Nie, nezbláznila som sa, naozaj sedíte nad recenziou menštruačných kalíškov. Na prvý pohľad to síce nemá s erotickými hračkami nič spoločné (možno ani na ten druhý), ale keď už ich začali vyrábať aj takí velikáni ako je FUN FACTORY, tak si tú recenziu u nás skrátka zaslúžia.

Menštruačné kalíšky zažívajú v poslednej dobe svoj boom. Snáď každá druhá kamarátka ich používa a vlastne o nich básni. Ja sama som si chcela jeden zadovážiť, a keď som na ne počula tie kladné reakcie, chcela som ho ešte viac. Ale aký?

Kalíšky sa štandardne vyrábajú v dvoch veľkostiachväčší pre ženy po pôrode alebo po tridsiatke a menší pre tie ostatné. Zdanlivo jednoduché rozdelenie, ale neboli by sme to my ženy, keby sme si to nekomplikovali. Príbeh zo života – nie môjho. 🙂 Tridsať ešte nemám (a ešte pár rokov mať nebudem), nerodila som, ale čoskoro plánujem otehotnieť. Má zmysel kupovať ten menší, keď po pôrode budem potrebovať ten väčší? Na druhej strane, ktovie, ako dlho potrvá, než otehotniem… V tomto som vážne nedokázala poradiť.

A pomaly k tej sľubovanej recenzii menštruačných kalíškov

Je evidentné, že Fun Factory nás ženy celkom dobre pozná. To je vidieť na ich hračkách, ale práve aj na kalíškoch. Vytvorili totiž 3 sady kalíškov:

  1. Fun Factory Fun Cup menštruačný kalíšok veľkosť A (v balení sú 2 ks menších kalíškov)
  2. Fun Factory Fun Cup menštruačný kalíšok veľkosť B (v balení sú 2 ks väčších kalíškov)
  3. Fun Factory Fun Cup Explore Kit menštruačný kalíšok A+B

Ja som testovala Explore Kit, takže som mala jeden menší (20 ml) a jeden väčší kalíšok (30 ml). Už na prvý pohľad som z toho bola nadšená, pretože KONEČNE niekoho napadlo, že môžeme byť bezradné pri výbere – predsa len nesprávna veľkosť dokáže napáchať peknú neplechu 😀

Po otvorení zlatej škatuľky…

Vykukol na mňa ružový – menší, a tmavomodrý – väčší kalíšok, vrecúško (k tej sa ešte dostanem), informačný letáčik a užívateľský manuál, kde nájdete viacmenej rovnaké informácie ako v tom letáčiku. Bohužiaľ si ani v jednom po slovensky nepočítate. Budete si musieť oprášiť svoju angličitnu/nemčinu, inak si môžete akurát pozrieť obrázky. Na druhej strane, tie obrázky sú dosť výstižné.

Ja osobne som bola od kamarátok pomerne dosť informovaná, takže som vedela, že sa kalíšok bez problémov môže používať pri športe a že si ho musíte maximálne po 12 hodinách vymeniť. Ale nevedela som od nich, ako ho mám správne zrolovať, aby som ho mohla pohodlne umiestniť. V tomto mi letáčik dosť pomohol. Nájdete tam dva spôsoby, ako kalíšok zrolovať. Na vás potom je vybrať si ten svoj, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Silikónové kalíšky

Menštruačné kalíšky Fun Factory sú vyrobené zo 100% lekárskeho silikónu a tvarom mi pripomínajú kvapku. Úprimne musím povedať, že je to dizajnovo naozaj vydarený kúsok. Nie je to ten klasický tvar, ktorý robia všetci, toto je úplne iné a pekné.

Kalíšky majú spevnené hrdlo, ktoré nie je úplne rovné. Vďaka tomu sa kalíšok dobre zavádza a v tele lepšie sedí – pretože telo tiež nie je úplne rovné. 🙂 Kvôli manipulácii je spevnená aj špička kalíška. Na špičke sú navyše jemne vypuklé kvapôčky, aby sa to pri vyberaní nešmýkalo.

Keď ho chcete dať do tela, musíte ho najprv zrolovať (v návode vám ukážu, ako), v tele sa potom vďaka 4 malým dierkam kalíšok opäť nafúkne do svojej pôvodnej veľkosti. Toto „nafúknutie“ vytvorí v tele podtlak, vďaka ktorému nič nevytečie von. Preto je práve dôležité si zvoliť správnu veľkosť!

A čo ešte?

Vo Fun Factory mali výborný nápad, keď ku kalíškom pridali ešte cestovné vrecúško. Ten je nepremokavý a s pevným zatváraním, takže tekutina z neho nevytečie. Výborne sa hodí nielen na cestovanie, ale aj na bežné používanie. Napríklad vo chvíli, keď nemáte možnosť svoj kalíšok opláchnuť, aby ste ho znovu použili, vytiahnete jednoducho druhý čistý kalíšok a ten použitý dáte do vrecúška. Doma potom oboje umyjete a vydezinfikujete.:)

Ja a kalíšky

Úprimne sa musím priznať, že prvý deň, keď som kalíšok použila, bol trochu nepríjemný. Niežeby mi nejako reálne vadil, mala som s ním skôr psychický problém: bála som sa, že som si ho zaviedla zle, bála som sa, že moc krvácam a kapacitu kalíška nebude stačiť. Skrátka som ten prvý deň sedela doma a každú polhodinu som lietala do kúpeľne, aby som to skontrolovala.

Na druhý deň už to bolo o niečo lepšie – zmizol strach z nesprávneho zavedenia. 🙂 Ale do kúpeľne som aj tak radšej chodila každú hodinu.

Tretí deň už bol úplne v pohode. Nemala som strach už z ničoho. Vedela som, že kalíšok dobre sedí a nepretečie, aj keď ho každé 2 hodiny nevylejete.

Štvrtý deň som naň už nemyslela vôbec. Necítila som ho a veľmi často som zabúdala, že ho vôbec mám. Dokonca som ho vzala na záťažový test na cvičenie – a v pohode vydržal, aj keď som na tyči visela dole hlavou (robím totiž pole dance). Len také malé odporúčanie (aj keď myslím, že pre väčšinu z vás úplne zbytočné): je dobré kalíšok vymeniť tesne predtým, než začnete cvičiť, zbavíte sa tak strachu z pretečenia a cvičenie si viac užijete. 🙂

Piaty deň som kalíšok už nepotrebovala. 😀 Takže som ho umyla vlažnou vodou, a potom vydezinfikovala vriacou vodou a schovala. Za mňa je vriaca voda najlepší spôsob dezinfekcie, takže vrelo odporúčam. Inak môžete použiť aj dezinfekciu, ktorú používate na silikónové hračky. Len si dajte pozor, aby prostriedok, ktorý na kalíšok budete používať, nereagoval so silikónom.

Keď som kalíšok zase ďalší mesiac potrebovala, opäť sa mi vrátila tá prvotná nervozita a obava. Našťastie to trvalo len jeden deň a ostatné dni som bola zase v pohode.

Tretí mesiac už bolo všetko úplne bez problémov a nervozity. Bolo to prirodzené, akoby som nič iné než kalíšky v živote nepoužila. 🙂

Čo tá cena?

Keď si spočítate, koľko peňazí za svoj život vrazíte do hygienických potrieb, je cena kalíška zanedbateľná. Je síce pravda, že kúpa tých od Fun Factory vás vyjde trochu drahšie. Na druhej strane si kúpite dva kalíšky, ktoré môžete ľubovoľne striedať, alebo sa môžete dohodnúť s kamarátkou a kúpiť si ich napoly.

Každopádne ja by som si obidva kalíšky aj vrecúško nechala – zaistí vám to komfort, ktorý je na nezaplatenie.

Tri cykly sú za mnou a ja teraz s pokojným svedomím môžem povedať, že nič iné používať nechcem. Dokonca si trochu vyčítam, že som na ne neprešla už dávno. Sú fakt skvelé a odporúčam ich všetkým na počkanie.:D

 

Klady

  • Šetrí prírodné prostredie

  • Vrecúško na cestovanie

  • Jedinečný a premyslený dizajn

  • Dva kusy v balení

  • Lekársky silikón

  • Ľahké čistenie

Zápory

  • Žiadne, kalíšky sú skrátka skvelé 😀

Aktuálnu cenu a možnosť objednať si prehliadnite tu:

DO OBCHODU