Urobili sme rozhovor s jednou z predavačiek z sex shopu – zaujala nás natoľko, že nám bude z času na čas prispievať. Prečítajte si rozhovor s našou novou redaktorkou (predavačkou v sexshope).

Rozprávali sme sa s krásnou predavačkou z slovenského sexshopu

Ako ste získali túto prácu?

Vlastne úplnou náhodou. V tom čase som pracovala v čajovni a jedného popoludnia mi zavolal môj partner, že istý sexshop hľadá predavačku. Na druhý deň som prišiel so svojím životopisom a získal som prácu. Jediné, čo som musel urobiť, bolo neostýchať sa a prejaviť ochotu učiť sa nové veci a nový prístup.

Vyrazili ste do sexshopu pred alebo po tom, ako ste dostali prácu?

Ano. Už som bol v niekoľkých rôznych obchodoch so sexuálnymi hračkami. Prvýkrát som sa, samozrejme, veľmi ostýchal, ale pri ďalších návštevách som bol zvedavý. Dokonca som už raz bola na erotickom veľtrhu v Bratislave. Vtedy som sa ocitol ako v Jiřího vízii. V súčasnosti som asi najhorší typ zákazníka. Pýtam sa účelovo a predavačky ma zvyknú znervózňovať.

Aké hračky odporúčate, keď je niekto v sexshope prvýkrát?

Keď je niekto prvýkrát v sexshope, spýtam sa ho, čo očakáva od hračky. Malo by to byť pre obe? Pre partnera, alebo len pre neho? Klasický vibrátor alebo stimulátor?

Spoločnosť, ktorá ma vychovala, mi vtĺkla do hlavy (a som za to rád), že musím predávať potešenie a nie parametre. Zákazníka nezaujíma materiál ani rýchlosť otáčania, ale to, aká je hračka príjemná a čo s ňou môžete robiť.

Ale aby som odpovedal na otázku. V drvivej väčšine prípadov vyhráva klasický vibrátor strednej až vysokej kvality. Je to totiž hračka pre oboch, ktorá sa dá použiť aj ako dráždidlo pre partnera. Môžu ho použiť počas predohry na masáž celého tela. A v prípade vodovzdornej aj ako pomocník do kúpeľa pre extra hustú penu. To posledné je samozrejme vtip, ale upokojenie a uvoľnenie návštevníka je vždy plus.

Chcú zákazníci pre seba to najlepšie, alebo radšej šetria na sebe?

Nanešťastie pre zákazníka je cena vždy rozhodujúcim faktorom. A prvá vec, po ktorej vždy siahnu, je najlacnejší a najmenej kvalitný gumový výrobok. Potom je vždy na predajcovi, aby zákazníkovi vysvetlil výhody a nevýhody a zdôvodnil cenu výrobku.

Máte nejaké zaujímavé skúsenosti zo sexshopu?

No aha, v každej práci, kde dochádza ku kontaktu so zákazníkmi, vznikajú smiešne príbehy a obchod so sexuálnymi hračkami nie je výnimkou.
Priložím svoj úplne prvý a môj obľúbený:

Na pokrčenom kúsku papiera bol veľmi ťažko rozpoznateľný obrázok predmetu, ktorý pán hľadal. Po niekoľkých minútach ťažkého dohadovania, do ktorého zasiahol môj (vtedy ešte) nadriadený (a ešte viac to zamotal), som zistila, že ide o umelú vagínu. Nakoniec som sa so zákazníkom prestal hádať a odovzdal som to svojmu vtedajšiemu nadriadenému. Venoval som sa prijímaniu nového tovaru a počúval som, ako sa správne predáva.
“Viete, skúšal som doma penu, ale nebolo to ono a našiel som to na internete. Máte presne to?”
“Ach… viete, pane, pena nie je ideálny materiál. Navyše musíte používať mastiace hydratačné gély…”
“Ale ja nepotrebujem žiadne gély. Ide mi o to, že pena nefungovala a potreboval by som niečo – viete čo.”
“Jasné, jasné, ale nemáme konkrétny model, ktorý ste našli v obchode. Môžem vám však ponúknuť aj iné typy, napríklad tento… tento… tento je veľmi obľúbený… tento je dokonca na batérie…”
“Nechcem nič s batériami. Už som to robil s penou a nefungovalo to, potrebujem, aby to bolo mäkké a poddajné.”
“No, a čo tak tento flip-flop? Je vyrobená z imitácie ľudskej kože a nazýva sa CyberSkin. Veľmi mäkké, ako skutočné.”
“Nieeee! Páči sa mi to! Odrežem tieto dva konce a bude to perfektné!”
“P-P-P-P-Pan, ale ak ho odrežeš, úplne ho zničíš. Navyše vám nebudeme môcť poskytnúť plný zákaznícky servis. Vieš…”
“Nechcem žiadnu službu. Ak ju rozrežem tu a tu – vidíte – bude úplne dokonalá. Prečo služba?”

“Keďže ide o imitáciu kože, je nevyhnutné použiť dezinfekčný prostriedok bez alkoholu a mazivo na báze vody, inak sa materiál poškodí. Môžem vám ponúknuť…”
“Nič mi neponúkajte, nič nepotrebujem. Načo by mi to bolo? Vieš, pena nefungovala, ale toto je perfektné.””Ale lubrikant je nevyhnutný! Pokožka na penise je mimoriadne citlivá a mohla by nielen poškodiť vašu novú hračku, ale aj roztrhnúť kožičku alebo spôsobiť vážnejšie poranenia…”
“Čo prosím? Čo si myslíš, že s tým budem robiť? Nie som úchyl! Prečo by som to… to… No? Madam. Mám ho ako izolačný spínač. Pripnem to tu, budem mať takto izolované vodiče a takto sa to bude prepínať. Madam! Som údržbár, nie úchyl!”

Vlastníte veľa sexuálnych hračiek?

Nie celkom, určite nie všetko, čo by som chcel vlastniť. Ale svoju zbierku považujem za slušnú a hlavne pestrú. Práca v sexshope ma určite ovplyvnila a neuspokojím sa len tak s niečím. Ale nekupujem si vlastné hračky, všetky dostávam od svojho partnera, ktorý ma rád rozmaznáva.

Ďakujem za rozhovor Agrr a dúfam, že sa vám časopis bude páčiť.