Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou análnych radovánok sú samozrejme lubrikačné gély a oleje. Bez nich sa pripravujeme o značný pôžitok, navyše by sme sa vystavili mnohým rizikám, ktorým sa oplatí predísť. 

Ako preventista v oblasti sexuálne prenosných chorôb často počúvam od svojich klientov, že nepoužívajú pri análnom sexe lubrikant… Celkom chápem, že sex „na sline“ môže byť veľmi naturálny zážitok, ale poranenie sliznice už nebýva zďaleka také vzrušujúce…

Bez lubrikácie to nepôjde

Konečníku totiž chýba prirodzená lubrikácia, preto je veľmi dôležité ju zaistiť externe. Má tenké sliznice, veľmi náchylné k mikro poraneniam (v dôsledku zvýšeného trenia). Tieto ranky sú mimochodom vstupnou bránou pre rôzne baktérie a vírusy, spôsobujúce následné infekcie, teda pohlavne prenosné choroby.

Oproti tomu je vaginálna sliznica viacvrstvová, čiže omnoho odolnejšia voči poraneniu. Navyše sa prirodzene sama lubrikuje, vďaka tomu nie je nutné premazávať toľko ako pri anále. Avšak odporúčam na dostatočnú lubrikáciu myslieť vo všetkých prípadoch.

Silikónový gél, ktorý nevyschne

Tentokrát som mal možnosť vyskúšať silikónový „olej“ Exxtreme glide značky HOT. Ide primárne o zmes silikónov hodvábnej textúry, obohatená navyše o prírodné rastlinné oleje a extrakty pre starostlivosť o pokožku a sliznice. Musím povedať, že som s týmto lubrikantom veľmi spokojný.

Už malé množstvo zaistí dostatočnú klzkosť na veľmi dlhú dobu (utvorí tenký film), tým sa stáva oproti vodným gélom omnoho ekonomickejším a komfortnejším. Vyššia cena oleja je teda len zdanlivá. Vydrží vám ešte dlho potom, kedy by ste už normálne museli bežať pre nový vodný gél. Navyše je veľmi príjemný, skoro nevysychá a hlavne nelepí.

Znecitlivuje – ideálny pre anál?

Až po použití som zistil, že olej obsahuje ingrediencie spôsobujúce znecitlivenie, nazývanú A+. Pravdou je, že testovanie prebehlo až podivne hladko. Podrobnejšou analýzou som rozkľúčoval, že tieto vlastnosti výrobku prepožičiavajú pridaný olej z pupalky (mierni bolesť, regeneruje) a extrakt z ľubovníka (uvoľnuje svalstvo).

To ma vedie k zamysleniu sa nad pre a proti, ktoré je dobré vedieť. Lokálnou anestéziou (znecitlivením), aj tým, že uvoľňuje svalstvo, sa Exxtreme glide stáva primáne vhodným pre análny sex, predovšetkým svojimi výbornými kĺzacími schopnosťami

Samozrejme vaginálny sex by olej práve svojou tajnou ingredienciou mohol ochudobniť o žiadané vzrušivé vnemy. Na to treba brať zreteľ aj pri použití glidu ako masážneho prostriedku na partie, u ktorých chcete, aby zostali citlivé.

Naopak niektorí veľmi vzrušiví páni znecitlivenie zase veľmi ocenia vďaka oddialeniu inak príliš skorého orgazmu. Čo je však nutné zdôrazniť, je nevhodnosť použitia oleja na väčšinu erotických hračiek, práve vďaka silikónovej báze (hrozí narušenie povrchu hračky).

Každopádne, pre využitie sa medze nekladú, stačí mať na pamäti vlastnosti výrobku a tým predísť nežiaducim prekvapeniam.

 

Klady

  • Výborné lubrikačné vlastnosti

  • Ekonomický – stačí malé množstvo

  • Dlhá výdrž bez nutnosti primazávať (nevysychá)

  • Obsah prírodných zložiek

  • Znecitlivujúce a uvoľňujúce vlastnosti

Zápory

  • Nepoužiteľný na erotické hračky

  • Znecitlivujúce zložky nerobia olej príliš univerzálnym

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: