Hľadáte vážny vzťah? Používate online zoznamky? Potom ste sa možno stretli s množstvom ponúk na príležitostný sex, ktoré vám nie sú veľmi príjemné a ktoré vás môžu odradiť od ďalšieho randenia.

Ak hľadáte partnera na trvalý vzťah a radi by ste našli niekoho na úrovni, skúste Academic singles.

Academic singles ponúka ponuky na úrovni

Táto zoznamka sa prezentuje ako vhodná pre ľudí na určitej vyššej úrovni. Ako svoju cieľovú skupinu uvádza vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sú úspešní vo svojom odbore a očakáva sa od nich všeobecný rozhľad a kultúrne záujmy.

Prevádzkovateľom je spoločnosť so sídlom v Luxembursku, ktorá prevádzkuje aj iné online zoznamky. Zoznamka uvádza, že má približne 240 000 členov a pýši sa vyváženým pomerom mužov a žien.

Registrácia je otvorená pre každého

Napriek názvu nie je podmienkou akademický titul. Zoznamka je otvorená úplne pre každého, neexistuje tu žiadna diskriminácia na základe rasy, pohlavia, úrovne vzdelania alebo sexuálnej orientácie.

Od používateľov sa však očakáva skôr záujem o seriózne zoznámenie, flirtovanie a hľadanie známostí na jednu noc nie je hlavným cieľom tejto zoznamky.

Profily a fotografie sa kontrolujú

Táto zoznamka sa prezentuje ako najprestížnejšia a najbezpečnejšia online zoznamka. Kladie dôraz na overovanie profilov a manuálnu kontrolu nahraných fotografií. Poukazuje na prísnu ochranu osobných údajov.

Pomerne príjemným bezpečnostným prvkom je možnosť používateľa rozhodovať o tom, kto uvidí fotografiu. Pre ostatných používateľov zostane fotografia rozmazaná. Ďalším plusom pre bezpečnosť je skutočnosť, že používatelia nemôžu prezerať profily bez registrácie.

Zdôrazňovaním zoznamky určenej na vážne vzťahy sa očakáva neprítomnosť náročných sexuálnych návrhov. Napriek týmto opatreniam však používateľ nesmie zabúdať na pravidlá bezpečnosti v prostredí internetu a starostlivo zvážiť, aké informácie o sebe zverejní.

Profily prispôsobené inteligentnej technológii

Inteligentnou technológiou zoznamka zrejme myslí to isté, čo iné zoznamky nazývajú vedeckou metódou. Princíp je v každom prípade rovnaký. Používateľ vyplní osobnostný dotazník, tento dotazník sa vyhodnotí a na základe výsledkov sa používateľovi priradia profily, ktoré najviac zodpovedajú jeho názorom a svetonázoru.

Takto by sa mali spojiť používatelia, ktorí si pravdepodobne rozumejú a súhlasia v základných otázkach. Pre používateľa je táto metóda celkom príjemná, pretože eliminuje potrebu preklikávať sa záplavou profilov. Na druhej strane prílišná zhoda nemusí byť zárukou porozumenia.

V prísloví o priťahovaní protikladov je určite zrnko pravdy. Spoliehaním sa na šikovnú technológiu sa používateľ zbavuje možnosti nájsť niekoho zaujímavého, aj keď nie úplne rovnakého. Najefektívnejším spôsobom je teda kombinácia inteligentnej technológie a náhodného prezerania profilov.
Získanie partnera nie je na zoznamke zaručené

Akademická zoznamka pre nezadaných nezaručuje zhodu ani minimálny počet opakovaných kontaktov. Inteligentná technológia teda priraďuje vhodné profily podľa odpovedí, ktoré ste uviedli v dotazníku, ale nič viac. Potom je už všetko v rukách používateľa a náhody.

Kvalitné fotografie, pravdivé vyplnenie údajov a starostlivé odpovede v dotazníku zvýšia pravdepodobnosť zoznámenia. Ak sa však napriek všetkej snahe používateľ s nikým nespozná, neposkytuje sa žiadna kompenzácia ani záruka.

Verzia zadarmo je takmer nefunkčná

Na vyskúšanie ponúka Academic Singles bezplatnú verziu. Používateľ sa jednoducho a bezplatne zaregistruje, vyplní požadované informácie, vyplní osobnostný dotazník a nahrá fotografiu. Zoznámi sa s prostredím a to je v podstate všetko.

Bez aktivácie prémiového členstva nemôže komunikovať s ostatnými používateľmi, nemôže vidieť ostré fotografie, nemôže hrať hry. Nemôže robiť takmer nič. Prvou možnosťou je, že používateľ znechutený touto „zradou“ zruší profil, druhou je objednať si prémiové členstvo, ktoré je platené.
Prémiové členstvo otvára všetky funkcie

Používateľ si môže objednať prémiové členstvo na jeden mesiac, šesť mesiacov alebo rok. Po zaplatení poplatku získa používateľ prístup ku všetkým funkciám zoznamky.

Môže komunikovať s ostatnými používateľmi, hrať hry, prezerať si fotografie. Ak sa prémiové členstvo včas nezruší, automaticky sa obnoví.

Automatické obnovenie vyvoláva negatívne reakcie

Automatické obnovovanie členstva je kameňom úrazu inak pomerne dobrej zoznamky.

Keď si používateľ zvolí dĺžku prémiového členstva na mesiac, zvyčajne si nevšimne, že ak ho nezruší, jeho členstvo sa automaticky predĺži o ďalšie tri mesiace. V dôsledku toho sa používateľom z ich účtu odpočítavajú značné sumy. Tento prípad nie je v žiadnom prípade ojedinelý, súdiac podľa množstva internetových diskusií na túto tému.

Zložité výpisy znižujú dôveryhodnosť

Pri voľnom členstve možno profil jednoducho deaktivovať. V prípade plateného členstva je však potrebné poslať list do sídla spoločnosti, použiť fax alebo aspoň pripojiť list v e-maile. Uvádzajú sa prísne výpovedné lehoty.

Ak online zoznamka trvá na výpovedi faxom alebo poštou, vyvoláva to prinajmenšom údiv, skôr alarm z rizika podvodu. Podvod je jedným z najčastejších výrokov, ktoré používatelia používajú na adresu zoznamky.

Komunikácia je obzvlášť náročná, keď sa vyskytnú problémy

Plusom pre zoznamku je možnosť používania mobilnej aplikácie. Medzi ďalšie kontakty patrí sídlo spoločnosti a kontaktný e-mail na zákaznícku podporu. Podľa skúseností používateľov však nie je zriedkavé dostať odpoveď vo forme automatického potvrdenia a informácie, že sa vám niekto ozve.

Najmä pri snahe riešiť automatické obnovenie členstva prevádzkovateľ údajne nie je v komunikácii príliš aktívny. Nie je uvedená žiadna možnosť chatu ani sekcia s najčastejšími otázkami.

Hodnotenie: zoznamka si hrá na niečo, čím nie je

Zoznamka sa prezentuje ako určená pre ľudí na vyššej úrovni, s vysokoškolským vzdelaním. Už len táto informácia je však zavádzajúca, pretože registrácia je otvorená úplne pre každého. Academic Singles sa vydáva za niečo lepšie, pričom neváha používať nekalé praktiky podomových predajcov.

Automatické predlžovanie členstva spôsobom, akým to robí táto zoznamovacia služba, možno nie je v rozpore so zákonom, ale určite je v rozpore s dobrými mravmi. Používatelia sa sťažujú, že si po mesačnej platbe ani nevšimnú informáciu o obnovení, pretože je napísaná príliš malým písmom na málo kontrastnom pozadí.

Takéto zásadné informácie by nemali byť skryté vo všeobecných obchodných podmienkach alebo maskované miniatúrnym písmom, ale zvýraznené, aby sa používateľ mohol rozhodnúť na základe informácií.

Túto platformu prevádzkuje spoločnosť, ktorá tieto praktiky používa aj pri iných zoznamkách. Je zjavne motivovaná skôr snahou vyťažiť z nepozornosti používateľov než túžbou uľahčiť zoznámenie. Zoznamky s takýmto správaním by na trhu vôbec nemali existovať.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: