Moderný svet je zaťažený technológiami. Mnohí ľudia sa nevedia odpojiť, sú neustále online a nevedia relaxovať. Napriek uvedeným negatívam však internet priniesol do našich životov neuveriteľné možnosti. Ľudia sa môžu spojiť zo všetkých kútov sveta. Stačí pár kliknutí a môžete sa rozprávať s cudzincom na inom kontinente. Pocit osamelosti je v dnešnej dobe veľkou témou. Internetové zoznamky ponúkajú spôsob, ako nájsť spriaznenú dušu, či už priateľa alebo životného partnera.

Internetové zoznamky zvyšujú efektivitu

Zvažujete, či využiť služby internetovej zoznamky? Zaplatiť im poplatky? Zdieľať osobné údaje? Veď aj ľudia kedysi randili. Môžete si podať inzerát na niektorej zo stránok určených na tento účel. Prečo teda vôbec využívať zoznamovacie služby? Ušetríte čas a zvýšite efektivitu.

Zoznamovacie stránky používajú sofistikované metódy, aby o svojich klientoch zistili čo najviac informácií.

Tieto informácie potom spracúvajú pomocou vedecky navrhnutých dotazníkov. Solídna zoznamka vás zbaví nutnosti prechádzať desiatky, sto alebo tisíce profilov a ponúkne vám vhodných partnerov na základe spoločného svetonázoru.

Tabuľka online zoznamiek v destinácii Slovensko a ich porovnanie

JménoCena (roční)KladyZáporyRecenzeDetail
EliteDate.czElite Date75 EUR- Mobilné aplikácie
- Manuálne overovanie
- Metóda oboznamovania založená na vedeckých poznatkoch
- Drahšie členstvo
- Novinky len v platenej licencii
Recenze
eDarlingeDarling125 EUR- Mobilné aplikácie
- Manuálne overenie profilu
- Vedecky podložené zoznamovanie
- Drahšie členstvo
- Pre väčšinu funkcií je potrebná platená licencia
Recenze
Seznamte.seSeznamte.se110 EUR- Týždenné členstvo
- Úvod do vedeckej metódy
- Mobilná aplikácia
- Rôzne ceny podľa typu platby za profil
- Písomné oznámenie o platbe za profil
Recenze
Badoo.czBadoo55 EUR- Väčšina funkcií v bezplatnej verzii
- Veľký počet používateľov
- Mobilné aplikácie pre iOS a Android
- Zvýšený počet falošných profilov
- Primárne sociálna sieť
Recenze
Štěstí.czŠtěstí.cz4 EURA- Nízka cena členstva
- Plne česká služba
- Väčšina funkcií zadarmo
- Mobilná aplikácia len pre Android
- Menší počet používateľov
- Nemá manuálne schvaľovanie používateľom
Recenze
Tinder aplikaceTinder90 EUR- Velmi rozšířená aplikace
- Intuitivní rozhraní
- Celosvětová působnost
- Podpora formou automatických odpovědí
- Zahraniční služba
- Jen formou aplikace
Recenze
GrindrGrindr290 EUR- Mobilné aplikácie pre iOS a Android
- Použiteľné aj ako webová služba
- Zameranie na sexuálne menšiny
- Iba v cudzích jazykoch
- Zásady ochrany osobných údajov
- Zahraničné služby
- Drahé členstvo
Recenze
be2be2200 EUR- Vysoký počet používateľov
- Globálny dosah
- Vedecký analytický model datovania
- Náročnejšie zrušenie profilu
- Drahé členstvo
- Horšia povesť
- Menej funkcií bez platenia
Recenze
Academic SinglesAcademic Singles200 EUR- Bezplatná registrácia
- Vyšší počet aktívnych používateľov
- Ideálny pomer mužov a žien
- Všetky funkcie len v platených profiloch
- Žiadna manuálna kontrola fotografií
- Automatické obnovenie plateného profilu
- Drahé členstvo
Recenze
Hledám sponzoraHladamsponzora.skDievčatá zadarmo / sponzori 600 EUR- Zameranie na cieľovú skupinu
- Zameranie na bezpečnosť
- Bezplatné alebo dostupné ceny
- Neprofesionálny vzhľad stránky
- Registrácia otvorená pre každého
- Nedostupnosť mobilných aplikácií
- Chýbajúca anglická verzia
Recenze

Čoskoro do nášho porovnania zaradíme aj zoznamky Singles50, Academic Singles, Yellobar, Victoria Milan, RichMeetBeautiful, C-Date,

a ďalšie portály zamerané na „príležitostné/vzťahové“ vzťahy.

Zoznamovanie sa prostredníctvom webových zoznamiek je užívateľsky prívetivé

Nemusíte sa obávať, že budete zahltení formulármi a nadmerným papierovaním. Na zoznamke zvyčajne vyplníte profil s povinnými informáciami a dobrovoľnými informáciami, ktoré sa rozhodnete o sebe zverejniť. Čím viac informácií zverejníte, tým väčšiu voľnosť dávate zoznamke pri výbere vhodných partnerov. Odmenou vám budú presnejšie výsledky. Pri registrácii si prečítate a odsúhlasíte podmienky používania, zaplatíte prípadný poplatok a počkáte na ponuky.

Výber zoznamky je alfou a omegou procesu zoznamovania

Ako teda nájsť tú správnu zoznamku pre vás? Postupujte podľa odporúčaní. Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, o kom viete, že nejakú zoznamku používa, opýtajte sa ho na jeho názor. Odporúčanie od niekoho, komu dôverujete, je nad všetku reklamu sveta.

Ak nikoho takého vo svojom okolí nemáte, skúste na internete vyhľadať recenzie, posudky, skúsenosti používateľov. Hľadajte hlavne tie zlé. Ak ich nájdete príliš veľa, zoznamka pravdepodobne nebude veľmi dobrá. Na druhej strane, ak nemôžete nájsť žiadne negatívne skúsenosti, je to podozrivé. Možno zoznamka odstraňuje negatívne referencie, čo výrazne znižuje jej dôveryhodnosť.

Výberom platenej zoznamky platíte profesionálom

Platená alebo bezplatná? Toto je častá téma pri výbere zoznamky. Uvedomte si však, že kvalitná zoznamka si vyžaduje starostlivého prevádzkovateľa, odborníkov, zákaznícku podporu, tím ľudí, ktorí spracúvajú údaje o registrácii používateľov a komunikujú s klientmi.

To všetko si vyžaduje veľa času. Ak niekto prevádzkuje zoznamku ako vedľajšiu činnosť, možno pre zábavu, nemôže jej legálne venovať toľko času ako tím platených profesionálov. Samozrejme, zoznamka môže generovať príjmy aj z reklamy alebo iných internetových aktivít, a tak poskytovať kvalitné služby zadarmo.

Ak sa však rozhodnete pre platenú verziu, získate zmluvné záruky, napríklad minimálny počet kontaktov, ktoré vám zoznamka odovzdá. Zvážte teda, ako veľmi sa oplatí ušetriť peniaze pri hľadaní životného partnera.

Kriticky zhodnoťte používateľskú skúsenosť

Pri výbere zoznamky sú používateľské skúsenosti veľmi dobrým vodítkom. Existujú však hodnotenia a recenzie. Snáď každý sa už na internete stretol s recenziou, kde nadšený zákazník priamo z webovej stránky spoločnosti žiari spokojnosťou a vychvaľuje produkt do nebies.

Tieto skúsenosti majú hodnotu viac ako komerčná prezentácia. O niečo vyššiu hodnotu má hodnotenie používateľov, ktoré je k dispozícii na webovej stránke spoločnosti, ale spoločnosť do neho nezasahuje.

Zákazníci, ktorí cítia potrebu hodnotiť spoločnosť, tak robia úplne nezávisle. Ak sa v hodnoteniach objavia nejaké negatíva, je to úplne v poriadku.

Ak sú recenzie len pozitívne, je možné, že ich spoločnosť píše sama z falošných profilov alebo na stránke existuje cenzúra v podobe vymazávania kritikov.

V každom prípade by samotné pozitívne recenzie mali vzbudzovať podozrenie, pretože nikto sa nezavďačí všetkým. Aby sa recenzia považovala za dôveryhodnú a autentickú, je žiaduce určité percento hnidopichov a nespokojencov.

Ak chcete získať recenzie, dobrým spôsobom je zadať názov spoločnosti do vyhľadávača alebo skúsiť prejsť skupiny sociálnych médií, kde sú používatelia veľmi spokojní a často veľmi kvetnatí.

Ryba v správnych vodách

Pri výbere zoznamky je dôležitým faktorom ujasniť si, aký typ vzťahu hľadáte. Existuje veľké množstvo rôzne orientovaných zoznamiek. Hľadáte vážny vzťah alebo príležitostné sexuálne zážitky? Chcete partnera na turistiku? Hľadáte zoznamku pre turistov? Alebo čisto pre skúsených seniorov? Alebo je pre vás vhodná kresťanská verzia online zoznamky?

Chováte jedovaté hady a túžite zdieľať svoju záľubu s partnerom? Ste osoba v pokročilom veku a chcete zažiť jeseň života vo dvojici? Ste príslušníkom inak orientovanej sexuálnej menšiny? Hľadáte partnera, ktorý by bol otcom vašich budúcich detí?

Plánujete sa kvôli láske presťahovať do zahraničia? Je pre vás dôležité partnerovo vzdelanie? Odpovedzte si na tieto a mnohé ďalšie otázky vopred a poctivo zistite odpovede. Úprimnosť a surovosť vo vašich odpovediach vám umožní vybrať si zoznamku, kde s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete svojho vysnívaného partnera.

A čo čisto erotické zoznamky?

Áno, aj také sú na českom trhu a nie sú zamerané ani na rande alebo vzťah, ale len na erotické dobrodružstvá. Aj týmto zoznamkám sa budeme venovať podrobnejšie v našich porovnaniach a recenziách, ale sú v rade za typickými „vzťahovými“ zoznamkami.

K čisto sexuálnym portálom patria Amatéři.com, Erotickykontakt.sk, Seznamka69.cz, Agama-seznamka.cz, ProfiBdsm.cz Flirtkontakt.cz, Sally.cz a mnohé ďalšie…

Pri hodnotení zoznamiek zvážte niekoľko aspektov:

1) Tradícia naznačuje kvalitu

Mohlo by sa zdať, že online svet je rýchly a zaoberať sa tradíciou v súvislosti s internetom nemá zmysel. Ale nie je to tak. Spoločnosť osvedčená dlhou tradíciou už musela preukázať určitú kvalitu, aby sa udržala. Zavedená spoločnosť tiež oveľa ľahšie získava recenzie od spokojných a sklamaných klientov.

2) Seriózna zoznamka chráni vaše údaje

Okrem ochrany súkromia, ktorú poskytuje zákon, sa zamerajte na to, aké informácie o vás zoznamka zobrazuje potenciálnym partnerom. Preskúmajte možnosť ovplyvniť, ktoré údaje budú všeobecne dostupné a ktoré až po určitej forme overenia používateľa. Zohľadnite, aké silné je zabezpečenie prístupu k údajom pomocou hesiel a iných bezpečnostných prvkov.

3) Chcete zostať doma alebo žiť v zahraničí

Niektoré zoznamky fungujú len v mieste, iné majú pobočky v zahraničí. Ak teda chcete zahraničného partnera a ovládate jazyk na úrovni, v ktorej sa môžete dohovoriť, nič vám nebráni najsť si partnera v zahraničí. Na druhej strane, ak ste si istí, že nikdy neopustíte svoju rodnú krajinu, hľadanie vhodného partnera v Južnej Afrike vás nemusí úplne uspokojiť.

4) Používatelia ocenia jednoduchosť

Najzákladnejšia zoznamka môže používateľov odradiť, ak sú nútení predierať sa množstvom informácií. Pre väčšinu klientov je dôležitá prehľadnosť, čitateľnosť a jednoduché používanie. Pohľadný dizajn je príjemným bonusom, ale zvyčajne nie je hlavným kritériom pri výbere.

5) Celková komunikácia veľa vypovedá o spoločnosti

Pri komunikácii venujte pozornosť celkovému dojmu zo zoznamky. Sú milí, ústretoví? Alebo majú skôr dojem, že ich obťažujete? Majú zákaznícku podporu na telefóne? Komunikujú cez internet? Existuje možnosť získať referencie od bývalých klientov? Nechajte sa viesť svojou intuíciou. Ak vám komunikácia nevyhovuje, nájdite si radšej inú zoznamku.

On-line zoznamovanie je o bezpečnosti

Vybrali ste si zoznamku, zvládli ste registráciu a dostali ste prvé ponuky. Čo ďalej? Ak sa chcete zoznámiť s nápadníkom, nie je dôvod príliš dlho odkladať osobný kontakt. Dbajte však na bezpečnostné zásady. Informujte svojich blízkych, kam sa chystáte, vyberte si verejné miesto.

Pri komunikácii majte na pamäti, že ide o cudziu osobu. Nepožičiavajte peniaze, neverte srdcervúcim príbehom. Neposielajte citlivé fotografie svojej osoby, nezdieľajte dôverné informácie. Uvedomte si, že neviete, kto sedí za obrazovkou na druhom konci spojenia.

Zoznam zoznamiek, ktoré fungujú, a základné informácie o nich:

eDarling – recenzie

Zoznamka eDarling má pobočky v 19 krajinách. Chváli sa starostlivým prístupom a podrobným testom osobnosti, ktorý odporúča vhodných partnerov. Príjemné sú aj nastavenia ochrany súkromia a starostlivá ochrana údajov.

Klady

Zápory

Šipka

ELITEdate – recenzia

Zoznamka ELITEdate sa prezentuje ako vhodná pre ľudí, ktorí hľadajú vzťah. Chváli sa 100 % kontrolou všetkých profilov používateľov. Za všetkými profilmi by teda mali byť skutoční ľudia.

Klady

Zápory

Šipka

Badoo – recenzia

Badoo nie je klasická zoznamka. Je to zoznamovacia sociálna sieť. Používatelia sa zaregistrujú, vytvoria si profil, zadajú rôzne kritériá na filtrovanie ostatných profilov. Partnera si hľadajú samostatne, s technickou podporou tímu Badoo.

Klady

Zápory

Šipka

Štestí.cz – recenzia

Na tejto zoznamke si vytvoríte profil a vyhľadávate partnerov samostatne pomocou filtrov. Nepoužívajú sa tu žiadne vedecké dotazníkové metódy, nájdenie partnera je ponechané na šťastie. Prevádzkovateľ stránky sa chváli overovaním profilov prostredníctvom e-mailov a sms, čo výrazne znižuje počet falošných profilov.

Klady

Zápory

Šipka

Seznamte.se – recenzie

Táto zoznamka sa prezentuje ako stránka pre vážne vzťahy. Na hľadanie vhodného partnera používa vedecký dotazník. Zoznámte sa. Se sa pýši neustálymi inováciami, ako aj jednoduchosťou a užívateľskou prívetivosťou.

Klady

Zápory

Šipka

Tinder – recenzie

Tinder je skôr ako zoznamka mobilná aplikácia určená na zoznamovanie. Výber vhodného partnera je založený na geografickej polohe. Okrem zoznamovania ju môžete používať aj na nadväzovanie rôznych kontaktov.

Klady

Zápory

Šipka

Grindr – recenzie

Grindr je aplikácia na zoznamovanie, založená na geografickej polohe. Zameriava sa na rôzne orientované sexuálne menšiny, ktorým umožňuje nájsť si spriaznenú dušu v okolí.

Klady

Zápory

Šipka

be2 – recenzie

Zoznamka Be2 je určená pre tých, ktorí majú záujem o seriózne zoznamovanie. Má pobočky v Českej republike a v zahraničí. Medzi približne tridsiatimi miliónmi registrovaných používateľov určite nájdete vhodný náprotivok pre harmonický život vo dvojici.

Klady

Zápory

Šipka

Academic Singles – recenzie

Zoznamka Academic Singles je určená pre ľudí s určitou úrovňou akademického vzdelania. Výhodou je, že odpadá potreba filtrovania uchádzačov podľa dosiahnutého vzdelania. Ak je teda pre niekoho prioritou úroveň vzdelania partnera, Academic Singles mu poskytne výhodu odfiltrovania nevhodných kandidátov.

Klady

Zápory

Šipka

Chýbajú nám nejaké dôležité zoznamovacie stránky?

Napíšte nám do redakcie a vyskúšajte ich sami, aby sme vám mohli priniesť ďalšie objektívne recenzie a porovnania týchto moderných dobových zoznamiek.

Napíšte komentár

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ KOMENTÁR vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov

Spolupracujeme: