Pre milovníkov tvrdšieho sexu a bezmoci tu máme dnes recenziu – dvojicu erotických pút. Pre lepšiu prehľadnosť a možnosť porovnávať výhody sú obe putá v jednej recenzii

Erotické putá (kovové aj kožené) v detailnej recenzii

Pokiaľ máte radi trochu bezmoci, tak sa u vás v skrini či nočnom stolíku iste nájde pár pút. Pravdepodobne ste sa časom dostali k tým, ktoré vám úplne vyhovujú. Pokiaľ máte nejaké vyskúšané a ste s nimi spokojní, tak sa s nimi pochváľte v komentároch. Ak však chcete preniknúť do tajov pútania, ale neviete, ktoré putá si kúpiť, tak pokračujte ďalej. Do recenzie som vybral dvojicu pút – jedny kovové „policajné“ a druhé kožené.

Musím však podotknúť, že kovové putá podstúpili určitú zmenu oproti tým, ktoré dostanete priamo zo sexshopu. Pôvodne boli vybavené poistkou, ktorá umožňovala ich odomknutie bez kľúčov. Lenže pre naše radovánky s partnerkou bola táto „výpomoc“ rušivým elementom (nebolo ťažké sa v prípade spútania sám uvoľniť z pút a tým celá hra na dominanciu a submisivitu padla). Preto som tieto kovové poistky odbrúsil, takže jediným spôsobom, ako sa dostať z pút, boli kľúčiky – ktoré samozrejme mal len ten, kto bol „hore“.

Späť ale k samotnej recenzii. Každý má rád spútanie inak – tesnejšie zomknutie, z ktorého sa len tak nedostanete, alebo zamatové objatie, ktoré si v prípade „núdze“ môžete sami poupraviť.

Kovové putá s plyšom – základ, ktorý neomrzí

Prvé putá sa dajú kúpiť v cenovej relácii 12 eur a na prvý pohľad vyzerajú ako typické policajné želiezka – až na „plyšový“ obal. Ten síce pôsobí tak, že putá pri zamknutí nebudú drásať kožu, ale nie je to tak.

Odnímateľný plyš je natoľko slabý, že pri spútaní ani nespoznáte, že tam nejaký je – keď sa budete pri trápení od partnera mykať, tak si môžete ľahko urobiť menšie odreniny na zápästí. Čo je výhoda pre tých, čo majú radi trochu bolesti, ale zase nevýhoda pre tých, ktorí majú putá len ako hračku na ozvláštnenie sexu (predohra v podobe zviazania partnera a nasledujúci striptíz, či provokovanie a kochanie sa nemožnosťou partnera opätovať vaše dotyky).

Kovové putá sa dajú podľa rozmerov ruky upraviť (má to samozrejme svoje hranice) – naozaj vychudnutá slečna by si zápästie aj vyvliekla a naopak kulturista s poriadnymi „labami“ by putá možno ani nezavrel. U pevnejších mužov by sa tiež mohlo stať, že by roztrhli kovovú retiazku spájaciu želiezka – kovové krúžky, ktorými je retiazka tvorená, nie sú spojené zvarom – pozri fotky). Plus by som mal námietku aj k dĺžke retiazky. Pri pripútaní priateľky k peľasti sú želiezka pomerne „nakrátko“ – len 3 dieliky jú naozaj málo.

Putá sa odomykajú vďaka dvojici jednoduchých kľúčov, ktoré sú samozrejme v balení. Ako som písal vyššie, tak od výroby majú putá aj bezpečnostné poistky (v prípade straty kľúčov). Dajú sa ale v prípade túžby po úplnej nadvláde nad partnerom odstrániť pomocou drsného pilníka, či pílky na železo. Musíte si ale potom dávať pozor a mať vždy „dohľad“, na ktorý sa môžete maximálne spoľahnúť.

Klady

  • Bezpečnostná poistka (výhoda ako pre koho)

  • Odnímateľný plyšový návlek

Zápory

  • Málo odolná retiazka spájajúca želiezka

  • Ostré hrany retiazok môžu odrieť ruky

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Putá z ocele – fotogaléria

Kožené putá pre skúsenejších milovníkov tvrdšieho sexu

Fešácke putá z čiernej kože, ktorá je lemovaná červenou látkou, ktorá dodáva erotickým pomôckam punc „nebezpečnosti“. Zapínanie je vyriešené pomocou klasickej kovovej spony, ktorú poznáte všetci iste z kožených opaskov k nohaviciam. Putá majú 4 otvory, takže podľa potreby si jednoducho upravíte ich veľkosť.

Ich aplikácia je síce trochu náročnejšia než u kovových pút (tam stačí len jedno stlačenie a ste bezmocní). Pokiaľ teda chcete niekoho prekvapiť a čakáte prípadný odpor, tak si vyberte skôr kovové putá (tým vás nenabádam k nejakým neočakávaným prepadom okoloidúcich. 🙂 U kožených pút sa možno trochu zapotíte pri zapínaní, ale odmenou vám budú zápästia bez akejkoľvek poškvrny či odreniny.

Určite ich odporúčam začiatočníkom, ktorých by prípadné „oceľové zovretie“ kovových pút mohol odradiť od zaujímavých radovánok plných ľahkého trápenia, neposlušnosti a bezmocnosti. A to by bola škoda – prečo zbytočne riskovať, že kvôli jednej odrenine zanevrú na celú škálu erotických hier, ktoré by ich sexuálny život mohli posunúť do úplne nových výšin?

Musím pochváliť kvalitné spracovanie – všetky švy dobre držia (a to putá používame pomerne často – priateľka je celkom dominantná). Oproti kovovým putám majú tieto omnoho lepšiu spájaciu retiazku – bolo použitých viac článkov a vyzerajú celkom odolne.

 

Klady

  • Kvalitné spracovanie a materiály

  • Odolná retiazka spájajúca želiezka

Zápory

  • Pre malé ruky nevhodné

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Putá z kože – fotogaléria

die

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: