Vibrátor (robertko) je erotická pomôcka, ktorá (ako názov napovedá) vibruje. Vibrácie má na svedomí zabudovaný motorček s excentrickým závažíčkom, ktoré pri rýchlom otáčaní vytvára potrebné vibrácie.

Pýtate sa, prečo má erotická hračka vôbec vibrovať? Vibrácie na genitáliách, či iných erotogénnych miestach na tele sú veľmi príjemné – nemusíte sa ich teda báť. Vibrátory majú väčšinou tvar mužského penisu (či už realistického, alebo idealizovaného). A to dokonca aj s predkožkou a semenníkmi. Naopak variant bez vibrácií sa označuje termínom dildo.

Vibrátory či robertkovia pre ženy

Môžu teda vyzerať ako realistické penisy alebo futuristické pomôcky, ktoré nie je k čomu prirovnať. Základom však býva podlhovastý tvar, ktorý sa dá zaviesť do vagíny či análu.

Špeciálnymi typmi vibrátorov sú však vibračné hlavice, či vibrátory na klitoris – tie sa nikam nezavádzajú – len sa prikladajú napríklad na vagínu či klitoris.

Druhy vibrátorov podľa použitia/funkcií:

Podľa tvaru/veľkosti:

Podľa ceny:

Podľa pohlavia:

Vibrátory môžu vyzerať aj úplne netradične. A presne na to sú špecialisti v nemeckej firme Fun Factory. Ich futuristické vibrátory zo 100% lekárskeho silikónu sú obľúbené po celom svete.

Takže niet divu, že FF prináša pravidelne nové a nové pomôcky. Ďalšími špičkami medzi výrobcami robertkov sú švédske LELO a kanadské We-Vibe. Vibračné hračky sa vyrábajú z mnohých materiálov: gél, latex, silikón, kov, či sklo.

Druhy najpoužívanejších materiálov:

  • ABS plast – bezpečný, ale veľmi pevný, takže neumožňuje ohybnosť,
  • drevo – s výraznou textúrou, ale z hygienických dôvodov potrebuje silnú glazúru na povrchu,
  • keramika – perfektná, čo sa týka pevnosti, veľmi klzká a skvelá na čistenie,
  • kov (spravidla oceľ) – veľmi luxusný u erotických hračiek, nevyžaduje väčšiu starostlivosť,
  • jelly (gél) – patrí medzi najmenej vhodné materiály na výrobu vibrátorov,
  • latex – veľmi pružný a poddajný materiál, no môže spôsobovať alergické reakcie,
  • silikón – moderný, veľmi bezpečný hypoalergénny materiál, ľahko sa udržuje a využíva sa tiež v lekárstve,
  • sklo – použitie skla je veľmi hygienické z dôvodu ľahkej údržby a tiež jeho pevnosti (v prípade borosilikátového variantu),
  • TPR, TPE – loveclone, superskin, umelá koža – verne imituje ľudskú kožu a dobre preberá teplo.

Spolupracujeme: