Po dlhom zvažovaní, či sa chcem učiť s niečím, čo nepoznám a čoho sa bojím, alebo si chcem chrániť zdravie, byť šetrnejší k životnému prostrediu a ešte ušetriť peniaze, som sa rozhodol, že do toho pôjdem.

Veľmi ma lákalo, že môžem používať pohárik, ktorý mám vždy po ruke, a nemusím sa starať o kupovanie a vyhadzovanie iných hygienických výrobkov, a najväčším pozitívom je, že je ekologický a neznečisťuje toľko životné prostredie. Veľa som sa obával, ako šálku nasadiť a vybrať, a v neposlednom rade aj údržby.

Prvý pohár

Moje pocity sa však zmenili. Keď som ho prvýkrát použila, bála som sa ohnúť pohár, ale bolo to celkom jednoduché. Kvôli jednoduchšiemu vkladaniu som si spočiatku vybral polohu v drepe. Prvé uvedenie bolo jednoduchšie, ako som si myslel. Po precvičení skontrolujem, či sa pohár správne otvoril, a v prípade potreby ho prstami posuniem do správnej polohy.

Vyberanie pohára je pre mňa trošku ťažšie a spočiatku aj trochu bolestivé. Obávala som sa, že obsah vylejem alebo pohár upustím. Som veľmi rada, že pohár má na dne zátku na ľahšie vyberanie, ale musím povedať, že ju vôbec necítim a neprekáža mi.

Oplachovanie/utieranie

Ak vymieňam pohár na záchode s umývadlom, vypláchnem ho. Ak nie je k dispozícii umývadlo, utriem pohár toaletným papierom a umyjem ho neskôr.

Zistite, koľko stojí menštruačný kalíšok LadyCup
ZISTIŤ CENU

Ja po každej menštruácii pohár umyjem, pretože to považujem za najlepší spôsob, ako ho udržať v hygienickom stave. Dosť som sa obávala, ako zvládnem poznanie menštruačnej krvi v tejto podobe. Krv nijako nevonia ani nezapácha.

Nepúšťa

Obávala som sa, či pohár nepreteká, preto som najprv vždy nosila intimku. Veľmi sa mi páči pocit, že som vlastne stále „čistý“. To je pre mňa najdôležitejšie.

V športe je to bezcenné. Pretože som si absolútne istý, že môžem ísť bez obáv robiť akýkoľvek šport a nemusím počas športovej aktivity nič sledovať.

Deň a noc

Hrnček používam aj cez noc. Používam ho počas celej menštruácie a podľa potreby ho vymieňam a oplachujem.
Je dobré myslieť aj na výber farby, pretože silikón sa samozrejme trochu zašpiní, preto som zvolila farbu, cez ktorú je však vidieť, ako je pohár plný.

Jedinečný pohár?

Pôvodne som si myslel, že ide o ekologickú propagáciu, ale opak je pravdou. Už nepoužívam nič iné ako pohár. Nechápem, ako som bez neho mohla existovať, a určite ho odporúčam všetkým. Veľmi rýchlo som sa ho naučil používať. Aj jeho údržba je jednoduchá. Chce to len cvik a trochu času. O menštruácii naozaj neviem. Je pohodlný, čistý a skvelý.

Klady

Zápory

Ľahká údržba Je potrebné naučiť sa čistenie
Jednoduché zavedenie Potreba rovnováhy
Pohodlné nosenie
Nízka ekologická stopa
Hmatateľné peňažné úspory
Zdravšie ako intímne
Aktuálnu cenu a možnosť objednávky nájdete tu:
Šipka
DO OBCHODU
Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: