Chcete počas sexuálnych hier svojho partnera prinútiť k poslušnosti? Nasaďte mu obojok a uvidíte, ako poslušne vám bude sedieť pri nohách ;). Teraz to trochu rozšírime – pridáme recenziu koženého obojku, ktorý je v rovnakom štýle :).

Recenzia / test koženého obojku pre otrokov

Obojok sa skladá z čiernej kože a červenej plsti (ako vyššie spomenuté kožené putá). Čierna je veľmi dominantná farba a červená dodáva iskru vášne.

Zapína sa kovovou sponou. Je pevne uzavretá a nemusíte sa obávať, že sa váš otrok vykrúti. Obojok má celkovo 5 otvorov, takže ho môžete použiť na užšie aj hrubšie krky. Zapínanie obojku je trochu náročnejšie, musíte ho trochu viac utiahnuť, vybrať správny otvor a zabezpečiť ho. Budete pri tom potrebovať pomoc partnera – ak sa bude príliš krčiť, nepodarí sa vám ho správne upevniť.

Niekoľko čísel:

 • minimálny/maximálny obvod krku 35/40 cm,
 • celková šírka goliera: 5,5 cm,
 • šírka remienka: 3 cm
 • 5 otvorov na uťahovanie.

Obojok je pripojený na oceľovú slučku, ku ktorej môžete pripevniť vodítko alebo ju použiť na spojenie obojku s inými pomôckami (hák, putá,…). Túto malú výhodu považujem za najväčšiu.

Viac použití = viac trestov

Veľmi sa mi páči aj to, že obojok môžete používať s okom dopredu a dozadu, takže sa naozaj môžete hrať 🙂 Môžete použiť vodítko, svorky na bradavky, putá, análny hák s lanom… Možností je veľa – stačí najsť tú pravú pre mučivý trest v rámci BDSM.

Aká je moja skúsenosť?

Obojok je veľmi dobre vyrobený – aj pri častom používaní nie sú na koži žiadne škrabance, švy držia pevne a celkovo vyzerá stále ako nový. V tomto ohľade ju musím rozhodne hodnotiť pozitívne. A že sme ho veľa testovali – bez 2 mesiacov to bol celý rok 2015.

Aby som sa len nechválil, nemyslím si, že plsť je vhodná látka na golier. Je dosť hrubá a nepríjemne hryzie jemnú pokožku na krku, a ak sa váš domáci miláčik príliš vzbúri, môže si spôsobiť červené škvrny od škrabania. Na druhej strane, možno to bol zámer výrobcu – váš otrok by sa v tejto polohe nemal cítiť pohodlne a nosenie obojku nie je odmena ;).

Je to skvelý doplnok, s ktorým sa môžete naozaj zabaviť. Určite by som odporúčal zaobstarať si k nemu kožené putá, aby ste mali kompletnú zbierku. Verte mi, nebudete ľutovať nebudete ľutovať :).

Klady

 •  

  Kvalitná koža

 •  

  Ručná výroba

 •  

  Viacero otvorov na vyťahovanie

 •  

  Kovová spona na vodítko, ...

Zápory

 •  

  Použitá plsť

Aktuálne ceny a možnosti objednávania si môžete pozrieť tu:

DO OBCHODU