Posledné loptičky (Ben Wa Silver Balls), ktoré som vyskúšal, boli zatiaľ najmenšie. Pre zaujímavosť som sa tentoraz rozhodol siahnuť po druhej strane spektra, po tých zatiaľ najväčších.

Tie sú tiež duté a vo vnútri každej guľôčky je menšia guľôčka, ktorá pri pohybe spôsobuje vibrácie. Takže sa bolo na čo tešiť.

Parametre

  • Celková dĺžka: 22 cm
  • Priemer gule: 5 cm
  • Hmotnosť: 167 g

Balenie

Guľôčky sú zabalené v kartónovej krabici, z ktorej vzhľadu je okamžite zrejmé, čo ukrýva. Nájdete tu aj parametre obsahu. Keď otvoríte škatuľu, vytiahnete tvarovaný plastový kufrík, v ktorom sú uložené vonkajšie loptičky.

Na skladovanie doma nie je tento spôsob balenia zlý. Ak však radi nosíte loptičky v kabelke, aby ste ich mali vždy po ruke, možno sa budete musieť poobzerať po nejakom vhodnejšom balení.

Prvý dojem

Vedel som, že už samotný názov dosť prezrádza, že guľôčky budú naozaj veľké. Ale keď som ich prvýkrát držal v ruke, uvažoval som, či som ich nepodcenil a či ich vôbec budem môcť vyskúšať.

Materiál a konštrukcia

Loptičky sú vyrobené z kombinácie plastu ABS a silikónu. Ako sme už písali v niektorých našich recenziách, tieto materiály a ich kombinácie sa nám zatiaľ osvedčili ako najúčinnejšie. Čistenie a údržba sú veľmi jednoduché, a to aj vďaka vodotesnosti prístroja.

Trvanlivosť silikónu sa zatiaľ ukázala ako veľmi dobrá pre všetky naše hračky. Dokonca ani pri kúskoch, ktoré často používame a ktoré sú s nami už roky, nedochádza k ich výraznejšiemu opotrebovaniu. Na rozdiel od rôznych gélových, ktoré sa po čase začali odlupovať.

Telá loptičiek sú vyrobené z ABS plastu, ktorý je pomerne tvrdý, vďaka čomu sa vibrácie (od nárazu vnútorných loptičiek) pri rýchlejších pohyboch naozaj lepšie prenášajú. Silikónová šnúrka je príjemná na dotyk a pri nosení nijako neprekáža. Dokonca som ani necítil jeho prítomnosť.

V akcii

Vloženie bolo trošku náročnejšie kvôli veľkosti a pravidelnému okrúhlemu tvaru. Aplikáciu však nesprevádzali žiadne bolestivé pocity. Nakoniec sa mi podarilo zaviesť loptičky a po malom porovnaní vo vnútri nebol najmenší problém pri chôdzi, drepovaní ani sedení.

Pri ľahkej chôdzi som osobne nepociťoval vibrácie od narážajúcich vnútorných guličiek. To sa však zmenilo počas klasickejšej a svižnejšej chôdze, vibrácie už bolo cítiť. Je to príjemné, ale asi nepatrím k tým citlivejším, pretože samotné vibrácie vo mne nevyvolávajú žiadne príjemné pocity.

Zistite, koľko stoja guľôčky Pinky Giants Venus
ZISTIŤ CENU

Musím vyvrátiť tvrdenie, že loptičky nie sú počuteľné pri bežnom nosení alebo dokonca pri cvičení. Osoba vedľa vás, hoci nie vnímavo, môže vnímať dunenie, ktoré sa nesie z vášho smeru, keď sa pohybujete rýchlejšie.

Pouze pre skúsených

V popise distribútora nájdete, že Venušine guličky XXL Pinky Giants nie sú vhodné pre začínajúce ženy, najmä pre tie, ktoré ešte nerodili. Nie som začiatočník, ale nerodila som, ani nie som majsterka v pästiarstve a guľky som do seba dostala bez väčších problémov. Áno, spočiatku bola aplikácia náročnejšia, musel som si vyhľadať, ako na to. Po prvom vložení a nájdení úchytu išlo všetko dobre.

Stále som na ne zabúdal

Veľkosť má skôr vplyv na niečo iné. Počas bežného nosenia som nemal problém, napriek ich hmotnosti nemali guľôčky tendenciu vychádzať von, to sa stalo len pri používaní toalety. Práve naopak, skôr som si korálky nevšimla a nebyť občasného nárazu vnútorných korálok do obalu, zabudla by som, že ich mám.

Povedal by som, že ide skôr o nežiaduci jav pri Venušiných guľôčkach, pretože práve mierna potreba guľôčok “vyskočiť” núti okolité svaly pracovať a držať guľôčky na mieste. Na trhu je veľké množstvo typov tejto pomôcky v rôznych hmotnostných kategóriách.

V rôznych článkoch sa odporúča začať s ľahšími loptičkami a postupne zvyšovať hmotnosť (obtiažnosť). Preto by som povedal, že tieto gule XXL sú vhodnejšie ako jedna z vyšších úrovní pre ženy, ktoré majú rady fisting alebo ženy po pôrode.

Záver

Guľôčky sa mi zdali príjemné. Materiál a dizajn loptičiek mi veľmi vyhovujú. Vzhľadom na ich veľkosť ich však mám tendenciu ukladať do zásuvky a vyťahovať ich hneď po návrate z pôrodnice. Ak nájdem rovnaké loptičky, len v menšej a ľahšej verzii, určite si ich bez váhania zaobstarám na cvičenie panvového dna.

Klady

Zápory

Veľmi príjemný materiál Počuteľnosť pre bezprostredné okolie
Dobrý prenos vibrácií z nárazových vnútorných guličiek Absencia nenápadného, ľahko prenosného obalu
Vhodné pre ženy, ktoré si uvedomujú svoju veľkosť
Aktuálnu cenu a možnosť objednávky nájdete tu:
Šipka
DO OBCHODU
Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: