a pre mňa má tiež lepšie spracovanie nohavičiek, a preto dlhšiu životnosť.

2) Podľa našich skúseností je vkladacie dildo oveľa uspokojivejšie a zábavnejšie – je to v podstate špeciálne tvarované dvojité dildo (má oba konce na vkladanie), pričom jeden koniec je vystužený a drží sa v partnerkiných kolenách a druhý je voľný = pripravený pre vás.

Takýmto dildom je napríklad séria Share od spoločnosti Fun Factory. Tento má tiež dobre tvarovanú nožičku, ktorá tlačí na klitoris aktívnej partnerky, keď sa urobí, takže ju dráždi ako vibrátor v nej, tak aj tento konkrétny tlak 🙂

Testovali sme 2 generácie – prvá s tvarom žaluďa a druhá s vibráciami. Pre našu redakciu je druhá verzia – Share Vibe – zábavnejšia vďaka vibráciám a tvaru.

Tak či onak – užijete si typy 1) aj 2), stačí si vybrať, kto je aktívny (alebo sa vystriedať) a najsť vhodnú erotickú polohu. Zo skúseností dievčat v redakcii je to na koni, zozadu alebo misia s nohami na ramenách partnera. Užite si to 🙂

Dobrý večer, môj priateľ by chcel, aby som počas našich hier používala zariadenie na pripínanie penisu. Neviem, ktorú si mám vybrať. Ďakujeme za radu. Jana

Prajem pekný deň,
z vlastnej skúsenosti by sme vám odporučili náš testovaný Share od Fun Factory (recenzia je tu http://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/) – nemá klasické pútka/pásiky, ale je vkladací, takže ho partnerka má v sebe a preto ho v sebe cíti a užíva si ho (a on samozrejme).

Áno, vyzerá to dobre, ale trochu váham…. Obávala som sa ceny, pretože neviem, či nám bude vyhovovať, a nechcem minúť 2 tisícky len tak. Budem o tom premýšľať, ale veľmi pekne vám ďakujem.

Dobre – chápem to – ale celkovo strap-on penisy nepatria medzi najlacnejšie – základom je dildo (najlepšie nie gélové, ale silikónové pre zdravie a skúsenosti + postroj).

Nie je to nič zvláštne 🙂 jednoducho si vymeníte role a on bude ten „dole“ – napríklad na štyroch… Prajem vám pekný lascívny deň:)

Áno, viem, dám si ešte trochu času na rozmyslenie. Aby som bol úprimný, neviem si predstaviť tú „akciu“ a to nie som v sexe začiatočník 🙂 vďaka moc!

Ahoj, čo je mužský anál? Veľmi rád by som to vyskúšal.

Dobrý deň,

je to veľmi špecifická téma, keď sa to podarí, je to bez bolesti, so špecifickým zážitkom, ktorý sa nedá porovnať s klasickým orgazmom – najjednoduchšie vás odkážem na náš vyčerpávajúci článok – https://www.lascivne.sk/sex/jak-poprve-na-pansky-anal-poradim-vam/

No, neviem ako autor článku, ale mne sa tieto nástroje zdajú byť za „hranicou“. Kam zmizol klasický jemný sex bez akýchkoľvek pomôcok?

A že by to muži chceli vyskúšať a stále sa im to páči? NEVERÍM. Nemyslím si, že takýto chlap by bol „chlap“.

Táto prax bola bežná už v časoch slávy rímskeho vzostupu …. stačí sa pozrieť do histórie, ako CHLAPI dobývali jedno územie za druhým, čo však v histórii nenájdete, je to, čo sa robilo v „bordeloch“ a lóžach, ale dá sa to vystopovať inde. …takže čo by ste povedali, je asi offtopic, alebo by ste mali odvahu povedať rímskemu stotníkovi, že nie je muž? Pochybujem, pretože by to malo dôsledky, ktoré si len ťažko viete predstaviť.

Takže v skratke, nerobte sa múdrymi, keď nepoznáte tuk. ….

Ďakujeme za krásny príspevok 🙂

Dovoľujem si nesúhlasiť (ako muž). Strapon play je zaujímavým oživením klasického sexu a nie je na ňom nič divné ani homosexuálne (že sa mi páči v zadku). Je to pre mňa príjemné, tak prečo by som to nerobil?

S partnerom to z času na čas robíme a náš heterosexuálny milostný život tým vôbec netrpí.

Ahoj 🙂 chcem sa opýtať na strap-on 🙂 chcem to vyskúšať s priateľkou a chcem si kúpiť nejaký ten postroj, ale potrebujem poradiť, ktorý je lepší.. mám dve možnosti, ktoré som si vybral predtým – strap-on dildo bez popruhu zo silikónu s análnym a vaginálnym konektorom (ale pri tomto sa bojím, že nebude držať tak pevne, ak sa priateľka rozhodne prísť alebo niečo podobné) a Easy Rider Univerzsal dildo harness black.

Máme skúsenosti s „vkladacím“ straponom aj s nohavičkovým pásikom…
Inak všetky strapon dildá, ktoré sme testovali, nájdete tu v recenziách: https://www.lascivne.sk/tag/strap-on-dilda/ – v prípade tých bez ramienok a vkladacích máme dobré skúsenosti s modelom Share od Fun Factory.

Sami sme mu nedôverovali, ale dobre drží v kolenách a nešmýka sa + ho netreba nijako držať. Pre nás oboch je to veľmi prirodzené a pohodlné – to je hlavná výhoda akéhokoľvek druhu vložky.

Čo sa týka toho druhého – strap-on – Sexshopik má podobné modely od rovnakej značky a za lepšiu cenu – nebál by som sa, že Rimby (značka) nedrží – majú iné typy popruhov (idú vyššie nad boky, takže majú lepšiu stabilitu).

Osobne by som sa rozhodol pre vkladací remienok, ktorý je pre nositeľa pohodlný a na tele vyzerá veľmi prirodzene. Potom už len záleží na tom, aký typ a veľkosť si vyberiete. Z vkladacích máme skúsenosti (a všeobecne dobré na xx použití) so Share od Fun Factory (https://www.lascivne.sk/eroticke-hracky-pomucky/rozkos-prijimam-rozkos-davam-aneb-kdyz-prirazi-zena/ ) je k dispozícii v 3 veľkostiach: https://www.lascivne.sk/fun-factory-share-sexshop/

a to je zoznámenie s dievčenským zadkom?

Záleží na modeli – zvyčajne v kolenách, kde sa vďaka rozšírenému tvaru základne vibrátor pekne „zakliní“ a drží. Pokročilejšie modely majú aj výstupky na zadok, ale tie neslúžia primárne na udržanie vibrátora v kolenách.

Dá sa niečo také kúpiť v sexshope? A aký priemer dilda by bol vhodný na tento druh uspokojenia?

A ak chcem niečo veľké 33,5 /6-8 cm, je zlé kúpiť niečo také…?

Áno, v sexshope môžete, alebo aj tu: https://www.lascivne.sk/fun-factory-share-sexshop/ – nedá sa povedať, že akýkoľvek priemer je pre „dobré“ uspokojenie. Niektorým sa hodí väčší – 3-4 centimetre, niektorým menší, ale s výstupkami.

Pre väčšie rozmery by som vás odkázal na našu podstránku xx. hračky: https://www.lascivne.sk/vibratoryXXL/ – to sú už naozaj veľké hračky, do ktorých sa nedá len tak vojsť a zabaviť sa s nimi.

Chcela by som sa spýtať, či by sme si s partnerom chceli vyskúšať výmenu rolí… Napríklad by som mu chcela skúsiť dať niečo do konečníka, ale nemám žiadne dildo a ako by som mu mala natiahnuť konečník…?

Pokiaľ ide o rozťahovanie zadku, už skôr sme pripravili pomerne vyčerpávajúci materiál: Ako na análny sex: https://www.lascivne.sk/sex/jak-na-analni-sex-aneb-jak-roztahnout-prdelku/ – s absenciou dilda/ vibrátora/vibrátora to bude horšie, ale netreba panikáriť. Môžete vyskúšať prst, dva, tri – ale najlepšie v kondóme alebo gumovej rukavici pre maximálnu hygienu. Len nezabudnite: pomaly, s lubrikantom a neprekračujte hranicu bolesti.

Príjemný večer (skôr hlboké ráno:)),

Testovali sme niekoľko popruhov – ďalšie nájdete v bočnom paneli tu na lascivni. Ja osobne mám napríklad najlepšie skúsenosti s vložkou Share – nepotrebuje žiadne popruhy ani klasické nohavičky, perfektne drží na mieste.
Iba prvýkrát je „väčší“, takže partnerka musí byť uvoľnenejšia, kým si zvykne.

Alternatívne máme stále klasické nohavičkové nástavce od Rimby Harness, ale nemajú vnútorné dildo ako Share od Fun Factory, o ktorom som písal vyššie.

Dobré ráno/večer, vyzdvihujem straponovú hračku pre sexytime s mojím partnerom. Nejaká rada?

Stačí sa spýtať v sexshope, či vám ho môžu priamo objednať – napríklad https://www.lascivne.sk/sexshopik/ to robí a máme od nich tovar, ktorý bežne nemajú na sklade.

čiže väčší strapon, ktorý je zároveň plný ani neviete odporučiť či?
škoda

Duté sú mäkšie ako bežné, aby jemne obopínali penis vo vnútri – takže nie sú použiteľné bez dodaného dilda. Problémom veľkých strapons je, že ich nechce veľa ľudí, takže nie sú bežne dostupné – nie ste prvý, kto sa tu na ne pýta.

30cm je už priveľa. Hľadal som skôr niečo d 25 cm. Duté sa nedajú teda použiť bez dilda vôbec, či? áno áno žena x muž 🙂

Prajem pekný deň – pozriem sa na to, ale to sú už solídne rozmery:) Vybral som si tu: https://www.lascivne.sk/beate-uhse/. Pošlem ti priamo produkt (ešte porovnávam ceny) – v sekcii strapons majú dosť veľké macky – väčšie som v Česku nevidel.

Ale ako tak pozerám, všetky veľké sú „duté“ – ale mohli by sa improvizovane naplniť menším dildom, pretože predpokladám, že hľadáte strapon pre ženu x muža.

Zdravíčko, hľadám na internete pripínací penis (strapon), ale už dlhšie neviem nič v ČR ani SR nájsť čo by malo veľkosť nad 20 cm a priemer okolo 4 cm a viac… Viete mi poradiť?:) A zabudol som povedať, že pokiaľ možné cenový rozpočet je 30-50 eur 🙂

Dobrý den,

u nás jsme testovali 4 strapon připínací dilda (https://www.lascivne.sk/tag/strap-on-dilda/) – nejzajímavější bylo vkládací, protože dráždí jak nositelku (ženu) tak drážděného (ve vašem případě předpokládám muže). Dobře drželo a velikost byla taky solidní + je z čistého lékařského silikonu, takže naprosto bezpečném materiálu. Prodává se i v tělové barvě, která je lidskému „realistickému“ vzhledu blíže.

Ale pokud byste trval vyloženě na reálném vzhledu, doporučil bych vám tyto kousky zde: https://www.lascivne.sk/strap-on-dildo/

Především Rimba (s dildem i bez), Gigolina, případně Lock Load – ale materiálově budou nejlepší Rimba a Fun Factory Share.

Dobry den mohli by jste mi doporucit pripevnovaci penis pro partnerku nejlépe se vzhledem penisu děkuji.

Každý to máme rádi jinak. Někdo klasicky, někdo do zadečku. Proč bychom se měli omezovat starosvětskými morálními zásadami, že análek ee, že to není normální. Když se někomu něco líbí a jinému tím neubližuje, tak ať si to dělá. Je to jeho věc.

JÁ TAKÉ SOUHLASÍM S TÍM NÁZOREM,ŽE KAŽDÝ TO MÁ RÁD JINAK.

presne tak nevaz se odvaz se neni nic krasnejsiho nez poradnej orgacek

Spolupracujeme: