Prvé guľôčky, ktoré sa mi dostali do rúk, boli “Je Joue Ami’“. Vonkajšia krabica má tmavozelenú farbu, ktorá vo mne vyvolala dojem pohodlia a pokoja.

Po otvorení na mňa vykuklo jedno závažie na čiernom pozadí spolu s dvomi venušinými guľôčkami. Všetky tri drobnosti sú fialové, čo je moja veľmi obľúbená farba, takže pre mňa ešte lepší prvý dojem.

Súčasťou balenia je aj jedna miniatúrna knižka, ktorá obsahuje informácie a odporúčania, ako hračku používať. Bohužiaľ, márne som ju hľadal preloženú do angličtiny. Ak viete po anglicky, môžete si prečítať popis balíka a jeho použitie.

Dokonca v štyroch ďalších jazykoch (čínske písmo ma dosť pobavilo). K celému baleniu je priložený leták, v ktorom sú uvedené ďalšie výrobky tejto značky.

Nie je mramor ako mramor…

Každá guľôčka má svoje vlastné označenie – Ami1, Ami2 a Ami3. Sú zoradené od najľahšej po najťažšiu.

  • Najľahšia Ami1 je len jedna guľa (samostatná hmotnosť) a váži 54,4 g.
  • Stredná hmotnosť je Ami2, ktorá je na prvý pohľad najväčšia a váži 72,6 g.
  • Ami3 je 99,2 g a každý môže ľahko nájsť tieto parametre v príručke.

Ak sa zameriame na materiál, veľmi sa mi to páčilo. Sú veľmi príjemné na dotyk a ich povrch je prekvapivo jemný. Po prvom vybalení a ďalšom skúmaní a používaní som nezaregistroval žiadnu výraznú vôňu alebo zápach.

Venušine guľôčky majú doslova tvar malých presýpacích hodín a sú zakončené dostatočne dlhým povrázkom z rovnakého materiálu. Všetko je to vyrobené zo silikónu, takže mi to príde hygienicky úžasnejšie ako napríklad guľôčky na šnúrke.

Silikón medzi dvoma guľôčkami sa dá krútiť a ohýbať, ale nejako som nepochopil, na čo by to mohlo byť dobré.

Postačí si zahrať…

Pri mojom prvom pokuse mi pomáhal priateľ. S guľôčkami som predtým nemal žiadne skúsenosti, takže sme boli obaja zvedaví, ako a čo to so mnou urobí. Ak si dobre pamätám, prvý, ktorý sme vyskúšali, bol Ami1.

Zavedenie bolo jednoduché a ľahké, lopta sa zasunula. Ak by mal niekto problém so zavedením, myslím, že by malo stačiť opláchnuť loptičku alebo loptičky vodou, aby to išlo ako po masle. S gélom sme to neskúšali, ale niekto by to mohol potrebovať.

Jeden po druhom vo mne mizli

Chvíľu som sa s ním hral a chodil po byte, ale nejako ma to prestalo baviť, tak sme predstavili Ami2. Keď jednu guľôčku zasunul a druhú zasunul cez zúženie, bola to pre mňa vzrušujúcejšia zábava. Ale vytiahnutie bolo ešte lepšie:)

Chvíľu mu to aj prechádzalo, pretože sa mi to, samozrejme, páčilo. Prvýkrát som mal Ami2 nainštalovaný približne hodinu. Skúšal som s ním chodiť hneď po jeho zavedení. Zdalo sa mi, že cítim, ako sa závažia v guľôčkach chvejú.

Nič sa nestalo. A ani skákanie. Tak sme si povedali, že to chce dlhšie nosenie, a tak som sa do toho pustil. Po celý čas čistenia som guľôčky nezaregistroval.

Bol som trochu vzrušený…

Hoci po chvíli som v oblasti založenej korálky pocítil šteklenie alebo možno malé vzrušenie. Čo by som interpretoval tak, že do danej oblasti prúdi viac krvi. Inak ich pri nosení a poskakovaní nie je počuť a nijako sa nevysunuli.

Jediná vec, ktorá mi naozaj vadila, a pociťoval som to dosť, boli dlhé silikónové šnúrky. Sú pre mňa príliš tvrdé a tuhé a keďže časť z nich zostáva vonku, tlačili a to bolo nepríjemné. Po ich vybratí si môj priateľ v anglických pokynoch prečítal, že s nimi môžete cvičiť.

Zistite, koľko stoja loptičky Ben Wa Je Joue
ZISTIŤ CENU

Pre začiatočníkov stačí, ak počas nosenia zatiahnete svaly panvového dna, a tým by sa mali posilniť. Pre pokročilejších je tu ešte jedna zaujímavá variácia, a to, že keď je lopta vo vnútri a začne sa pomaly vyťahovať, je dobré na posilnenie zovrieť rovnaké svaly a snažiť sa ju udržať vo vnútri.

Môžu vás dokonca unaviť

Po tom, čo som ho niekoľkokrát vložil a vytiahol so stláčaním, som pociťoval miernu “únavu”. Alebo neviem, ako by som to opísal presnejšie:) Pri tomto štýle silového tréningu som mal pocit, že gule konečne niečo robia.

Aj tak je to vtipné, raz som čítal, že ako začiatočník by som mal trénovať postupne, aby som sa dostal k ťažším váham. A vďaka tomu som mohol prejsť hneď na ten najťažší. Myslím, že až po dlhšom nosení a tréningu by ste videli nejaké výsledky.

Chce to trpezlivosť a pravidelnosť

Som však hrozný, aby som sa prinútil nosiť ich pravidelne na chvíľu a mohol porovnať, či je to lepšie alebo rovnaké v sexe. Rozmýšľal som, že si ich vezmem do práce, kde som zvyčajne v pohybe.

Bolo by fajn mať aspoň malé vrecúško, do ktorého by som ich mohla vložiť a dať si ich do kabelky a vziať si ich kamkoľvek do kúpeľne.

Na tejto hračke je vlastne super to, že ju môžete mať aj v bežnom živote – nielen v posteli – a nikto si nič nevšimne. :)) Táto myšlienka ma nadchla viac ako pocit, že mám v sebe zavedenú hračku.

Klady

Zápory

Hodvábny povrch Žiadne pokyny v slovenskom jazyku
Jednoduché zavedenie Pevné šnúrky na ťahanie
Nie sú počuteľné Chýbajúca "cestovná taška"
Ľahko umývateľné
Hygienické v porovnaní so strunovými loptičkami
Aktuálnu cenu a možnosť objednávky nájdete tu:
Šipka
DO OBCHODU
Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: