Prečo ho už niekoľko rokov prevádzkujeme, hoci nás neživí? Prečo testujeme hračky pre dospelých a neustále hľadáme provokatívne novinky (knižné, televízne aj filmové)? Ako Lascívne.sk získava produkty na recenzie? Ako web zarába? Ako hračky testujeme? To všetko sa dozviete v našom osvetľujúcom článku.

Lascivne.sk vzniklo už pred 4 rokmi (viac o pôvode v sekcii O projekte) a jedinou osobou, ktorá v nej vydržala, som ja, ako šéfredaktor. Zvyšok redakcie sa neustále mení, redaktorky a testerky prichádzajú a odchádzajú, reagujú na maily (a nereagujú) a tak stále dokola. Ale prečo to všetko, keď to neuživí ani jedného z nás?

Prečo stále funguje Lascivní.cz/Lascívne.sk?

Peknou otázkou, ktorá mi v posledných mesiacoch pomáha, je PREČO. V tomto projekte nejde o peniaze (viď nižšie), ani o prestíž… Jediné, čo môžem povedať nato, prečo Lascívne stále existuje, je zábava a túžba spoznávať niečo nové. Vždy je o čom písať, je čo testovať, recenzovať – ale často nadšenie nestačí. Preto sú vidieť časové medzery medzi jednotlivými článkami.

Ako získavame hračky?

Spočiatku sme 100% hračiek kupovali za vlastné peniaze. A verte, že mesačne otestovať (a hlavne zaplatiť) hračky za cca 1-7000 Kč nie je žiadna sranda. Takto sme to ťahali vlastne 2 roky existencie.

Keď sa Lascivne.sk na českom trhu celkom udržalo, začali si nás všímať aj sexshopy. S nimi sa začali tvoriť dohody o špeciálnych zľavách na hračky, ak na ne odkážeme z recenzie.

Za hračky sme teda museli platiť (a tak to je vlastne dodnes), hoci povedzme o tretinu menej. To, že máme podiel na cene hračky, nás našťastie nikdy nezväzovalo, aby sme o hračke nenapísali, čo si naozaj myslíme. A náš apetít a prísnosť rástli v priebehu všetkých testovaní. Veď už máme za sebou viac než 100 hračiek. Predtým nám nevadil gélový materiál, nudné využitie a nedomyslené ovládanie. To nás však rýchlo prešlo 🙂

Prečo vlastné fotky a videá?

Kedysi sme využívali originálne fotky e-shopov – nemali sme vlastnú techniku a vlastne sme ani nemali záujem sa o články viac starať. Ale čitatelia o ne žiadali. Takže sme začali vytvárať niečo, čo mali samotné e-shopy už roky robiť – fotili sme a natáčali originálne fotky a videá nových hračiek a pomôcok. Na našom Youtube profile máme niekoľko stoviek videí a dohromady mali už viac ako 3 milióny pozretí. Môžete od začiatku vidieť, ako stúpala/klesala kvalita videí.

Vďaka vlastným fotkám produkt zo sekcie Recenzie erotických hračiek spoznáte niekoľkonásobne viac, než len z nudných fotiek od výrobcu, ktoré má každý sexshop. A vďaka nim si môžete aj lepšie vybrať tú najvhodnejšiu hračku pre seba.

Ako hračky testujeme?

Pri samotnom výbere je dôležité, aby sme v recenzentskej časti magazínu mali čo najviac druhov a značiek – rozmanitosť je kľúčová. Inak vám nemôžeme ponúknuť dostatočnú spätnú väzbu a poradiť vám, v niektorom z vyhlasovaných rebríčkov, ktoré hračky stoja za kúpu:

TOP 10 erotických hračiek, ktoré sme testovali!

Najlepšie erotické pomôcky pre mužov – TOP 5

Keď hračku vyberieme, objednáme a zaplatíme, vyfotíme/natočíme a odovzdáme ju niektorej z redaktoriek či redaktorov. Párové hračky tým, ktorí sú v páre, pochopiteľne – dámske hračky testujú baby, pánske chalani, občas sa v recenziách objavia aj názory druhého pohlavia – partnera redaktorky napríklad.

Čo je pre nás v recenziách dôležité?

 • Použité materiály,
 • kvalita spracovania,
 • spôsoby ovládania,
 • funkcie (vibráce, rotácia, nahrievanie, podtlak, …),
 • typ nabíjania (ak hračka má)
 • výdrž na 1 nabitie (pokiaľ hračka má)
 • využitie v páre (lesbi/gay aj hetero)
 • a cena.

Dohromady máme kvalitatívny mix každej hračky, ktorý porovnávame s ostatnými – recenzenti nemôžu byť začiatočníci. Hračky milujú, radi objavujú nové a tiež vedia porovnávať, pretože toho veľa vyskúšali.

V špeciálnom príspevku sme zodpovedali najčastejšie otázky našich čitateľov ohľadom reálnych recenzií erotických hračiek.

Technika na recenzie

Na fotenie a natáčanie aktuálne používame fotoaparát Canon EOS 80D. Predtým to bol Canon PC1106 a digitálna kamera SONY HDR-CX160E schopná natáčať v HD kvalite, dokonca aj mobilný telefón HTC Desire Z, iPhone 4s, iPad Mini 4 (predovšetkým u reportov z erotických akcií) či vypožičaná zrkadlovka Canon EOS 70D (napríklad u Bondage návodov). Na statické fotky používame mobilný statív Joby GotillaPod.

Ako pozadie používame biely, čierny a červený zamat. Kedysi sme používali jednoduchý čistý A6 biely výkres – je to dosť vidieť na rozdielnej kvalite fotiek aj samotných videí. V budúcnosti je v pláne fotostan či rovno fotostôl na jednoduchšie fotenie všetkých erotických hračiek (akýchkoľvek veľkostí a tvarov).

Na úpravy videí používame free nástroje typu GIMP, High Quality Photo Resizer a Videopad Editor.

Dĺžka testovania

Pri samotnom testovaní hračky testujeme cca 3 týždne až niekoľko mesiacov – snažíme sa zistiť, ako fungujú, ako sa nabíjajú, ako sa ovládajú a samozrejme, ako sa používajú. Porovnávame ich s predošlými kúskami a hľadáme podobné výhody (či chyby).

Riešime materiály, spracovanie aj životnosť. Dosť našich skúseností s rôznymi materiálmi, značkami a typmi hračiek sme zužitkovali pri spisovaní aktualizovaného 2. “vydania” e-booku Ako si vybrať erotickú hračku. Možno sa to nezdá, ale byť testerkou erotických hračiek nie je jednoduchá “práca”. A hlavne vám neustále rastie pomyselná latka a len tak vás niečo neohromí a nedostane do kolien. Takže je čím ďalej ťažšie sa nám zavďačiť.

kniha o erotických hračkách

Ako web zarába?

Teraz sa predovšetkým dozviete, ako projekt ne/zarába… Ako je vlastne možné, že tu nemáme žiadne rušivé blikajúce reklamné bannery, ktoré by vás lákali ku kúpe ktoviečoho? Dozviete sa v článku…

Určite ste si hovporili, či nie sú všetky recenzie hračiek podplatené predajcami a výrobcami – áno, bola by to cesta – a áno, bola by jednoduchá. Ale dlhodobo (pre nás sú už 4 roky dlhé) sa to takto neobjektívne robiť nedá. Takže nie – recenzie nie sú podplatené, neskrývame nevýhody hračiek, pekne sa do nich trafíme, keď je možnosť. A že kopec hračiek má solídne nevýhody, hoci stoja dosť veľké peniaze.

Lascívne.sk má neustále svoje náklady – musíme zaplatiť:

 • hračky na recenzie (síce často len 2/3 ceny),
 • redaktorov / testerov,
 • vlastný hosting/server na stabilnú prevádzku stránok,
 • prácu externého grafika a vývojára,
 • nástroj na e-mailing,
 • a propagáciu na externých weboch (aby o nás vedelo čo najviac ľudí).

Takže ako nám vlastne Lascívne vynáša, keď tu nie sú podplatené recenzie? Predtým tu bolo v bočnom paneli hneď niekoľko zaplatených reklamných odkazov (a ešte dva na hlavnej stránke). Všetky tieto reklamné priestory sme ale zrušili.

Partnerské príjmy

Hlavným príjmom magazínu Lascívne.sk je priznaná affiliate (partnerská) spolupráca – vybrané e-shopy ponúkajú za sprostredkovanie predaja určitú províziu z ceny hračky (5-25% bez DPH). Túto cenu neplatíte vy, nenavyšuje finálnu cenu produktu – je strhávaná vždy z marže obchodníka.

Pre kontrolu, že ceny cez “nás” sú rovnaké ako s “čistým” odkazom:

Odkaz von (s partnerským kódom)

Odkaz von (čistý)

K výsledkom recenzií sme pridávali aj vetičku “Kúpou tu podporíte vznik nových recenzií a testov” – presne tak to totiž je. Keď prejdete cez odkazy na koncoch recenzií a kúpite nejaký produkt (napríklad nami odporúčaný alebo iný), dostaneme z danej objednávky určitú províziu.

A znovu – chceme mať Lascívne.sk ako dlhodobý projekt, takže vám nemôžeme odporúčať nekvalitné (hoci dobre predávané) hračky – vypomstilo by sa nám to a vy ako naši čitatelia by ste nám to už neverili. To nikdy nedopustíme.

Hospodárenie Lascívne.sk

Máme teda výdaje a príjmy – v akom sú vzťahu? Prvé tri roky sme projekt proste a jednoducho dotovali zo svojho. Malá známosť nášho webu, málo recenzií, nie úplne prepracované texty – to malo za následok, že sme nemali na príliš veľa hračiek ani na vyskakovanie.

V poslednom roku je to lepšie, a tadá – máme vyrovnaný rozpočet. V podstate všetko, čo získame na províziách, dáme do recenzií a propagácie, prípadne do lepšieho vybavenia (fotoaparátu a kamery) – inak by sme si nemohli dovoliť kúpiť hračky typu: We-vibe 4, Fun Factory Stronic, We-Vibe Thrill a množstvo ďalších, ktoré za pár desiatok eur proste nezoženiete.

V reči čísel – obrat dlhšie fungujúceho českého magazínu je cca 40 000 Kč – keď si to rozpočítame na 1 mesiac, vychádza to cca na 3 333 Kč (cca 128 eur) – to uznáte, že nie je práve veľká čiastka. Hlavne, keď musíme platiť hračky (a často v jeden mesiac aj za viac než “zarobíme”).

Pomôžte nám aj vy

Snáď nám vďaka tomuto článku odpustíte občasné medzery medzi článkami – nie je bohužiaľ jednoduché sa z čistého nadšenia a túžby spoznávať venovať len jednému projektu. Hlavne, keď aj po rokoch vidíme, že to nie je vyslovene komerčný odbor a neuživí nás. A to sme pravdepodobne najväčší zo všetkých.

Ale držíme sa! A vám ďakujeme, že nás sledujete. Či už na samotnom webe, pomocou RSS či na Youtube kanále, Facebookovom profile, alebo odoberáte náš newsletter s aktuálnymi zľavami na e-shopoch.

Buďte nám, prosím, verní. Ak sa chcete akokoľvek zapojiť do fungovania Lascívne.sk, budeme jedine radi – máte vlastné recenzie hračiek? Sem s nimi! Chcete prispieť článkom? Ďakujeme! Aj keby ste nemali čo ponúknuť, pomôžte nám aspoň zmienkou či doporučením u svojich priateľov. Nič vás to nestojí a nám veľmi pomôžete.

Erotika a sexuálne hračky sú stále tabu, takže sa o nich veľmi nehovorí – trochu rozvírte stojaté vody a pomôžte nášmu lascívnemu webu. Ďakujeme, že ste dočítali až sem. 🙂

4/5 - (1 vote)