Nevibrujúca erotická pomôcka, ktorá má často tvar mužského penisu. Dildo môže vyzerať ako realistický mužský penis (farba pleti, tvar, materiál podobný koži), alebo môže mať netradičný (až futuristický) tvar. Využitie dilda je pomerne široké – vagína, anál, prípadne nácvik orálu.

História umelých penisov

Pre umelý penis sa predovšetkým v angličtine, ale v súčasnej dobe sa u nás používa termín dildo. Ide o erotickú pomôcku, ktorá sa používa predovšetkým na masturbáciu.

Prvé dildá sa začali vyrábať z lešteného kameňa už okolo roku 2500 pnl, pre obdobie starovekého Ríma boli typické dildá zo vzácnych drevín a zo slonoviny. Rozmach využitia plastu, silikónu a gélu prišiel až v 70. rokoch 20. storočia. Na rozdiel od vibrátora nie je dildo doplnené možnosťou vibrácie.

Najčastejšie materiály pre umelé dildá

Dildá (nesprávne nazývané didlá) sa vyrábajú z:

  • gélu,
  • silikónu,
  • latexu,
  • skla,
  • nerezovej ocele,
  • dreva,
  • a porcelánu.

Každý materiál má svoje klady, či zápory. Napríklad sklenené dildá sú ťažké a tvrdé, ale zároveň sú ľahko omývateľné. Gélové hračky sú na dotyk príjemné a pri zavádzaní netlačia, ale nie je u nich zaručená maximálna kvalita, čo sa týka odolnosti voči baktériám. Môžu sa uvoľňovať škodlivé zmäkčovadlá (toľko obávané ftaláty).

Silikonové dildá patria k tým najlepším, ale sú drahšie a nie sú také pružné ako gélové. Špecifické sú drevené, porcelánové a nerezové – na trhu ich veľa nenájdete, ale väčšinou ide o skoro zákazkovú výrobu veľmi vysokej kvality.

Aké existujú druhy a vhodné tvary díld

Dildá so zahnutou špičkou sú určené na stimuláciu bodu G, s rozšírenou základňou na análny sex a dildá s bežným tvarom penisu na vaginálne dráždenie. Zvláštnym druhom umelého penisu je tzv. vibrátor, ktorý zlepšuje stimuláciu vďaka prítomným vibráciám pomôcky. Niektoré dildá majú navyše aj prísavky, pomocou ktorých je možné ich pripevniť na hladký povrch. Takže ich použitie je ideálne napríklad v kúpeľni, pri chladničke, na kuchynskej linke… stačí naň nasadnúť a začať rajtovať.

Existujú aj tzv. dvojité dildá (double dildo), ktoré sú ideálne na hry lesbičiek – obidva konce sa dajú zasunúť vďaka solídnej flexibilite dilda. Tento typ dilda najčastejšie využívajú na uspokojenie lesbické páry alebo na prepojenie análnych otvorov dvoch osôb, ktoré sú na štyroch a sú k sebe otočené chrbtom.

Pripínacie penisy sú tiež dildá

Špecifickou možnosťou je tzv. strap-on dildo (po slovensky pripínacie dildo). Ide o erotickú pomôcku, ktorá sa pripevňuje postrojom okolo bedier. Pomôcka sa môže využiť pri orálnom, vaginálnom aj análnom sexe medzi homosexuálnymi i heterosexuálnymi pármi.

Spolupracujeme: