Pre našu úplne prvú recenziu sme vybrali dildo vyrobené presne podľa vzoru, pornohviezdy sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, Johna Holmesa. Za ten čas, čo používame sexuálne hračky, nám rukami prešlo množstvo dild rôznych tvarov, veľkostí a materiálov.

V priebehu rokov sa naším obľúbeným materiálom pre tento typ hračiek stal silikón alebo jemu podobné materiály. To bol jeden z dôvodov, prečo sme siahli práve po tomto kúsku. Ďalším a hlavným dôvodom boli rozmery.

Naše predchádzajúce vibrátory mali dĺžku približne dvadsať centimetrov a priemer maximálne štyri centimetre. John Holmes však výrazne prevyšoval náš štandard, čo nás začalo pokúšať k experimentovaniu.

Rozmery

 • Dĺžka s prísavkou: 32 cm
 • Dĺžka bez prísavky: 30 cm
 • Priemer hornej časti (žaluď): 5,9 cm
 • Priemer strednej časti: 6,5 cm
 • Priemer spodnej časti (semenníky): 9 cm (šírka) – 11,1 cm (dĺžka)
 • Hmotnosť: 1 128 g

Balenie

Hračka je zabalená v čiernej kartónovej krabici, na ktorej je obrázok samotnej hračky a niekoľko základných informácií. Vnútri nájdete fotografiu Johna Holmesa, jeho veľmi stručný životopis a pokyny na údržbu povrchu dilda. Pre niektorých bude určite mínusom, že je všetko len v angličtine. V krabici je samozrejme aj samotné dildo, stále zabalené v látkovom vrecku.

Prvý dojem

Po vybalení hračky mi napadla klasická Nerudova otázka. Či už hovoríme o veľkosti alebo hmotnosti, je to jednoducho poriadny kus. Ak na chvíľu vynecháme rozmery a prejdeme k vzhľadu a spracovaniu, naše dojmy by sa dali zhrnúť do dvoch slov. Sme ohromení. Na pohľad pôsobí realisticky, a to tak farbou, ako aj spracovaním detailov. Každá žilka je krásne viditeľná a štruktúra „kože“ je tiež veľmi dobrá.

Materiál

Antibakteriálny materiál Sil-A-gel, z ktorého je dildo vyrobené, je pekný na pohľad a veľmi príjemný na dotyk. Pružnosť a tvrdosť materiálu považujeme za dobre vyvážené. Čo nie je až také príjemné, ale predsa len typické pre tento materiál, je aromatickosť materiálu.

Čistením sa nám ho nepodarilo odstrániť, ale našťastie sa zdá, že časom stráca na intenzite. Ak to niekomu spočiatku vadí, môžeme odporučiť, aby si pred použitím nasadil na vibrátor kondóm. Ale to je asi jediná nevýhoda tejto hračky.

V akcii

Ako každý iný vibrátor, aj tento je zábavný na použitie vo dvojici (alebo vo viacerých ľuďoch) aj na sólo hru.

Na:

Stál som pred otázkou, či sa vôbec zmestí. Pri prvých pokusoch o penetráciu bolo potrebné použiť lubrikant a asistenciu partnera. Jedinou pohodlnou polohou bolo klasické ležanie na chrbte s pokrčenými nohami.

Chvíľu trvalo, kým sa našiel vhodný uhol na vloženie. Po krátkej rozcvičke som sa však bez problémov dostával a menil pozície. Prvé pocity boli zvláštne. Pri prvom vložení som pocítil mierne pálenie a tlak. Po chvíli pálenie ustúpilo, pocit tlaku zostal, ale stal sa veľmi príjemným. Pocit naplnenia je od začiatku výnimočný.

Pre mňa to zatiaľ nie je na žiadne divoké hry, dostal som sa asi na tri štvrtiny použiteľnej dĺžky, ale určite časom veľkosť upravím. Veľmi ma baví skúšať, ako ďaleko to pôjde ďalej, a prežívať ten úsek kúsok po kúsku. Som rád, že som neodolal a dostal som dildo, určite to stojí za to vyskúšať.

Obrovským plusom je pre nás prísavka. Bez problémov udrží aj takúto mačku v akejkoľvek polohe. Prísavku sme testovali na obkladačkách v kúpeľni a vo vani. Ak bol vibrátor prisatý k stene, opäť chvíľu trvalo, kým sa našiel správny uhol na zavedenie.

Ona:

Najväčším problémom je dostať vibrátor dovnútra. Keď je tam, preväzovanie ide bezchybne. Pri montáži vibrátora kolmo na stenu nebol žiadny problém. Prísavka držala tak, ako mala. Iba keď som ho namontoval pod uhlom, vibrátor občas skĺzol po stene. Ale nikdy sa to nestalo.

Samotná manipulácia s robertkom vo vani bola horšia. a to najmä kvôli veľkej veľkosti. Najviac mi pomohlo pritlačiť vibrátor na dno vane alebo na jej šikmú stenu a upevniť ho.

Keď sme skončili s hraním, očistili sme vibrátor a nechali ho pripevnený na stene v horizontálnej polohe. Zostala na mieste ďalších 24 hodín, kým sme ju odstránili. Ak by vám prísavka niekedy prekážala, môžete ju odstrániť.

Záver

Čo napísať na záver? Snáď len to, že túto hračku môžeme s čistým svedomím odporúčať. Veľmi sa nám páčil po všetkých stránkach. Materiál je príjemný a ľahko udržiavateľný, prísavka plní svoju úlohu dokonale, len si musíte zvyknúť na to, že nie je spodná. Určite nebude zaháľať v našej zásuvke a bude často v akcii.

Klady

 •  

  Realistickosť

 •  

  Rozmery

 •  

  Veľmi príjemný materiál

 •  

  Silná prísavka

Zápory

 •  

  Vôňa materiálu (našťastie časom vyprchá)

Aktuálnu cenu a možnosť objednávky nájdete tu:

DO OBCHODU