Táto recenzia bola pre mňa dosť náročná, pretože som musela prekonať určitý stud/odpor. Nečakala som, že sa niekedy zbavím svojho odporu k klinickým hračkám. Nechcem ich znevažovať, ale nie sú mi blízke, takže dilatátor penisu (presnejšie močovej trubice) mi nepripadal ako erotická hračka, ale spíš ako zdravotnícka pomôcka. Ale aj tak som sa s tým vyrovnala a som celkom spokojná. Hranice treba posúvať, a to najmä v oblasti sexu.

Čo je to vlastne dilatátor?

Zvyčajne ide o pevnejšiu tyčinku (rôzneho priemeru), ktorá sa používa na rozšírenie močovej trubice (áno, takže si ju musíte zaviesť do seba). V erotických hrách sa s dilatátorom stretnete najčastejšie pri BDSM hrách (kde otrok dostane za trest dilatátor do penisu), alebo klinických/lekárskych hrách. Tie sú dosť blízke pôvodnému použitiu – predsa len sa hráte na vyšetrovateľov a „lekárov“, takže tam sa nejaký dilatátor, gynekologické zrkadlo, klystír alebo podobné pomôcky časom stratia.

Pri náročnejších hrách možno dilatátor kombinovať aj s vibráciami (z vibrátora alebo masážnej hlavice) alebo elektrostimuláciou (na to musí byť vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, aby ideálne viedol impulzy).

Samozrejme, netreba zabúdať, že dilatátor nie je vhodný len na „trápenie“ penisu, ale svoje využitie nájde aj u svojho ženského náprotivku. Ale teraz k samotnej recenzii.

Veľkosti bohužiaľ nie sú vhodné pre začiatočníkov

V balíčku s hračkami som na recenziu dostala sadu 3 kusov silikónových dilatátorov v jednoduchom plastovom obale (ktorý má slúžiť aj ako ich provizórny úkryt). Hneď na začiatku sa mi páčilo, že materiál je mäkký, mierne pružný, takže sa dalo očakávať, že vkladanie bude jednoduchšie.

Mal som pravdu, ale nepríjemne ma prekvapili priemery – 6, 8 a 10 mm. Myslím si, že pre začiatočníka by bolo potrebných asi 3-4 mm, aby si uvedomil, na čo takéto zariadenie vlastne slúži a nenechal sa odradiť (ako ja) hneď na začiatku. Ale keď dostanem hračku, nemôžem sa príliš báť, tak som sa do toho pustil.

Ako ju dostať dovnútra (a neskôr si ju užiť)

V internetových diskusiách som sa dočítala, že ideálne je prevariť dilatátor vo vriacej vode, aby sa zbavil všetkých baktérií a nečistôt, pretože citlivá močová trubica je veľmi náchylná na choroby. Prišla voda a ja som položil „uvarený“ kus vedľa seba na čistý tanier. K tomuto chutnému „menu“ som pripravil aj lubrikačný gél, bez ktorého by to určite nešlo.

Už som písal, že aj ten najmenší priemer je veľmi hrubý, takže to tu aj tak zopakujem – budete mať pocit, že sa do vás nezmestí bez ohľadu na to, ako veľmi ho budete lubrikovať. Tu to chce veľa trpezlivosti a nadšenia pre vec, pretože musíte pomaly krúžiť tupým hrotom dilatátora pri ústí trubice na žaludi, než sa jemne uvoľní a vy môžete pomaly ísť hlbšie.

Naozaj pomaly, pretože to nebude ľahké kvôli jeho priemeru a chcete si to užiť. Osobne je prvá hra s dilatátorom nie veľmi príjemná, je to úplne nový pocit mať v penise niečo neznáme a pevné.

Prečo sa dilatátor vôbec zavádza?

Tieto príjemné (na internetových fórach veľmi vychvaľované) pocity prichádzajú po tom, čo ste v pohode, že máte penis naplnený a začnete jemne posúvať dilatátor dovnútra a von.

Rozhodne je to zvláštne príjemný pocit, ktorý sa nedá veľmi opísať. Je to určite príjemná odmena za to „počiatočné“ trápenie – vzniklo tu určite z toho, že najmenší priemer je 6 mm, ale možno 4 mm by boli ideálne pre nevinný začiatok nadšenca dilatátorov. Osobne sa priznám, že som zatiaľ zvládol len prvú najmenšiu veľkosť a je otázkou, či dokážem tromfnúť aj ostatných….

Obnovenie rozširujúcej sa paniky

Celkom špecifická hračka, pri ktorej ocenil som kvalitu spracovaniamatný silikón je slušne pružný a nemá na povrchu žiadne vrúbky, t takže pri zavádzaní nič nedráždi. Nevýhodu vidím v priemeroch, ktoré sú podľa môjho názoru vhodné len pre skúsenejšieho „nosiča“ a pre začiatočníka sú veľkou výzvou. Odmenou je však netradičné dráždenie, ktoré sa pravdepodobne nedá nahradiť alebo simulovať žiadnou inou metódou.

Výhody

  • 3 rôzne veľkosti

  • Jemný matný silikón

  • Jednoduchý tvar na vkladanie

Nevýhody

  • Chýba základný priemer 3-4 mm

  • Chýba slušný obal na dilatátory

Aktuálne ceny a možnosti objednávania si môžete pozrieť tu:

Predaj

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: