Pre ďalší rozhovor sme si vybrali jeden z popredných českých sexshopov, a to Růžovýslon.sk. Rozhovor sme urobili s ich hlavnou testerkou Veronikou s doplneniami od Adama Durčáka (majiteľa a zakladateľa sexshopu).

1. Prečo práve Ružový slon? Ako ste na ten názov prišli?

Hľadali sme niečo neobvyklé a výnimočné a Ružový slon to vystihuje. Vztýčený chobot je symbolom plodnosti. Veľký, silný, idúci si za svojim. Každý môže hľadať svojho “ružového slona” v oblasti sexu. Objavovať nové veci, aby sex nebol nuda. Ružová farba obsahuje voľnosť a nežnú aktivitu. Je symbolom jemnosti, romantickej lásky a oddanosti. Slúži na navodenie túžby spojenej s otvorenosťou prijímať nové prežitky. Znamená ženskosť, láskyplnosť, jemnosť a dôvernosť. Skrýva v sebe prianie ohľaduplnej intimity a sexuality. V Číne znamená nadchádzajúci úspech. Ružová farba je veľmi harmonická, spája protiklady. Jej hlavným rysom je empatia, miernosť a láska. Je synonymom dôvery a zamilovanosti. Ružová farba je jedna z mála farieb, ktorá u väčšiny ľudí nevyvoláva negatívne asociácie.

2. Máte v Havířove kamennú predajňu, kde, predpokladám, máte aj sklady e-shopového Slona – nemáte v pláne s fyzickými predajňami expandovať do ďalších miest?

Plány máme obrovské a je ich veľa. Samozrejme, že koketujeme s myšlienkou fyzických predajní aj v iných mestách. Prvá na rad príde asi Praha, potom sa uvidí.

3. Predpokladám, že diskrétne balíky sú u vás na prvom mieste – ako balíte balíčky, aby nevyzerali ako zo sexshopu?

Áno. Diskrétnosť je pre našich sloních zákazníkov dôležitá, čo sa dočítame denne v recenziách na Heureka.sk. Zásielky balíme do univerzálnych papierových krabíc určených na prepravu tovaru, ktoré používa väčšina zásielkových obchodov. Nikde nie je slovo sexshop, Růžový slon alebo logo, nikto nemôže rozoznat, čo je vovnútri. Meno odosielateľa je Adam Durčák, Havířov. Vnútro balíku vystelieme recyklovaným eko-papierom tlmiacim nárazy.

4. Viem, že nemáte na e-shopu všetky produkty všetkých značiek, ale citeľne si vyberáte. Podľa akého kľúča a parametrov postupujete pri výbere nových pomôcok?

Pomôcka prechádza veľmi zložitým procesom. Chceme, aby zákazník mal výber jednoduchý a zároveň jasne vymedzený. Kľúčovým faktorom sú poznatky z vlastného testovania. Pokiaľ pomôcka neprejde cez našich testerov, s najväčšou pravdepodobnosťou ju neuvidíte ani na webe. Chceme mať zaradené len tie najkvalitnejšie pomôcky a tie, ktoré vo svojej kategórii dávajú najväčší zmysel. Ďalej nás zaujíma predajnosť a hodnotenie podobných modelov, konkurencia, cena a pár ďalších parametrov, na ktoré dohliada celý náš produktový tím.

5. Môžeme sa u Slona tešiť na nejaké novinky?

Na novinkách pracujeme denne. Hľadáme najzaujímavejšie pomôcky u dodávateľov, chodíme na veľtrhy a snažíme sa zaraďovať len to najlepšie z najlepšieho. Máme aj projekty ako je 1st moment. Vyhliadneme si zaujímavú hračku, predstavíme ju ako prví a v obmedzenom množstve ju dáme do obehu. Hľadáme tiež hračky s novým spôsobom stimulácie, dopĺňame naše kategórie o pomôcky, ktoré máme otestované a ktoré nám dávajú zmysel. Takže z noviniek sa môžete tešiť neustále.

6. Ako návštevníci reagujú na vaše “živé” videá z používania hračiek? Ako vám vlastne napadlo ukazovať hračky takto “in natura” pri sexe?

Videá našich zákazníkov bavia a oceňujú praktickú ukážku použitia. Často ich zmieňujú aj v kladoch pri hodnotení na Heuréke. Už v roku 2006 Kamila s manželom doma testujú pomôcky a natáčajú prvé videá. Vlastne je to tak dávno, že už ani nevieme, ako nás to napadlo. Proste ich točíme a plánujeme ich posunúť ešte o kus ďalej.

7. Veronika, ako si sa dostala k testovaniu hračiek pre Slona?

Bude to znieť divne, ale cez zumbu. 😀 Tam som sa zoznámila s Adamovou (majiteľovou) sestrou Dominikou, ktorá na Facebooku zháňala dobrovoľníkov na jsem se seznámila s Adamovou (majitelovou) sestrou Dominikou, která na Facebooku zháňala dobrovoľníkov na testovanie venušiných guľôčok. Páčila sa jej moja recenzia, takže potom sme len prehĺbili spoluprácu.

8. Ako sa k testovaniu stavia manžel? A okolie?

Manžel ma v mojej práci podporuje. Niektoré pomôcky testuje so mnou. Obaja máme radi sex, takže si ho občas pomôckami spestrujeme. Zároveň sa už dosť našich skúseností, príbehov, sextipov a nápadov premietlo do slona. Takže slon nám, my slonovi. Okolie je prevažne nadšené a reaguje na to slovami „práca snov“. Kam prídem, tam je téma „sex“ jasná. 😀

9. Kde si najčastejšie s partnerem užívate?

Sme rodičia dvoch zvedavých detí, takže istotu máme v zavretej spálni. Ale keď nie sú deti doma, sme dosť vynaliezaví. Na povale, v garáži, v kúpeľni, v kuchyni, v obývačke. Vymetieme každý kút. 😀

10. Máte radi aj nejaké iné praktiky než klasiku?

Samozrejme. Páči sa nám experimentovať s pomôckami, spodným prádlom, polohami, miestami. Nejdeme však do žiadnych extrémov. Máme radi napríklad aj ľahké BDSM. Neustále sa snažíme rozvíjať to, čo nás baví.

11. Čú sú tvoje najobľúbenejšie hračky? Či už párové, alebo dámske, čo používaš s partnerom?

Moje top hračky sú podtlakové pomôcky na klitoris. Taká istota rýchleho a silného orgazmu. Používam ich často sama a niekedy aj pri sexe s partnerom. Pokiaľ nie je partner doma a mám náladu na vaginálne a klitoriálne dráždenie zároveň, použijem dovnútra prirážací pulzátor a na klitoris podtlakovú pomôcku alebo vibrátor s výbežkom na klitoris.

12. Keď si v práci medzi hračkami, máš chuť ich používať aj doma?

Na hračky práve chuť mám, pretože vzrušivosť už nie je taká jednoduchá, ako bola pred rokmi. Každý deň čítaš o sexe, ako to kto a s čím robí, píšeš články, poviedky, recenzie, sextipy, vymýšľaš príbehy. Občas je ťažké nájsť si v hlave takú predstavu, ktorá ťa dostane na kolená, pretože máš pocit, že si už všetko videl a čítal. Ale manžel aj bez nich vie, ako na mňa, 😉

13. Koľko ich máš doma?

Už sa to blíži stovke. 😀 Nemám ich kam dávať. K niektorým sa rada vraciam, niektoré ležia už dlho bez povšimnutia. Asi čoskoro urobím redukciu. Nedávno som vyhodila svoj úplne prvý plastový vibrátor. Mohla som si ho nechať. Za chvíľu by z neho bol muzeálny kúsok. 😀

14. Čo u teba viac vyhráva – realistické alebo futuristické hračky?

Jednoznačne futuristické moderné hračky. Bavia ma farby, tvary, páči sa mi mať vo svojej zbierke čo najzaujímavejšie kúsky. Dizajn u mňa hrá veľkú rolu. Jediná realistická hračka, na ktorú mám chuť, je manželov penis. 😀

15. Keby si si mala vybrať jednu hračku (alebo pomôcku), čo by to bolo?

V tomto mám jasno. U mňa víťazía podtlakové pomôcky na klitoris. Satisfyer Pro Traveler žhavím takmer denne. Má príjemné sanie, dobre sa drží v prstoch a pohodlne prepína. A orgazmus? Za tri, dva, jeden… Teraz. 😀

16. Užiješ si sex aj bez erotických hračiek?

Sex si vždy užívam, či už s hračkami, alebo bez. Hračky používam častejšie na masturbáciu. V sexe sa zase viac hrám s partnerom a jeho telom.

17. Odrážajú sa v erotickom segmente ročné obdobia? Že by sa napríklad v lete objednával iný tovar než v zime?

Ročné obdobia v tomto segmente skôr nie je poznať. Celý rok ide do objednávok rovnaký tovar. Viac než na ročnom období záleží na našej propagácii, kampaniach a newsletteroch.

18. Dávajú ľudia stále prednosť lacnejším pomôckam (napr. z gelu), alebo volia, povedzme, (dnes už nie také drahé) silikónové kvalitnejšie hračky?

Ľudia uprednostňujú určitý kompromis. Chcú kvalitné pomôcky za rozumný peniaz. Samozrejme sa nájde sorta ľudí, ktorí si bohato vystačia aj s obyčajnejšími a najlacnejšími modelmi. A potom tí, ktorí si radi priplatia za známku luxusu. Takže u nás nájdete všetko.

19. Čo vidíš ako nový hit, ktorý by mohol v tomto roku poblázniť zákazníkov?

Po účasti na veľtrhu EroFame v Hannoveru sú jasným favoritom inteligentné hračky, ktoré majú v sebe zabudovaného autopilota a reagujú na dotyk tela, realistické panny a šukacie stroje.

20. Womanizer urobil solídne haló v segmente erotických hračiek – predáva sa skvelo, alebo je to len silné PR a ľudia si ho nakoniec aj tak nekúpia?

Podľa mňa len silné PR. Womanizer prišiel síce s novým nápadom stimulácie klitorisu a tieto pocity podtlakového sania chce zažiť snáď každá žena, ale ako vieme, Satisfyer svojimi lacnejšími verziami pomaly preberá žezlo a ide na dračku.

21. Nakoplo 50 odtieňov sivej erotický segment? Predávajú sa viac trestacie a obmedzovacie pomôcky typu biče, putá, masky, laná na bondage?

Film spôsobil skôr takú chvíľkovú vlnu, kedy sa po zhliadnutí občas nejaký “cudný” pár spýtal na sortiment ľahkého BDSM. Ak k takému segmentu nemáte vzťah, nenakopne vás ani 50 odtieňov. Že by extrémne vzrástol predaj týchto pomôcok, to sa nedá povedať.

22. Z našich štatistík vyhľadávania a otázok v poradni vidíme čím ďalej, tým väčší záujem o femdom praktiky ako ballbusting, CBT, a hlavne strap-ony – máš podobné dáta, že slovenské a české ženy sú stále prísnejšie k svojim mužom?

Nemáme na to vytvorený žiadny analytický report a bolo by pre nás dosť zložité to zistiť. Najčastejšie predávaným sortimentom u nás pre femdom praktiky sú strap-ony. Za seba si myslím, že tá prísnosť ani tak nepramení zo žien, ale vyžadujú ju naopak muži.

23. V posledných rokoch sa veľmi hovorí o vzostupe realistických šukacích panien (real dolls) a virtuálnej erotickej reality – ako se k týmto trendom staviate? Vidíte väčší dopyt po takýchto produktoch/službách?

Ani v tomto neostávame pozadu. Samozrejme sledujeme erotické trendy. Len na e-shop vyberáme to najlepšie. Kúsky, ktoré fungujú a prinesú nové pocity. Zatiaľ je dopyt minimálny. Je to aj otázka peňazí.

24. Predávají sa dobre drahé kúsky typu vrtiace zadočky Twerking butt, Kendra Lust honítko, Blowjob Brunette…?

Spracovaním, materiálom, funkciami sú podobné hračky fantastické, ale cena môže odradzovať… Myslím, že cena hrá hlavnú rolu. Taký masturbátor si nekúpi len taký “obyčajný” smrteľník. A určite nie ako svoju prvú hračku. Ale vzhľadom na cenu sa predávajú relatívne dobre.

25. Je zaujímavé, že takto drahé kúsky bývajú väčšinou zo segmentu pánskych pomôcok – sú muži ochotní viac utrácať za erotické hračky?

Všimnime si, že pánskych pomôcok nie je zase toľko ako sortimentu pre ženy, ktoré si môžu vybrať z obrovského množstva. Žene na uspokojenie prevažne stačí cenovo dostupné dildo alebo vibrátor. Nesmieme opomenúť ani spôsob, akým sa uspokojuje žena a akým muž. Žena má pri masturbácii väčšinou zavreté oči, aby dokázala svojimi zmyslami vnímať rozkoš. Muž je zase stimulovaný naopak zrakom. Potrebuje sa pozerať, zapojiť fantáziu. Aj preto sa výrobcovia drahších a realistickejších kúskov zameriavajú skôr na mužov.

26. Máš pocit, že sú Česi a Slováci v oblasti erotických pomôcok otvorenejší? Alebo je to stále tabu, o ktorom se nehovorí?

Skôr stále tabu. Česi i Slováci sa hanbia hovoriť o svojej sexualite, o tom, ako masturbujú a čo v sexe preferujú. Na svojich workshopoch som zaznamenala, že väčšina sú skôr pozorovatelia, než aby se s niekým delili o svoje intímnosti. Rovnaké závery môžem urobiť zo svojho súkromného života, kde iniciátorom na tému sex som ja. Ostatní sa len ticho pridávajú, hanblivo usmievajú a málokto prezradí niečo zo svojho súkromia.

27. Na Slonovi máte okrem ne/klasickej ponuky erotických hračiek, spodného prádla, lubrikantov a ďalších doplnkov aj erotické poviedky – ako vám napadlo mať ich na jednom webe spoločne so sexshopom? Väčšinou bývajú na samostatných weboch pre špecifických čitateľov.

Nie sme sexshop, ktorý sa zameriava len na predaj. Chceme tiež inšpirovať k objavovaniu nových vecí v sexe. Preto na našom webe nájdete viac ako tisíc inštruktážnych videí, poznatky testerov, množstvo článkov, sextipov a v neposlednom rade erotických poviedok. Chceme prelomiť to tabu a zmeniť pohľad Čechov a Slovákov na sex prostredníctvom hračiek, ktoré sú skvelé na prelomenie ľadov a parádnym prostriedkom na experimenty s vlastnou sexualitou. A čo všetko môžu s hračkami robiť, to sa dočítajú práve u nás.

28. Aký veľký záujem majú vaši zákazníci o tzv. Tajnú zónu, o ktorej nevie nikto nič?

Tajnú zónu týždenne navštevujú vyššie desiatky/nízke stovky našich zákazníkov. Dostanú sa tam prostredníctvom kódu zo zážitkovej karty, ktorú obdržia v zásielke.

29. Aké benefity majú zákazníci výmenou za registráciu a vytvorenie svojho avatara na Slonovi?

Vytvorenie si svojho avatara je jedným z benefitov Slona. Ďalej majú zákazníci tieto výhody: poštovné pri nákupe nad 1000 Kč zdarma už od druhého nákupu, poukážku v hodnote 100 Kč k ďalšiemu nákupu za recenziu nakúpeného tovaru, možnosť vrátiť nerozbalený tovar do 30 dní bez udania dôvodu alebo magnet slona zo špeciálnej kolekcie taktiež od druhého nákupu.
Do budúcna pripravujeme množstvo ďalších výhod.

Ďakujem obom za rozhovor a tešíme sa na ďalšie hračky, ktoré starostlivo vyberiete a predstavíte svojim návštevníkom 🙂