Modelky v MOmagu si hovoria MOgirls a majú tetovania, piercing, farebné vlasy alebo zaujímavý štýl života, skrátka nie sú klasickým prototypom krásy, ktorá na vás vyskakuje z iných magazínov. A kde sú MOgirls, nesmú chýbať MOfotografi. Jedným z nich je Monika Aron (MO), ktorá nielen nafotila sériu fotosetov, ale aj prepožičala časopisu časť mena, navyše ho celý edituje a ešte má čas postarať sa o MOfamily, ako nazýva jej blízku komunitu.

Čo vás prinútilo založiť si vlastný magazín?

Množstvo českých a slovenských potetovaných dievčat sa snažilo preraziť na americkom portáli SuicideGirls.com, kde sa uchádzali o post Suicide girl. To je dievča, od ktorého redakcia kúpi fotoset a objaví sa na front page. Ale ten musí mať minimálne štyridsať fotiek a musí ísť o nahé pozície. Avšak šanca, že ho redakcia odkúpi, bola aj tak vždy minimálna. Jeden čas sme dúfali, že sa to zlomí, ale po nafotení niekoľkých fotosetov, navyše za asistencie dobrých fotografov, ktorý za neodkúpený produkt taktiež nedostanú zaplatené, nás to prestalo baviť. Napadlo mi teda niečo také urobiť u nás s tým, že vznikne komunita potetovaných dievčat a talentovaných profi aj hobby fotografov. Dievčatá navyše nemusia byť nahé, a aj tak budú mať super fotky. Ešte k tomu na českých stránkach, kde sa dá rovno dobre cieliť na potenciálnych klientov, ktorí si potom nejakú MOgirl vyberú do svojich kampaní, projektov, videoklipov a podobne.

MOgirls ve své kůži – kampaň (Foto: František Birnbaum)

Takže ste kópiou Suicide Girls?

Inšpirácia je len vo fotosetoch – aj keď tie naše sa skladajú len z ôsmich až desiatich po sebe idúcich fotiek a vyzliekanie je len do spodného prádla, prípadne donaha so zakrytím. Proti erotike a pornu nič nemám, ale vďaka spolupráci s rôznymi značkami a tiež kvôli modelkám, ktoré majú často „seriózne“ zamestnanie, nechcem ukazovať viac než treba. Navyše MOmag má online aj tlačenú podobu. – vrátane komunity, kým v prípade Suicide Girls ide len o portál s komunitou.

MOgirls Show – Erofest

Ako ste získali prvé modelky a fotografov?

Modelky ľahko, fotím už päť rokov pod menom Monicorn Photography, navyše sa holky hlásili samy. A fotografi tento počin prijali ako fajn oživenie vlastného portfólia, zvlášť, keď videli toľko krásnych alt modeliek pohromade. Od roku 2015, kedy MOmag začal fungovať, niektoré modelky zostávajú, základňa sa ale z času na čas meni – odchádzajú a prichádzajú. U fotografov to tak nie je, tí skôr pribúdajú, a to zo všetkých kútov republiky. Myslím, že fungujeme ako skvelá komunita, a že to funguje, dokazuje fakt, že mi denne do mailu chodí množstvo otázok, ako sa stať MOgirl alebo MOfotografom. Bohužiaľ môžem prijať len desatinu ponúk. Hľadím teraz viac na kvalitu, netreba sa len tak rozširovať a naháňať lajky. Každého chcem navyše trochu spoznať, vedieť o všetkých niečo. Poznáme sa, veríme si, ja sama napríklad ešte vyžadujem spoľahlivosť, čo je všeobecne u modeliek niekedy problém. V MOmagu našťastie nie. :o)

MOgirl Tereza (foto: Wonka King)

Pôvodný zámer bol prinášať fotosety, teraz ale pribudli články. kto alebo čo bolo impulzom rozšírenia?

Ako už z názvu vyplýva, malo vždy ísť o magazín, takže nejde o nič neobvyklé. Len som sa tomu začala viac venovať, pretože za ten čas, čo MOmag existuje, sa neobjavilo podobné médium. Chcem si udržať prvenstvo, kvalitu, dostať sa viac do povedomia ľudí. Vďaka tlačenej verzii sa to darí skvelo. Nejaké články majú exkluzivitu v tlačenom prevedení, niektoré prípadne prepíšem aj na web.

Prezradíte nám, aká veľká je komunita?

Časopis má na Facebooku svoj profil, ktorý má okolo 24 tisíc fanúšikov. Vedľa toho je založená ešte jedna skupina, kde sa združujú naši fotografi a modelky. Dohadujeme sa tu na foteniach, akciách, hodnotíme nové registrované, skrátka kecáme o všetkom možnom. Každý člen tiež čerpá výhody, od zliav v obchodoch, salónoch, cez voľné vstupy na fesťáky po požičiavanie vecí na fotenie.

 

MOmag – tlačená podoba časopisu No.9 (foto: michaltrojan.cz)

Fotí sa formou TFP, čo si pod tou skratkou máme vybaviť?

To, že modelky a fotografi fotia pre obohatenie svojho portfólia. Každopádne v MOmagu TFP platí aj neplatí. Magazín je platformou, kde sa zviditeľňujú a propagujú, ďalej sa získavajú kontakty, prípadne aj platené zákazky. Navyše je najlepší fotoset finančne ohodnotený, odmenu dostáva modelka aj fotograf. Síce skôr moivačný, pretože časák stále funguje skôr na barterovej spolupráci, i keď aj to sa pomaly mení. Hlavne u tlačenej verzie, keď môžem dať odmeny každý mesiac, prípadne zaplatiť nejaký ateliér na fotenie alebo preplatiť cestu a podobne, čo je posun oproti minulému roku. A budem sa opakovať, je to vďaka tej tlačenej verzii. A potom, že tlačeným médiám odzvonilo…

MOmag má aj charakter modelingovej agentúry. Na akých projektoch sa modelky už uplatnili?

Klienti ich väčšinou vyžadujú do svojich videoklipov, na nafotenie novej kolekcie bielizne, na prehliadky, do reklamy a tak ďalej. Urobilo sa toho už veľa. Najvýraznejšia a za mňa najvydarenejšia bola asi nezisková kampaň pre Slobodu zvierat, pre ktorú fotil František Birnbaum hneď desať nahých MOgirls.

MOmag – leták

Časopis se zviditeľňuje s pomocou ďalších inštitúcií. Aká je napríklad spolupráca so štúdiom Hell?

Hell je moja srdcovka a myslím si, že s Mílom (hell boss) sme si sadli. Je to obojstranná výpomoc, väzba Hellu s MOgirls je dokonalá. Okrem toho, že si v štúdiu môžete kúpiť tlačený časopis, tak tam majú už zmienení členovia FB skupiny zľavy na piercing a poriadame spoločné shibari shows, ktoré sú fakt vizuálne úžasné. Krásna potetovaná baba a živočíšny veľký Míla – to je super spojenie.

Aká bola spolupráca s usporiadateľom akcie Voayer – výstava skutočných nahých žien?

Parádna. Ten chalan urobil niečo, čo tu ešte nebolo. Síce to nie je také artové, ako sme zvyknutí napríklad na akcii Fetish Weekend alebo pri našich shibari akciách, je to viac surové, ale zaranžoval to skvelo a skrátka to ťahá. Nebál sa toho a to je super.

MOgirl Ninna (selfie)

Jaká s L‘Amour Night?

Ide o elegantnú párty. To je zase úplne niečo iné než Voayer. Ide o eleganciu, luxus, tanec a zmyselnosť. Neodhaľuje sa tam viac, než treba, alebo je to v rámci artu. Tento večierok si môžu užiť aj hanblivejší ľudia.

Aká s veľtrhom Erofest?

Tam tiež všetko fungovalo, ako malo. Zlepšila sa aj jeho povesť, návštevníci už nie sú klasickí „honibrkovia“, čo si idú nazbierať zdarma promo materiály. Dnešní klienti nielenže nakupujú u vystavovateľov, ale ocenia aj artovejšiu erotiku, nie tú priamočiaru – a to je ideál.

Aké charitatívne akcie boli ešte realizované?

Najväčšia podpora bola na oddelení onkológie v Motole, a to formou poriadania akcií alebo fotenia kalendárov. Bolo toho viac aj po menších finančných čiastkach. Všetko nájdete tu.

MOmag – tlačená podoba časopisu

Aké akcie sa plánujú dobudúcna?

Tak ako obvykle: Fetish Weekend, L’amour Night, Rope Spirit… No ale chcem sa zase vrátiť aj k MOparties a plánujem ešte ďalšie akcie väčšieho aj menšieho rozsahu.

Ktoré modelky vám osobne najviac učarovali a čím?

Všetky MOgirls majú niečo do seba a je ťažké vybrať len pár. Z najnovších je to asi AUDREY. Je to strašne fajn baba – skromná, milá, akčná, tolerantná, ukecaná a zároveň neuveriteľne fotogenická. Vďaka MOmagu navyše objavila lásku k bondage, tak verím, že to očarenie je obojstranné. No a nesmiem zabudnúť na stálice MOmagu – NINNA a jej najlepší zadok ever, MEGGI a jej tetovania po celom tele a hlavne fakt, že je v civile zdravotnou sestričkou v Motole a ďalšie a ďalšie. To sa fakt nedá vymenovať… LUCIE – fitness holka, KRISTÝNA – mladučká s drsnou minulosťou. CINDER TER, VENDY, NIKOL, ILONA, proste fakt všetky!

MOgirl Audrey (foto: lubu.cz)

Aké fotosety považujete za najvydarenejšie?

Snažím sa už nejakú dobu zverejňovať len tie vydarené, takže nechcem žiadnu uraziť. Z najnovších sa mi páči MOgirl NIKO, aj keď je zdanlivo najjemnejší, páči sa mi však prevedenie a kvalita fotiek, ktoré vie Markéta Hlavatá. MOgirl KRISTÝNA zase odviedla úžasnú prácu s Petrou Šupkovou alias Pixie Art, takže je toho fakt veľa za poslednú dobu. A aj fotenie s Petrom Jedinákom bolo super, to ale nebol klasický fotoset. Skrátka je teraz dobrá vlna fotiek, myslím.

MOgirls v spoločnosti fotografa Petra Jedináka

Súčasťou Momagu je eshop. Aké produkty ponúka?

Tlačenú podobu časopisu a dopredaj bielizne. Inak chystám novú letnú kolekciu vychytaných tričiek a doplnkov a mali by pribudnúť aj promo materiály jednotlivých MOgirls pre fanúšikov. Zdarma k objednávkam pridávam nálož samolepiek.

MOgirl Audrey (foto: lubu.cz)

Kde sa dá zakúpiť magazín v tlačenej forme osobne?

V klube Hell (pozor, práve sa presťahovali, nová adresa znie Přístavní 7, Holešovice) a po novom aj v predajni Donwood v Nusliach (Svatoslavova 20). Kto nie je z Prahy, musí objednávať cez e-shop. Poštovné je nastavené na najnižšie možné, viac informácií je k dispozícii na týchto stránkach.

MOgirls vo svojej koži – kampaň (Foto: František Birnbaum)

Ďakujem za rozhovor.

Fotografie: z archívu redakcie MOmag, lubu.cz, Wonka King, František Birnbaum a ďalších.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: